OBSŁUGA BIZNESU studia-kierunek studiów

 

Obsługa biznesu to nowo powstałe, niezwykle innowacyjne studia, wpisujące się w potrzeby zmieniającego się świata i współczesnego rynku pracy. Ich program ukierunkowany jest na rozwijanie umiejętności menadżerskich i biznesowych. Studenci zostaną kompleksowo przygotowani do prowadzenia i nadzorowania działalności biznesowej z zakresu różnych gałęzi przemysłu, dzięki czemu zyskają szansę na zdobycie interesującej i perspektywicznej pracy.

Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i widocznych zdolnościach przywódczych oraz menadżerskich, to studia na kierunku obsługa biznesu będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Weź udział w rekrutacji i przekonaj się że studia nie muszą być nudnym obowiązkiem, a mogą stać się początkiem drogi do wspaniałej kariery zawodowej.

 

Czego nauczysz się na kierunku obsługa biznesu?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter tych innowacyjnych studiów będziesz miał szansę nauczyć się wielu nowych rzeczy z zakresu kilku dziedzin związanych z prowadzeniem i nadzorowaniem działalności biznesowej. Celem tego nowoczesnego kierunku jest wykształcenie specjalistów zajmujących się pomocą administracyjną i prawną z ukierunkowaniem na konkretne branże.

Jako student będziesz miał szansę zapoznać się ze specyfiką branży chemicznej, maszynowej, metalowej czy rolno-spożywczej. Ponadto, dowiesz się więcej na temat zagadnień prawnych i nauczysz się w jaki sposób wykorzystywać regulacje prawne podczas pracy zawodowej. W trakcie studiów będziesz mógł uczestniczyć w spotkaniach licznych kół naukowych lub konferencjach biznesowych, dzięki czemu rozwiniesz swoją wiedzę i zyskasz nowe kompetencje.

Co więcej, wszyscy studenci wezmą udział w obowiązkowych praktykach studenckich w wybranych przez siebie przedsiębiorstwach i zdobędą cenne doświadczenie zawodowe. Oprócz wiedzy kierunkowej, skupisz się także na rozwijaniu swoich zdolności językowych na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Dzięki ukończeniu niezwykle innowacyjnych i perspektywicznych studiów na kierunku obsługa biznesu będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i szeroką wiedzę z obszaru prowadzenia działalności menadżerskiej i biznesowej w różnych branżach. Uzyskane kompetencje menadżerskie, prawnicze i administracyjne oraz umiejętności praktyczne sprawią, że szybko znajdziesz interesującą i wymarzoną pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent będziesz mógł podjąć zatrudnienie w dziale kadr i płac, finansów lub biurach zarządu.

Ponadto będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do pracy na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Idealnie sprawdzisz się także w zawodzie pracownika biurowego i specjalisty do spraw zamówień publicznych. Znajomość języka obcego umożliwi Ci rozpoczęcie międzynarodowej kariery, zarówno poza granicami kraju, jak i w oddziałach światowych firm, organizacji i korporacji. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zdobędziesz nowe perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku obsługa biznesu powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOSu, matematyki, geografii, chemii, biologii lub fizyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK OBSŁUGA BIZNESU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Kierunek obsługa biznesu prowadzony jest przez:

Wydział Prawa i Administracji

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU OBSŁUGA BIZNESU:

 • znajomość kwestii prawnych
 • umiejętność zarządzania biznesowego
 • umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi
 • znajomość specyfiki różnorodnych branż
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU OBSŁUGA BIZNESU:

 • dział kadr i płac
 • dział finansowy
 • pracownik biurowy
 • specjalista do spraw zamówień publicznych
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • biuro zarządu
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU OBSŁUGA BIZNESU

Komentarze (0)