PRAWNO-ADMINISTRACYJNY

PRAWNO-ADMINISTRACYJNY

Dodaj do ulubionych

Prawno – administracyjny studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Prawno - administracyjnym to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWNO-ADMINISTRACYJNY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   PRAWNO-ADMINISTRACYJNY - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawno-administracyjny

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWNO-ADMINISTRACYJNYM:

   Program studiów

   Studenci, którzy dostaną się na kierunek prawno-administarcyjny, będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk prawniczych, społecznych, humanistycznych czy ekonomicznych. W czasie licznych zajęć i wykładów dowiesz się więcej na temat funkcjonowania administracji publicznej.

   Co więcej, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat różnorodnych dziedzin prawa oraz nauczysz się zastosowania regulacji i przepisów prawnych w praktyce, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

   Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i poznasz techniki zarządzania zespołem pracowników oraz nauczysz się wykorzystywania nowoczesnych programów komputerowych, które usprawnią twoją codzienną pracę.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

   • wiedza prawnicza
   • znajomość różnorodnych dziedzin prawa
   • wiedza ekonomiczna
   • znajomość języka obcego
   • znajomość nowoczesnych programów informatycznych
   • umiejętności z obszaru zarządzania

   Jak wyglądają studia na kierunku prawno-administracyjnym?

    

   1. Tryb i typ studiów

   Kierunek prawno-administracyjny dostępny jest zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć naukę z innymi aktywnościami, to zdecyduj się na studia niestacjonarne. W tym przypadku zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru.

    

   Studia na kierunku Prawno - administracyjnym możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program nauczania na kierunku prawno-administarcyjnym będzie bezpośrednio związany z naukami społecznymi, administracyjnymi, prawnymi czy ekonomicznymi. Studenci będą mieli okazję rozwinąć specjalistyczną wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania administracji publicznej i zarządzania państwem.

   W czasie studiów poznasz także rożne dziedziny prawa i nauczysz się wykorzystywać konkretne regulacje i przepisy prawne w praktyce. W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, takich jak: podstawy prawa finansowego, podstawy prawa handlowego, podstawy prawa pracy, historia administracji czy organy ochrony prawnej.

   Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Nauczysz się technik zarządzania biznesem i zespołem pracowniczym oraz zyskasz niezwykle ważne kompetencje miękkie, takie jak: zdolności komunikacji i negocjacji czy dobrej organizacji pracy.

   Co więcej, poznasz nowoczesne programy i technologie informatyczne, na co dzień stosowane w pracy administracyjnej. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

    

   3. Dla kogo ten kierunek?

   Kierunek prawno-administracyjny powstał w odpowiedzi na potrzeby współczesnej rzeczywistości i obecnego rynku pracy.

   Zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę z obszaru nauk administracyjnych, prawniczych i społecznych stale rośnie, w związku z czym studenci coraz częściej decydują się na wybór studiów prawniczych, które dają gwarancje kompleksowego, interdyscyplinarnego wykształcenia oraz stabilnej pozycji na rynku pracy.

   Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek prawno-administracyjny powinny interesować się naukami społecznymi, ekonomicznymi, finansowymi i prawniczymi oraz wykazywać chęć rozwoju w tym zakresie.

   Równie istotną kwestią jest umiejętność analitycznego myślenia, posiadanie zdolności organizatorskich oraz charakteru lidera. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na studia prawnicze.

   Ile trwają studia?

   Studia na kierunku Prawno - administracyjnym trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

   Podpisanie deklaracji bolońskiej zapoczątkowało trzystopniowy podział studiów, w skład którego wchodzą studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie oraz jednolite magisterskie i doktoranckie. Na realizacje kierunku prawno-administracyjnego w ramach studiów pierwszego stopnia, będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł magistra.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWNO-ADMINISTRACYJNYM:

   Praca po studiach

   Kierunek prawno - administracyjny ma program w pełni dopasowany do potrzeb stawianych przez współczesny rynek pracy. Ukończenie tych perspektywicznych studiów sprawi, że będziesz kompleksowo przygotowany do związania swojej przyszłości zawodowej z wieloma prężnie rozwijającymi się branżami.

   Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w jednostkach administracji publicznej, rządowej i samorządowej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z działami prawnymi, zarówno małych firm, jak i dużych międzynarodowych korporacji.

   Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w organach partii politycznych, instytucjach pozarządowych czy placówkach kulturalnych i oświatowych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

    

   Absolwent kierunku Prawno - administracyjnego znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
   • jednostki administracji publicznej rządowej i samorządowej,
   • działy prawne
   • służba cywilna,
   • instytucje pozarządowe,
   • placówkach kulturalne i oświatowe,
   • organy partii politycznych.

   Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWNO-ADMINISTRACYJNY

   Komentarze (0)