Kierunek jest przeważnie prowadzony w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą się odbywać w formie hybrydowej, z częścią prowadzoną w budynkach uczelni, a częścią na platformach do nauczania zdalnego. Wykłady prowadzone są przez doświadczoną kadrę, związaną zawodowo ze zdrowiem i administracją publiczną.
Studenci zdobywają wiedzę praktyczną z zakresu procesów zachodzących w administracji publicznej i związanej ze zdrowiem na co dzień, ale przede wszystkim uczą się radzić sobie w przypadku masowych zagrożeń zdrowia. Kierunek ma też pokazać sposoby zapobiegania zagrożeniem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku administracja w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci zdobywają zarówno wiedzę medyczną i praktyczną wiedzę potrzebną do wykonywania zadań administratora. Dowiadują się także, jakie zadania ma administracja publiczna. Uczą się zarządzania kryzysowego, analizowania przyczyn i przebiegu procesów administracyjnych. W programie mogą się także znaleźć zajęcia, które omawiają działania wprowadzane i sugerowane przez WHO czy Unię Europejską w sytuacjach zagrożeń zdrowia.
Przykładowe przedmioty na kierunku administracja w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia, to m.in.:
-
nadzór sanitarny i policja sanitarna w Polsce
-
epidemiologia chorób zakaźnych
-
świadczenia opieki zdrowotnej, w tym POZ w sytuacjach zagrożenia
-
działalność lecznicza i administracja ochrony zdrowia
-
Państwowe Ratownictwo Medyczne i inne służby ratownicze
Studenci mają także możliwość wysłuchania relacji praktyków, opowiadających o sytuacji Polski w trakcie pandemii COVID—19. Dzięki temu mogą podjąć własną analizę decyzji i postępowań oraz zastanowić się nad słusznością działań administracyjnych w pandemii z perspektywy czasu.
W programie można również znaleźć przedmioty omawiające problem ograniczenia wolności jednostki w przypadku masowych zagrożeń zdrowia.