MENEDŻERSKO - PRAWNY studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

W dobie rozwoju gospodarczego i powstawania nowych przedsiębiorstw wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu zarządzania oraz znajomości regulacji prawnych. Nic więc dziwnego, że studia związane z tą tematyką od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać perspektywiczne wykształcenie i szansę na ciekawą pracę.
Jednak często pracodawcy wymagają od kandydatów zarówno umiejętności menadżerskich, jak i kompetencji prawniczych. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał innowacyjny kierunek menedżersko-prawny, który łączy w sobie kilka dyscyplin naukowych i umożliwia zdobycie wszechstronnego wykształcenia. Jeżeli więc jesteś osobą o rozległych zainteresowaniach, a dodatkowo masz duże zdolności przywódcze to studia menadżersko-prawne będą dla ciebie idealne.
 
Czego nauczysz się kierunku menedżersko-prawny?
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin naukowych. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru zarządzania, jak i tych oscylujących wokół kwestii prawnych. Zapoznasz się z meandrami prawa gospodarczego, cywilnego i administracyjnego i nauczysz się wykorzystywać regulacje i przepisy prawne w swojej pracy zawodowej.
Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności menedżerskie i zyskasz umiejętności z zakresu tworzenia biznesplanu i kierowania przedsiębiorstwem. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy: menedżerem bezpieczeństwa wewnętrznego, menedżerem HR, menedżerem BHP, menedżerem logistyki, menedżerem sprzedaży, marketingu i PR, menedżerem turystyki zdrowotnej, menedżerem w służbie zdrowia, menedżerem w turystyce i hotelarstwie, trenerem biznesu, psychologią dla menedżera oraz prawem dla menedżera.
Ta niezwykle bogata oferta kształcenia sprawi, że będziesz mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz zdobędziesz wszechstronne wykształcenie. Podczas nauki będziesz miał okazję zdobyć prestiżowe certyfikaty, między innymi IPMA, International Project Management Association, które otworzą Ci drzwi do międzynarodowej kariery.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku menedżersko-prawny zyskasz wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania i znajomości różnych aspektów prawa. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że z powodzeniem znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę. Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku idealnie sprawdzisz się na stanowiskach menedżerskich i kierowniczych. Ponadto możesz podjąć zatrudnienie w działach marketingu, reklamy i public relations lub jako pracownik BHP i HR.
Znajomość regulacji prawnych sprawi, że będziesz miał szansę związać swoją przyszłość zawodową z działami prawnymi oraz urzędami administracji publicznej. W zależności od ukończonej specjalizacji możesz pracować w zawodzie spedytora, koordynatora, przedstawiciela czy konsultanta biznesowego. Równie ciekawym rozwiązaniem jest założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku menedżersko-prawnego musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MENEDŻERSKO - PRAWNY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MENEDŻERSKO - PRAWNY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MENEDŻERSKO-PRAWNY:

 • znajomość prawa gospodarczego
 • znajomość prawa administracyjnego
 • znajomość prawa cywilnego
 • umiejętność tworzenia biznes planu
 • umiejętność zarządzania przedsiębiorstwem
 • znajomość zasad marketingu
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku menedżersko-prawnym?

Kierunek menedżersko – prawny możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast na studiach zaocznych w wybrane weekendy semestru. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, będziesz zobowiązany do zapłaty czesnego, którego wysokość zostanie ustalona przez władze konkretnej uczelni.

Dzięki innowacyjnemu i interdyscyplinarnemu programowi nauczania, studenci będą mieli okazję rozwinąć wiedzę z obszaru nauk prawnych, społecznych, ekonomicznych oraz biznesowych. W trakcie studiów rozwiniesz umiejętności z obszaru zarządzania różnymi aspektami funkcjonowania biznesu oraz zyskasz kwalifikacje niezbędne do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich. Co więcej, nauczysz się zasad tworzenia profesjonalnego biznes planu oraz stosowania regulacji prawnych w praktyce.

Oprócz zajęć obligatoryjnych, w programie nauczania znajdą się także obieralne moduły specjalizacyjne. Ich aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Jako student będziesz miał możliwość zdobycia specjalistycznych certyfikatów oraz pogłębienia swoich zdolności językowych, co otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Wiedzę i kwalifikacje zdobyte w czasie studiów wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wyznaczonych do tego miejscu pracy.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MENEDŻERSKO - PRAWNY STUDIA NIESTACJONARNE

MENEDŻERSKO - PRAWNY STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia?

Studia wyższe można podzielić na studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Studia pierwszego stopnia na kierunku menedżersko-prawnym trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po ich ukończeniu uzyskasz tytuł magistra. Absolwenci studiów magisterskich mogą kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub rozpocząć karierę zawodową.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MENEDŻERSKO - PRAWNY STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MENEDŻERSKO-PRAWNY:

 • dział reklamy i PR
 • dział HR
 • specjalista BHP
 • stanowiska kierownicze i menedżerskie
 • działy prawne
 • administracja publiczna
 • firmy sektora bezpieczeństwa
 • spedytor
 • koordynator działów zaopatrzenia
 • konsultant biznesowy
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MENEDŻERSKO - PRAWNY

Komentarze (0)