1. Typ i tryb studiów
Administracja – studia podyplomowe to kierunek, który można realizować tylko w trybie zaocznym. W praktyce oznacza to, że zajęcie będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a studenci będą musieli opłacić czesne.
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk prawniczych i ekonomicznych.
Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy aplikują na kierunek administracja – studia podyplomowe będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę z zakresu administracji, ekonomii czy prawa. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi:
-
Instytucje prawa administracyjnego
-
Ustrój administracji publicznej RP
-
Legislacja administracyjna
-
Kontrola i nadzór w administracji publiczne
Jako student poznasz także regulacje prawa administracyjnego, cywilnego czy europejskiego i nauczysz się ich zastosowania w swojej praktyce zawodowej. Ponadto, dowiesz się więcej na temat ochrony danych osobowych, która stanowi niezwykle ważny element w administracji publicznej.
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku administracja – studia podyplomowe, oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim poznasz zasady funkcjonowania organów administracji rządowej i samorządowej. Studenci nauczą się również zarządzania dokumentacją oraz weryfikowania autentyczności dokumentów administracyjnych. Ponadto, rozwiniesz niezwykle istotne kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy prowadzenia negocjacji.