KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Od zawsze fascynował cię świat opisywany w twoich ulubionych kryminałach? Lubiłeś panującą w nich atmosferę tajemniczości, a skomplikowane zagadki kryminalistyczne rozwiązywałeś razem z głównym bohaterem? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań. Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa to niezwykle nowoczesne i perspektywiczne studia skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z zakresu przestępczości kryminalnej oraz poznać sposoby przeciwdziałania tego typu zachowaniom.

Jeżeli zawsze marzyłeś o interesującej pracy, która będzie przypominać tę z realiów powieści i filmów kryminalistyczno-detektywistycznych to studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa powinny być twoim wyborem. Weź udział w rekrutacji i przekonaj się że studia to nie tylko długie wykłady i godziny spędzone w wydziałowej bibliotece, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, która umożliwi ci rozwinąć swoje zainteresowania i zdobyć nowe pasje.

 

Czego nauczysz się na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa?

Podczas studiów na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku aspektów, które składają się na tę dyscyplinę. Jako student będziesz zdobywał praktyczne umiejętności związane z badaniem przestępczości i przeciwdziałania tego typu zachowaniom. Nauczysz się jakie działania wdrożyć w miejscu przestępstwa i poznasz szereg metod i technik kryminalistycznych wykorzystywanych do zabezpieczania śladów i dowodów zbrodni.

W trakcie nauki będziesz musiał wybrać specjalizacje, najlepiej dopasowaną do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Jeżeli zdecydujesz się na chemię w kryminalistyce będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru nauk matematyczno-przyrodniczych. Co więcej, nauczysz się korzystać z najnowszych technologii informatycznych i aparatur, które usprawnią twoją pracę badawczą.

Natomiast na specjalności , biometria i informatyka śledcza dowiesz się więcej na temat zabezpieczania i analizowania dowodów elektronicznych. Co więcej, będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu badania przestępstw i wdrażania działań, mających na celu przeciwdziałanie tego typu zachowaniom. Jako absolwent bez problemu znajdziesz prace w swoim zawodzie. Będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia zatrudnienia w służbach mundurowych takich, jak: Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, Straż Graniczna czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ponadto możesz pracować w firmach zajmujących się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych. Równie ciekawą opcją jest założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej z zakresu usług detektywistycznych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: chemia, fizyka, informatyka, matematyka, WOS, język obcy nowożytny. Ponadto, od kandydatów wymaga się znajomości języka angielskiego na poziomie B1.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA:

 • umiejętność badania śladów przestępstwa
 • znajomość metodologii ekspertyz kryminalistycznych
 • umiejętność projektowania systemów bezpieczeństwa
 • znajomość nowoczesnych technologii i aparatur
 • umiejętność analizowania i prezentowania dowodów elektronicznych
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa?

Kierunek kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa można zrealizować zarówno w ramach studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Pierwsza opcja będzie odpowiednim wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczęszczanie na zajęcia. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu nauki z innymi, codziennymi aktywnościami to zdecyduj się na studia zaoczne. Pamiętaj, że ta opcja nauczania wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat, których wysokość jest ustalana przez władze uczelni.

Program nauczania na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa jest w pełni dopasowany do realiów współczesnej rzeczywistości i obecnego rynku pracy. Zajęcia w większości mają wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe przygotowanie zawodowe. Jako student, wykształcisz cenne umiejętności i nauczysz się zabezpieczania śladów przestępstwa, dokonywania ekspertyz kryminalistycznych czy projektowania i wdrażania nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

Ponadto, dostaniesz możliwość korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych i programów komputerowych, stosowanych podczas prac kryminalistycznych. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Integralną część studiów są praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.

Ile trwają studia?

W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Studia pierwszego stopnia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub kariery zawodowej.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA:

 • służby mundurowe
 • Policja
 • Straż Graniczna
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • Służba Więzienna
 • Straż Ochrony Kolei
 • firmy zajmujące się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Komentarze (0)