Gospodarka i administracja publiczna

Gospodarka i administracja publiczna

Gospodarka i administracja publiczna studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Powstające w ostatnim czasie studia interdyscyplinarne są doskonałą alternatywą dla podjęcia toku nauki w ściśle ustalonym obrębie jednej dziedziny. Wielu młodych ludzi nie ma sprecyzowanych planów dotyczących swojej przyszłości. Naprzeciw wychodzą im studia na kierunku gospodarka i administracja publiczna powstały w odpowiedzi na niesłabnące zapotrzebowanie rynku pracy cierpiącego na niedostatek dobrze wykwalifikowanych geodetów o wszechstronnym wykształceniu administracyjnym, biznesowym i ekonomicznym. Jeśli jesteś skrupulatny, cenisz sobie precyzję w każdym aspekcie życia, ale starasz się wyzbyć niepotrzebnego perfekcjonizmu, dobrze orientujesz się w przestrzeni i nie przeraża cię wizja ręcznego tworzenia bardzo skomplikowanych planów terenowych, interesujesz się szeroko pojętą gospodarką i administracją zarówno krajową, jak i tą na świecie, to studia na kierunku gospodarka i administracja publiczna mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

 

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku gospodarka i administracja publiczna? W takie, które pozwolą ci podjąć dobrze płatną pracę w wybranych przez ciebie sektorach gospodarki publicznej. Studia zaoferują ci możliwość kształcenia w zakresie administracji oraz mechanizmów działania współczesnej światowej gospodarki. Zajęcia warsztatowe prowadzone przez właścicieli dobrze prosperujących działalności gospodarczych być może zainspirują cię do założenia swojej własnej firmy, która w przyszłości będzie miała duże szanse na podbicie rynku zapewniając ci wysoki status społeczny. Dla chcących wprowadzać swoje własne innowacje, studia oferują możliwość podjęcia pracy dla firm wdrażających nowe technologię oraz biur projektowych. Gruntowna wiedza techniczna pozwoli ci na sprawne poruszanie się w zawodzie związanym z branżą teleinformatyczną, fototoniczną i informatyczną. Jak widzisz spektrum wyboru, przed którym być może wkrótce staniesz, jest całkiem spore!

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku gospodarka i administracja publiczna? Wachlarz możliwości będzie proporcjonalnie szeroki do ilości branż związanych bezpośrednio z sektorami publicznymi. Z otwartymi ramionami przyjmą cię właściciele przedsiębiorstw związanych z branżą informatyczną, fototoniczną i informatyczną, wykształcenie zdobyte na studiach uchyli ci furtkę również do pracy w firmach wdrażających nowe technologię oraz biurach projektowych. Jeśli tylko zechcesz, będziesz mógł spróbować swoich sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej związanej z wybraną przez ciebie dziedziną.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku gospodarka i administracja publiczna, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GOSPODARKA I ADMINISTRACJA PUBLICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GOSPODARKA I ADMINISTRACJA PUBLICZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując gospodarkę i administrację publiczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • samodzielnego opracowywania uzyskanych wyników z przeprowadzonych analiz
  • problematyki elektrodynamiki, elektroniki, języków programowania oraz grafiki inżynierskiej
  • projektowania i tworzenia specjalistycznych programów
  • obróbki zdjęć cyfrowych
  • pogłębionych wiadomościami z fizyki oraz matematyki

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku gospodarka i administracja publiczna

Absolwent kierunku gospodarka i administracja publiczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • firmach wdrażających innowacyjne technologie
  • biurach projektowych
  • instytucjach naukowo-badawczych
  • przedsiębiorstwach z branży teleinformatycznej, fotonicznej oraz informatycznej

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA I ADMINISTRACJA PUBLICZNA

Komentarze (0)