BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO studia-kierunek studiów

 

W dobie globalizacji i wzmożonej współpracy międzynarodowej na różnych polach wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa narodowego i stabilnej sytuacji wewnętrznej. Jako odpowiedź na tendencje i potrzeby polskiego rynku pracy powstał przyszłościowy i interesujący kierunek bezpieczeństwo i prawo.

Jest on skierowany do wszystkich tych, których interesują zawiłe kwestie prawne i chcieliby zajmować się nimi zawodowo. Jeżeli więc masz analityczny umysł i potrafisz analizować przepisy prawa, szczególnie tego związanego z bezpieczeństwem to studia te będą dla ciebie idealnym wyborem. Weź udział w rekrutacji i daj sobie szansę na uzyskanie ciekawego i przyszłościowego zawodu, który będzie zgodny ze swoimi zainteresowaniami.

 

Czego nauczysz się na kierunku bezpieczeństwo i prawo?

 

W trakcie studiów na kierunku bezpieczeństwo i prawo zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu nauk prawnych, administracyjnych i politycznych. Jako student będziesz uczestniczył w licznych zajęciach związanych z szeroko rozumianym prawym dotyczącym bezpieczeństwa wewnętrznego.

Nauczysz się więcej na temat bezpieczeństwa materialnego, ustrojowego i procesowego oraz poznasz regulacje prawne związane z tym obszarem. Ponadto poznasz specjalistyczną terminologię branzową, używaną przez praktyków tej branży. Dodatkowo zgłębisz meandry prawa administracyjnego. Oprócz umiejętności twardych zyskasz kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, praca zespołowa, umiejętność pracy pod presją czasu.

Wszystkie te cechy są niezwykle doceniane przez pracodawców, którzy cenią tego typu zdolności u pracowników. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie. Podczas kursu będziesz miał szanse rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku bezpieczeństwo i prawo będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z zakresu różnych aspektów i rodzajów prawa, szczególnie tego dotyczącego bezpieczeństwa wewnętrznego. Uzyskane kompetencje i zdobyte doświadczenie umożliwią Ci zdobyć wymarzoną pracę w swoim zawodzie.

Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery w jednostkach administracji państwowej. Co więcej będziesz mógł zatrudnić się w służbach mundurowych, między innymi w policji czy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako radca prawny lub adwokat. Znajomość języka obcego umożliwi Ci rozpoczęcie międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, a także poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie, a jednocześnie rozwijać swoje pasje.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przy rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej pod uwagę brane są wyniki maturalne z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku

Kierunek bezpieczeństwo i prawo prowadzony jest przez:

Wydział Prawa UWB

Zobacz inne kierunki Prawnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO:

 • znajomość prawa administracyjnego
 • znajomość prawa związanego z bezpieczeństwem
 • znajomość języka obcego na poziomie B2
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • umiejętność pracy zespołowej
 • umiejętność pracy pod presją czasu

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO:

 • jednostki administracji państwowej
 • służby mundurowe
 • agencje detektywistyczne
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • radca prawny
 • adwokat

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO

Komentarze (0)