KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA studia-kierunek studiów


 

Od zawsze fascynował cię świat opisywany w twoich ulubionych kryminałach? Lubiłeś panującą w nich atmosferę tajemniczości, a skomplikowane zagadki kryminalistyczne rozwiązywałeś razem z głównym bohaterem? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań. Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa to niezwykle nowoczesne i perspektywiczne studia skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z zakresu przestępczości kryminalnej oraz poznać sposoby przeciwdziałania tego typu zachowaniom.

Jeżeli zawsze marzyłeś o interesującej pracy, która będzie przypominać tę z realiów powieści i filmów kryminalistyczno-detektywistycznych to studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa powinny być twoim wyborem. Weź udział w rekrutacji i przekonaj się że studia to nie tylko długie wykłady i godziny spędzone w wydziałowej bibliotece, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, która umożliwi ci rozwinąć swoje zainteresowania i zdobyć nowe pasje.

 

Czego nauczysz się na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa?

 

Podczas studiów na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku aspektów, które składają się na tę dyscyplinę. Jako student będziesz zdobywał praktyczne umiejętności związane z badaniem przestępczości i przeciwdziałania tego typu zachowaniom. Nauczysz się jakie działania wdrożyć w miejscu przestępstwa i poznasz szereg metod i technik kryminalistycznych wykorzystywanych do zabezpieczania śladów i dowodów zbrodni.

W trakcie nauki będziesz musiał wybrać specjalizacje, najlepiej dopasowaną do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Jeżeli zdecydujesz się na chemię w kryminalistyce będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru nauk matematyczno-przyrodniczych. Co więcej, nauczysz się korzystać z najnowszych technologii informatycznych i aparatur, które usprawnią twoją pracę badawczą.

Natomiast na specjalności , biometria i informatyka śledcza dowiesz się więcej na temat zabezpieczania i analizowania dowodów elektronicznych. Co więcej, będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu badania przestępstw i wdrażania działań, mających na celu przeciwdziałanie tego typu zachowaniom. Jako absolwent bez problemu znajdziesz prace w swoim zawodzie. Będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia zatrudnienia w służbach mundurowych takich, jak: Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, Straż Graniczna czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ponadto możesz pracować w firmach zajmujących się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych. Równie ciekawą opcją jest założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej z zakresu usług detektywistycznych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: chemia, fizyka, informatyka, matematyka, WOS, język obcy nowożytny. Ponadto, od kandydatów wymaga się znajomości języka angielskiego na poziomie B1.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA:

 • umiejętność badania śladów przestępstwa
 • znajomość metodologii ekspertyz kryminalistycznych
 • umiejętność projektowania systemów bezpieczeństwa
 • znajomość nowoczesnych technologii i aparatur
 • umiejętność analizowania i prezentowania dowodów elektronicznych
 • znajomość języka obcego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA:

 • służby mundurowe
 • Policja
 • Straż Graniczna
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • Służba Więzienna
 • Straż Ochrony Kolei
 • firmy zajmujące się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Komentarze (0)