KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA studia-kierunek studiów

Studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z kryminalistyki i systemów bezpieczeństwa charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa: biometria i informatyka śledcza, chemia w kryminalistyce.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA:

Czego nauczysz się na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa?

Podczas studiów na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku aspektów, które składają się na tę dyscyplinę.

Jako student będziesz zdobywał praktyczne umiejętności związane z badaniem przestępczości i przeciwdziałania tego typu zachowaniom.

Nauczysz się jakie działania wdrożyć w miejscu przestępstwa i poznasz szereg metod i technik kryminalistycznych wykorzystywanych do zabezpieczania śladów i dowodów zbrodni.

W trakcie nauki będziesz musiał wybrać specjalizacje, najlepiej dopasowaną do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Jeżeli zdecydujesz się na chemię w kryminalistyce będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru nauk matematyczno-przyrodniczych.

Co więcej, nauczysz się korzystać z najnowszych technologii informatycznych i aparatur, które usprawnią twoją pracę badawczą.

Natomiast na specjalności , biometria i informatyka śledcza dowiesz się więcej na temat zabezpieczania i analizowania dowodów elektronicznych. Co więcej, będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • umiejętności badania śladów przestępstwa
 • znajomości metodologii ekspertyz kryminalistycznych
 • umiejętności projektowania systemów bezpieczeństwa
 • znajomości nowoczesnych technologii i aparatur
 • umiejętności analizowania i prezentowania dowodów elektronicznych
 • znajomości języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa?

 

1. Tryb i typ studiów

Kierunek kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa można zrealizować zarówno w ramach studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Studia stacjonarne będą odpowiednim wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczęszczanie na zajęcia. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu nauki z innymi, codziennymi aktywnościami to zdecyduj się na studia niestacjonarne. Pamiętaj, że ta opcja nauczania wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat, których wysokość jest ustalana przez władze uczelni.

 

Studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Nabywane umiejętności

Program nauczania na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa jest w pełni dopasowany do realiów współczesnej rzeczywistości i obecnego rynku pracy. Zajęcia w większości mają wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe przygotowanie zawodowe.

Jako student, wykształcisz cenne umiejętności i nauczysz się zabezpieczania śladów przestępstwa, dokonywania ekspertyz kryminalistycznych czy projektowania i wdrażania nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

Ponadto, dostaniesz możliwość korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych i programów komputerowych, stosowanych podczas prac kryminalistycznych.

Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Integralną część studiów są praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Od zawsze fascynował cię świat opisywany w twoich ulubionych kryminałach? Lubiłeś panującą w nich atmosferę tajemniczości, a skomplikowane zagadki kryminalistyczne rozwiązywałeś razem z głównym bohaterem? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań.

Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa to niezwykle nowoczesne i perspektywiczne studia skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z zakresu przestępczości kryminalnej oraz poznać sposoby przeciwdziałania tego typu zachowaniom.

Jeżeli zawsze marzyłeś o interesującej pracy, która będzie przypominać tę z realiów powieści i filmów kryminalistyczno-detektywistycznych to studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa powinny być twoim wyborem.

Weź udział w rekrutacji i przekonaj się że studia to nie tylko długie wykłady i godziny spędzone w wydziałowej bibliotece, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, która umożliwi ci rozwinąć swoje zainteresowania i zdobyć nowe pasje.

 

4. Gdzie studiować kryminalistykę i systemy bezpieczeństwa

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa:

Ile trwają studia?

Studia na kierunku kryminalistyka  systemy bezpieczeństwa trwają 3 lata (studia I stopnia).

W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Studia pierwszego stopnia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub kariery zawodowej.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu badania przestępstw i wdrażania działań, mających na celu przeciwdziałanie tego typu zachowaniom.

Jako absolwent bez problemu znajdziesz prace w swoim zawodzie. Będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia zatrudnienia w służbach mundurowych takich, jak: Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, Straż Graniczna czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ponadto możesz pracować w firmach zajmujących się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych. Równie ciekawą opcją jest założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej z zakresu usług detektywistycznych.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

 

Absolwent kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • służby mundurowe
 • Policja
 • Straż Graniczna
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • Służba Więzienna
 • Straż Ochrony Kolei
 • firmy zajmujące się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)