Studia na kierunku administracja samorządowa z ochroną środowiska są studiami niestacjonarnymi i mogą kończyć się egzaminem. Zajęcia mogą się odbywać w formie teoretycznych wykładów i ćwiczeń, ugruntowujących wiedzę.
Kierunek pozwala zdobyć wiedzę z zakresu administracji, prawa czy finansów. Studenci zajmują się szczegółowo problematyką ochrony środowiska, uczą się jak finansować zadania środowiskowe oraz poznają, jaką mają odpowiedzialność prawną i społeczną w tym aspekcie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku administracja samorządowa z ochroną środowiska możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku administracja samorządowa z ochroną środowiska zdobywają szeroką wiedzę m.in. z zakresu prawa krajowego i międzynarodowego. W programie mogą być także bardziej szczegółowe zajęcia omawiające np. prawo wodne i emisyjne. Studenci dowiadują się także, na kim spoczywa opowiedzialność w zakresie ochrony środowiska, jakie organy krajowe się nią zajmują i jak to wygląda od strony prawnej.
Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku administracja samorządowa z ochroną środowiska to np.:
-
obowiązki i zadania administracji publicznej w zakresie środowiskowym
-
środowiskowe dokumenty planistyczne
-
ochrona przyrody i formy ochrony przyrody
-
ochrona powietrza i prawo emisyjne
-
system polskiego prawa środowiskowego
Studenci uczą się także jak odpowiedzialnie gospodarować odpadami, jak je ograniczać i przetwarzać. Poznają wszystkie aspekty ochrony środowiska, zajmują się zarówno czystością powietrza, jak i wód, a także uczą się dbać o jakość środowiska. W programie można także znaleźć zajęcia doskonalące umiejętności zarządzania, które są niezbędne do pracy na wyższych stanowiskach.