Konsulting prawny i gospodarczy

Konsulting prawny i gospodarczy

Dodaj do ulubionych

Konsulting prawny i gospodarczy studia – kierunek studiów

Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy rozpocznie się 25 maja 2023 r. i potrwa do 27 września 2023 r. | konsulting prawny i gospodarczy - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności konsulting prawny i gospodarczy możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie niestacjonarnym | konsulting prawny i gospodarczy - uczelnie >

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy, należy posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich dowolnego kierunku.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Konsulting prawny i gospodarczy stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Konsulting prawny i gospodarczy stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Konsulting prawny i gospodarczy - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Konsulting prawny i gospodarczy studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Konsulting prawny i gospodarczy studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku konsulting prawny i gospodarczy

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku konsulting prawny i gospodarczy?

Znacznie pogłębisz dotychczasową wiedzę wyniesioną z wcześniejszych lat edukacji oraz posiadane kompetencje interpersonalne o cały szereg nowych umiejętności w dziedzinie kształcenia studiów.

Nauczysz się udzielania rad w zakresie prawa i gospodarki, do czego niezbędne będzie wcześniejsze poszerzenie teoretycznej znajomości prawa gospodarczego, podatkowego oraz karnego, a ponadto gruntowna nauka podstaw ekonomii.

Poznasz najlepsze sposoby prowadzenia biur i dokumentacji organizacyjnych w celu zaprowadzenia porządku i sprawnej komunikacji ze współpracownikami.

Praktyczne zajęcia z rozwoju interpersonalnego pozwolą ci zrozumieć istotę skutecznego porozumiewania się z klientem, co przecież będzie stanowiło ważny element twojej codziennej, przyszłej pracy – będziesz w stanie nawiązać cenną relację i wywiązać się z obowiązków nawet względem najbardziej trudnego klienta.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • doradztwa prawnego i gospodarczego
 • prowadzenia biur i dokumentacji organizacyjnych
 • przygotowania regulacji wewnętrznych
 • projektowania i wdrażania procedur w organizacji

Jak wyglądają studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy?

 

1. Tryb i typ studiów

Kierunek konsulting prawny i gospodarczy można obecnie realizować w ramach studiów niestacjonarnych. Ta forma kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, chcących połączyć naukę z innymi aktywnościami. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w wybrane weekendy semestru.

 

Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Nabywane umiejętności

Studenci, którzy aplikują na kierunek konsulting prawny i gospodarczy będą mieli możliwość ugruntowania i rozwijania specjalistycznej wiedzy z obszaru nauk prawnych, ekonomicznych, gospodarczych oraz społecznych.

W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z rachunkowością, prawem działalności gospodarczej, ekonomią, prawem pracy czy prawem karnym.

Program nauczania przewiduje także realizacje ciekawych warsztatów, na których zdobędziesz umiejętność zarządzania biznesem i finansami, prowadzenia dokumentacji, a także stosowania konkretnych regulacji prawnych w codziennym życiu zawodowym.

Jako student będziesz mógł skorzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, kół naukowych czy wymian studenckich, dzięki którym poszerzysz swoje horyzonty i pogłębisz dotychczasową wiedzę.

Ponadto, skupisz się na kształtowaniu swoich kompetencji miękkich, takich jak zdolności komunikacyjne i negocjacyjne oraz umiejętności organizacyjne, które są niezwykle ważne w pracy z klientem. 

Wszyscy studenci będą zobowiązani do zaliczenia lektoratu z wybranego języka obcego, co z pewnością zwiększy ich szansę na karierę międzynarodową.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Sprawy polskiej i światowej gospodarki pozostają nie bez znaczenia dla sporej części społeczeństwa. Jak powszechnie wiadomo, porządek w żadnej dziedzinie życia nie mógłby istnieć, gdyby nie zbiór przepisów prawnych, regulujących porządek w obszarze gospodarki.

Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy powstały w celu wykształcenia w przyszłych absolwentach umiejętności analitycznych i menedżerskich okraszonych sporą dozą wiedzy prawnej.

Jesteś wystarczająco wytrwały i zorganizowany, aby zająć się pracą biurową ze stertą dokumentów? Twoje umiejętności i kompetencje interpersonalne skłaniają cię do podjęcia pracy wymagającej codziennego kontaktu z ludźmi?Jesteś absolwentem studiów I stopnia, chcącym w dalszym ciągu podążać obraną przez siebie ścieżką edukacji?

Twierdząca odpowiedź na większość pytań powinna cię skłonić do rozważenia wyboru studiów na kierunku konsulting prawny i gospodarczy!

 

4. Gdzie studiować konsulting prawny i gospodarczy

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek konsulting prawny i gospodarczy:

Ile trwają studia?

Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy trwają 2 lata (studia II stopnia).

Na realizacje kierunku konsulting prawny i gospodarczy w ramach studiów drugiego stopnia będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra. Absolwenci studiów magisterskich mogą kontynuować kształcenie na studiach doktoranckich lub rozpocząć karierę zawodową.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku konsulting prawny i gospodarczy

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł szukać zatrudnienia jako absolwent studiów na kierunku konsulting prawny i gospodarczy? Jakiegokolwiek zawodu związanego z kierunkiem kształcenia nie wybierzesz, jedno jest pewne – będziesz pełnił odpowiedzialną funkcję kluczową dla prawidłowego funkcjonowania krajowej gospodarki.

Jeśli niestraszny ci kontakt z dezorientowanym, często zdenerwowanym i trudnym klientem, zatrudnisz się w firmach konsultingowych. Furtka do zawodu w administracji rządowej i samorządowej otworzy się przed tobą otworem.

Jeśli zależy ci na dobru swojego kraju, będziesz mógł poszukać pracy na stanowiskach w organach kontroli państwowej, rządowej i samorządowej, gdzie z pewnością będziesz mógł się przyczynić do polepszenia funkcjonowania polskiej gospodarki.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś spróbował swoich sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej – studia dadzą ci wystarczające ku temu kompetencje.

 

Absolwent kierunku konsulting prawny i gospodarczy znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • firmach konsultingowych
 • administracji rządowej i samorządowej
 • organach kontroli państwowej, rządowej i samorządowej
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Dzień otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ86W4KGNXIkcR0hLbEH2iYgQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8fa8-up-studia-lublin.jpg Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20%C5%9Al%C4%85ska%2035%2F37%2081-310%20Gdynia%20 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e7294-wsb-gdynia.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni