1. Tryb i typ studiów
Doradztwo polityczne i publiczne możesz rozpocząć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, dzięki czemu zyskasz szansę na zorganizowanie swojego czasu podczas kształcenia w najbardziej optymalny sposób. Studia dzienne są zazwyczaj wybierane przez znacznie większą część przyszłych kandydatów, dlatego konkurencja będzie szeroka.
Niestacjonarny tryb kształcenia odbywa się weekendowo. Studenci są zobowiązani do uczęszczania w zjazdach, które odbywają się co kilka tygodni. Podczas całodziennych spotkań, zdobywają oni szeroką wiedzę i umiejętności kierunkowe w sposób kompleksowy i skoncentrowany. Każdy absolwent doradztwa politycznego, niezależnie od ukończonego trybu kształcenia, może liczyć na stabilne zatrudnienie.
Studia na kierunku doradztwo publiczne i polityczne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
Praktyczna strona kierunku pozwoli badać i prognozować trendy polityczne za pomocą technik analitycznych, a także w znacznym stopniu rozszerzy zdolności do tworzenia strategii komunikacyjnych, negocjacyjnych i mediacyjnych.
Siatka studiów opisywanego kierunku może się różnić w zależności od wybranej uczelni, jednak pewne podstawy programowe powinny pozostać niezmienne.
Przedmiotami, które z dużym prawdopodobieństwem spotkasz podczas studiowania doradztwa politycznego i publicznego, będą: badania społeczne, psychologia polityki, ilościowa i jakościowa analiza danych.
3. Nabywane umiejętności
Interdyscyplinarność kierunku doradztwo polityczne i publiczne rozszerza spektrum zainteresowania studiów na takie nauki, jak filozofia, socjologia, politologia, psychologia, dziennikarstwo oraz prawo.
Studenci w szczegółowy sposób poznają mechanizmy mające wpływ na funkcjonowanie współczesnych państw, dowiadują się o wpływach kulturowych, kształtujących poglądy społeczeństw danych kręgów kulturowych oraz rozumieją główne zadania organizacji różnego szczebla.
4. Dla kogo ten kierunek
Uwielbiasz inicjować rozmowy, masz głowę pełną pomysłów, a dodatkowo odczuwasz przyjemność z pomocy innym? Jeżeli tak to być może warto przełożyć swoje zainteresowania na pracę zawodową. Myśląc o takim rozwiązaniu, na pewno warto wziąć pod uwagę takie kierunek jak Doradztwo publiczne i polityczne!
5. Gdzie studiować doradztwo publiczne i polityczne
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek doradztwo publiczne i polityczne: