PRAWO I PODATKI W BIZNESIE studia – kierunek studiów
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie |
Rok akademicki |
2024/2025 |
Forma studiów |
niestacjonarne |
Poziom studiów |
studia I stopnia |
Czas trwania |
3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie niestacjonarnym | prawo i podatki w biznesie - uczelnie >
Opis kierunku
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie realizują program o tematyce związanej z naukami prawnymi, ekonomią oraz finansami i rachunkowością. W ramach kształcenia dowiedzą się więcej na temat prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Co więcej poznają system i procedury podatkowe, a także nauczą się prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku prawo i podatki w biznesie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, język polski, historia, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w urzędach skarbowych, urzędach celnych, izbach administracji skarbowej, organach nadzoru i kontroli, firmach doradztwa podatkowego, fundacjach, czy organizacjach pozarządowych.
JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?
Kierunek prawo i podatki w biznesie można obecnie realizować na pierwszym stopniu kształcenia. Przed przystąpieniem do rekrutacji kandydaci powinni zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni wyższej.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku prawo i podatki w biznesie to:
-
historia,
-
język polski,
-
matematyka,
-
wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO I PODATKI W BIZNESIE?
Prawo i podatki w biznesie to studia, które łączą w sobie zagadnienia z obszaru ekonomii, finansów oraz szeroko pojętego biznesu. Dzięki temu studenci podniosą swoje kwalifikacje i tym samym zwiększą szanse na zdobycie ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Poza rozwijaniem wiedzy teoretycznej skupią się także na doskonaleniu umiejętności praktycznych, w czym pomoże im program nauczania oparty na zajęciach warsztatowych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Program nauczania na kierunku prawo i podatki w biznesie będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami prawnymi, ekonomią oraz finansami i rachunkowością. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę na temat prawa handlowego, cywilnego, gospodarczego i finansowego oraz nauczą się zastosowania regulacji prawnych w praktyce.
W ramach kształcenia nauczą się ustalenia strategii rozwoju przedsiębiorstwa, dokonywania rozliczeń podatkowych oraz udzielania wsparcia finansowo-podatkowego. Co więcej, poznają polski system podatkowy i procedury podatkowe oraz administracyjne. Ważnym elementem studiów będzie doskonalenie umiejętności z obszaru ekonomicznych aspektów prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Studenci rozwiną także kompetencje językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO I PODATKI W BIZNESIE?
Absolwenci kierunku prawo i podatki w biznesie znajdą zatrudnienie w wielu ciekawych i prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy biur rachunkowych, firm doradczych i konsultingowych. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w urzędach i izbach skarbowych, urzędach celno-skarbowych, izbach administracji skarbowej oraz w organach nadzoru i kontroli, między innymi w Najwyższej Izbie Kontroli oraz w Regionalnych Izbach Obrachunkowych. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej lub praca w działach finansowych i księgowych firm i korporacji.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku prawo i podatki w biznesie:
-
urzędy i izby skarbowe
-
działy finansowe i księgowe
-
izby administracji skarbowej
-
urzędycelno-skarbowe
-
organy nadzoru i kontroli
-
biura rachunkowe
-
firmy doradcze i konsultingowe
-
Najwyższa Izba Kontroli
-
fundacje
-
stowarzyszenia
-
własna działalność gospodarcza
-
samorządowe organy podatkowe
-
instytucje krajowe i międzynarodowe