1. Tryb i typ studiów
Studia na kierunku administracja europejska możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Dla kogo ten kierunek
Administracja, to kierunek, który od wielu lat cieszy się niemalejącym zainteresowaniem wśród studentów nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Co sprawia, że jest on aż tak popularny? Wszechstronna znajomość procedur administracyjnych, profesjonalne przygotowanie do pracy w różnorodnych instytucjach pożytku publicznego.
Administracja europejska to idealny kierunek dla osób, które dysponują wszechstronnymi zainteresowaniami z zakresu historii, prawa, polityki, geografii. Odnajdą się na nim osoby, które rozumieją procesy łączące ze sobą lokalne gospodarki w jeden wspólnie działający organizm.
Administracja europejska to kierunek, który można realizować w formie studiów niestacjonarnych. Powyższa opcja kształcenie będzie idealnym wyborem dla osób, które chciałyby połączyć naukę z pracą zawodową. Dodatkowym ułatwieniem będzie wprowadzenie nowoczesnych technik nauczania na odległość, dzięki czemu studenci będą mogli korzystać z platformy e-learningowej i kształcić się bez wychodzenia z domu.
Jeżeli zdecydujesz się na studia zaoczne, musisz pamiętać o konieczności opłacenia czesnego. Celem studiów na kierunku administracja europejska jest przygotowanie profesjonalnych i wszechstronnie wykształconych pracowników organów administracji publicznej.
Dlatego też, jako student zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk prawniczych, administracyjnych, społecznych, politycznych czy nauk o zarządzaniu. W czasie licznych zajęć, wykładów i warsztatów zapoznasz się z różnymi dziedzinami i aspektami prawa oraz nauczysz się stosować regulacje prawne w praktyce.
Co więcej wykształcisz cenne umiejętności zarządzania projektami i zespołem pracowniczym oraz rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru marketingu. Ważną kwestią jest także poznanie historii administracji i polityki europejskiej oraz zdolność wdrażania koncepcji integracji europejskiej.
Jako student będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.