Konsulting prawny i gospodarczy

Konsulting prawny i gospodarczy

Dodaj do ulubionych

Konsulting prawny i gospodarczy studia – kierunek studiów

Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym)

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy, należy posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich dowolnego kierunku.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Konsulting prawny i gospodarczy stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Konsulting prawny i gospodarczy stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Konsulting prawny i gospodarczy - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku konsulting prawny i gospodarczy

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku konsulting prawny i gospodarczy?

Znacznie pogłębisz dotychczasową wiedzę wyniesioną z wcześniejszych lat edukacji oraz posiadane kompetencje interpersonalne o cały szereg nowych umiejętności w dziedzinie kształcenia studiów.

Nauczysz się udzielania rad w zakresie prawa i gospodarki, do czego niezbędne będzie wcześniejsze poszerzenie teoretycznej znajomości prawa gospodarczego, podatkowego oraz karnego, a ponadto gruntowna nauka podstaw ekonomii.

Poznasz najlepsze sposoby prowadzenia biur i dokumentacji organizacyjnych w celu zaprowadzenia porządku i sprawnej komunikacji ze współpracownikami.

Praktyczne zajęcia z rozwoju interpersonalnego pozwolą ci zrozumieć istotę skutecznego porozumiewania się z klientem, co przecież będzie stanowiło ważny element twojej codziennej, przyszłej pracy – będziesz w stanie nawiązać cenną relację i wywiązać się z obowiązków nawet względem najbardziej trudnego klienta.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • doradztwa prawnego i gospodarczego
 • prowadzenia biur i dokumentacji organizacyjnych
 • przygotowania regulacji wewnętrznych
 • projektowania i wdrażania procedur w organizacji

Jak wyglądają studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy?

 

1. Tryb i typ studiów

Kierunek konsulting prawny i gospodarczy można obecnie realizować w ramach studiów niestacjonarnych. Ta forma kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, chcących połączyć naukę z innymi aktywnościami. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w wybrane weekendy semestru.

 

Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 

 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Nabywane umiejętności

Studenci, którzy aplikują na kierunek konsulting prawny i gospodarczy będą mieli możliwość ugruntowania i rozwijania specjalistycznej wiedzy z obszaru nauk prawnych, ekonomicznych, gospodarczych oraz społecznych.

W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z rachunkowością, prawem działalności gospodarczej, ekonomią, prawem pracy czy prawem karnym.

Program nauczania przewiduje także realizacje ciekawych warsztatów, na których zdobędziesz umiejętność zarządzania biznesem i finansami, prowadzenia dokumentacji, a także stosowania konkretnych regulacji prawnych w codziennym życiu zawodowym.

Jako student będziesz mógł skorzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, kół naukowych czy wymian studenckich, dzięki którym poszerzysz swoje horyzonty i pogłębisz dotychczasową wiedzę.

Ponadto, skupisz się na kształtowaniu swoich kompetencji miękkich, takich jak zdolności komunikacyjne i negocjacyjne oraz umiejętności organizacyjne, które są niezwykle ważne w pracy z klientem. 

Wszyscy studenci będą zobowiązani do zaliczenia lektoratu z wybranego języka obcego, co z pewnością zwiększy ich szansę na karierę międzynarodową.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Sprawy polskiej i światowej gospodarki pozostają nie bez znaczenia dla sporej części społeczeństwa. Jak powszechnie wiadomo, porządek w żadnej dziedzinie życia nie mógłby istnieć, gdyby nie zbiór przepisów prawnych, regulujących porządek w obszarze gospodarki.

Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy powstały w celu wykształcenia w przyszłych absolwentach umiejętności analitycznych i menedżerskich okraszonych sporą dozą wiedzy prawnej.

Jesteś wystarczająco wytrwały i zorganizowany, aby zająć się pracą biurową ze stertą dokumentów? Twoje umiejętności i kompetencje interpersonalne skłaniają cię do podjęcia pracy wymagającej codziennego kontaktu z ludźmi?Jesteś absolwentem studiów I stopnia, chcącym w dalszym ciągu podążać obraną przez siebie ścieżką edukacji?

Twierdząca odpowiedź na większość pytań powinna cię skłonić do rozważenia wyboru studiów na kierunku konsulting prawny i gospodarczy!

 

4. Gdzie studiować konsulting prawny i gospodarczy

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek konsulting prawny i gospodarczy:

Ile trwają studia?

Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy trwają 2 lata (studia II stopnia).

Na realizacje kierunku konsulting prawny i gospodarczy w ramach studiów drugiego stopnia będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra. Absolwenci studiów magisterskich mogą kontynuować kształcenie na studiach doktoranckich lub rozpocząć karierę zawodową.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku konsulting prawny i gospodarczy

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł szukać zatrudnienia jako absolwent studiów na kierunku konsulting prawny i gospodarczy? Jakiegokolwiek zawodu związanego z kierunkiem kształcenia nie wybierzesz, jedno jest pewne – będziesz pełnił odpowiedzialną funkcję kluczową dla prawidłowego funkcjonowania krajowej gospodarki.

Jeśli niestraszny ci kontakt z dezorientowanym, często zdenerwowanym i trudnym klientem, zatrudnisz się w firmach konsultingowych. Furtka do zawodu w administracji rządowej i samorządowej otworzy się przed tobą otworem.

Jeśli zależy ci na dobru swojego kraju, będziesz mógł poszukać pracy na stanowiskach w organach kontroli państwowej, rządowej i samorządowej, gdzie z pewnością będziesz mógł się przyczynić do polepszenia funkcjonowania polskiej gospodarki.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś spróbował swoich sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej – studia dadzą ci wystarczające ku temu kompetencje.

 

Absolwent kierunku konsulting prawny i gospodarczy znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • firmach konsultingowych
 • administracji rządowej i samorządowej
 • organach kontroli państwowej, rządowej i samorządowej
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia