Konsulting prawny i gospodarczy

Konsulting prawny i gospodarczy

Konsulting prawny i gospodarczy studia – kierunek studiów

Sprawy polskiej i światowej gospodarki pozostają nie bez znaczenia dla sporej części społeczeństwa. Jak powszechnie wiadomo, porządek w żadnej dziedzinie życia nie mógłby istnieć, gdyby nie zbiór przepisów prawnych, regulujących porządek w obszarze gospodarki. Studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy powstały w celu wykształcenia w przyszłych absolwentach umiejętności analitycznych i menedżerskich okraszonych sporą dozą wiedzy prawnej. Jesteś wystarczająco wytrwały i zorganizowany, aby zająć się pracą biurową ze stertą dokumentów? Twoje umiejętności i kompetencje interpersonalne skłaniają cię do podjęcia pracy wymagającej codziennego kontaktu z ludźmi? Jesteś absolwentem studiów I stopnia, chcącym w dalszym ciągu podążać obraną przez siebie ścieżką edukacji? Twierdząca odpowiedź na większość pytań powinna cię skłonić do rozważenia wyboru studiów na kierunku konsulting prawny i gospodarczy!

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku konsulting prawny i gospodarczy? Znacznie pogłębisz dotychczasową wiedzę wyniesioną z wcześniejszych lat edukacji oraz posiadane kompetencje interpersonalne o cały szereg nowych umiejętności w dziedzinie kształcenia studiów. Nauczysz się udzielania rad w zakresie prawa i gospodarki, do czego niezbędne będzie wcześniejsze poszerzenie teoretycznej znajomości prawa gospodarczego, podatkowego oraz karnego, a ponadto gruntowna nauka podstaw ekonomii. Poznasz najlepsze sposoby prowadzenia biur i dokumentacji organizacyjnych w celu zaprowadzenia porządku i sprawnej komunikacji ze współpracownikami. Praktyczne zajęcia z rozwoju interpersonalnego pozwolą ci zrozumieć istotę skutecznego porozumiewania się z klientem, co przecież będzie stanowiło ważny element twojej codziennej, przyszłej pracy – będziesz w stanie nawiązać cenną relację i wywiązać się z obowiązków nawet względem najbardziej trudnego klienta.

Gdzie będziesz mógł szukać zatrudnienia jako absolwent studiów na kierunku konsulting prawny i gospodarczy? Jakiegokolwiek zawodu związanego z kierunkiem kształcenia nie wybierzesz, jedno jest pewne – będziesz pełnił odpowiedzialną funkcję kluczową dla prawidłowego funkcjonowania krajowej gospodarki. Jeśli niestraszny ci kontakt z dezorientowanym, często zdenerwowanym i trudnym klientem, zatrudnisz się w firmach konsultingowych. Furtka do zawodu w administracji rządowej i samorządowej otworzy się przed tobą otworem. Jeśli zależy ci na dobru swojego kraju, będziesz mógł poszukać pracy na stanowiskach w organach kontroli państwowej, rządowej i samorządowej, gdzie z pewnością będziesz mógł się przyczynić do polepszenia funkcjonowania polskiej gospodarki. Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś spróbował swoich sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej – studia dadzą ci wystarczające ku temu kompetencje.

WAŻNE TEMATY

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku konsulting prawny i gospodarczy, należy posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich dowolnego kierunku.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Kierunek konsulting prawny i gospodarczy prowadzony jest przez:

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr

Zobacz inne kierunki Prawnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku konsulting prawny i gospodarczy

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • doradztwa prawnego i gospodarczego
  • prowadzenia biur i dokumentacji organizacyjnych
  • przygotowania regulacji wewnętrznych
  • projektowania i wdrażania procedur w organizacji

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku konsulting prawny i gospodarczy

Absolwent kierunku konsulting prawny i gospodarczy znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • firmach konsultingowych
  • administracji rządowej i samorządowej
  • organach kontroli państwowej, rządowej i samorządowej
  • własna działalność gospodarcza

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY

Komentarze (0)