AUDYT WEWNĘTRZNY W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

AUDYT WEWNĘTRZNY W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

   Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

   Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

   Audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych | audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych - studia podyplomowe - uczelnie >

   Kierunek przeznaczony jest dla pracowników m.in. administracji publicznej, szkół, placówek medycznych i instytucji kulturalnych, którzy chcieliby zająć się przeprowadzaniem audytów w tego typu jednostkach. Studia są odpowiednie także dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką audytu i wiążących z nim swoją karierę zawodową.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W rekrutacji na kierunek audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych zwykle może wziąć udział każdy absolwent uczelni wyższej. Przeważnie nie jest wymagane wykształcenie kierunkowe ani doświadczenie zawodowe. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc w grupie może być ograniczona. Warto więc wcześniej sprawdzić harmonogram przyjmowania dokumentów oraz wysokość opłat rekrutacyjnych.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH?

   Kierunek audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych realizowany jest w trybie niestacjonarnym, a część zajęć może się odbywać za pomocą narzędzi przeznaczonych do kształcenia na odległość. Studenci mogą zdobywać wiedzę m.in. od pracowników akademickich uczelni, doświadczonych audytorów wewnętrznych, a także specjalistów z dziedziny np. prawa, rachunkowości czy zarządzania. Studia mogą także pomóc w uzyskaniu kwalifikacji pozwalających na wykonywanie zawodu audytora wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Program kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych łączy wiedzę z różnych dziedzin powiązanych z przeprowadzaniem kontroli w organizacjach. Słuchacze mogę się zapoznać ze standardami audytu wewnętrznego oraz jego rolą w wykrywaniu nadużyć i przestępstw gospodarczych. Otrzymują także często informacje na temat rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Mogą nauczyć się analizować i zarządzać ryzykiem w audycie. W programie znajdują się często również tematy związane z kodeksem etycznym urzędników. Dodatkowo studenci mają okazję rozwinąć swoje umiejętności miękkie na zajęciach z komunikacji interpersonalnej.

   Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych, to np.:

   • kontrola zarządcza w sektorze finansów publicznych
   • metodyka prowadzenia audytu wewnętrznego
   • postępowanie administracyjne
   • zasady gospodarowania środkami publicznymi
   • audyt finansowy

   Słuchacze mają często możliwość uczestniczyć w zajęciach omawiających wybrane aspekty cyberbezpieczeństwa i ochrony danych w instytucjach publicznych. Mogą się także nauczyć przeprowadzać audyt systemów informatycznych czy bezpieczeństwa informacji.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH?

   Studia na kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH?

   Absolwenci kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych są przygotowani do rozpoczęcia kariery związanej z kontrolą w organizacjach. Mogą szukać zatrudnienia na stanowisku audytora wewnętrznego lub pokrewnych. Absolwenci mają możliwość pracy w wielu instytucjach publicznych np. szpitalach, szkołach, urzędach czy organach administracji rządowej i samorządowej zajmujących się finansami.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych to m.in.:

   • audytor wewnętrzny

    

   Zobacz inne kierunki ekonomiczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku AUDYT WEWNĘTRZNY W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)