Genetyka studia - kierunek studiów

Czy zawsze fascynowało Cię w jaki sposób ludzie i inne organizmy żywe przekazują sobie poszczególne cechy? Czy w szkole przodowałeś w obliczaniu dziedziczności, a chemia i matematyka oraz fizyka nie stanowią dla Ciebie problemu? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco – możemy zakładać, że studia na kierunku genetyka będą tymi, na których się bardzo dobrze odnajdziesz. Warto również wspomnieć, że współcześnie genetyka bez informatyki praktycznie nie istnieje, więc ta dziedzina również nie powinna być Ci obca.

Studia na kierunku genetyka dadzą Ci jedyne w swoim rodzaju możliwości na uzyskanie rozległej i dokładnej wiedzy na temat cytogenetyki i genetyki molekularnej człowieka, a także o wszystkich strukturach i funkcjach kwasów nukleinowych człowieka, zwierząt i roślin. Jako student będziesz uczęszczał na dużo zajęć praktycznych, które wykształcą w Tobie umiejętności identyfikacji i analizy struktur genomu człowieka, roślin, zwierząt czy bakterii.

Będziesz w stanie wyjaśnić złożone zjawiska i procesy genetyczne, posługiwać się terminologią genetyczną zarówno w języku polskim, jak i angielskim, co stworzy bardzo dobre perspektywy dla pracy za granicą. Prawdopodobnie spotkasz się z zajęciami takimi jak genomika i proteomika, biologia molekularna nowotworów, naprawa DNA, genetyka kliniczna, osiągnięcia współczesnej genetyki bakterii, statystyka dla genetyków, funkcje genomów roślinnych, projekty badawcze czy postępy biotechnologii.

Perspektywy pracy po ukończeniu tego kierunku są naprawdę szerokie i zazwyczaj wiążą się z dużymi pieniędzmi. W dzisiejszych czasach genetycy są zatrudniani również w firmach produkujących i dostarczających owoce, warzywa bądź kwiaty, aby móc polepszyć jakość swoich produktów.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na genetykę, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: studia magisterskie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GENETYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując genetykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • analizy związków danych molekularnych
 • analizy chromosomów człowieka
 • podłoża genetycznego chorób człowieka
 • genetyki, medycyny i farmacji
 • biochemii

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku genetyka

Absolwent kierunku genetyka znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • placówkach naukowych
 • placówkach badawczych
 • firmach produkujących owoce, warzywa bądź kwiaty
 • fabrykach leków
 • przy hodowli zwierząt
 • przemyśle chemii organicznej

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GENETYKA

Komentarze (0)