PRAWO W ZARZĄDZANIU BIZNESEM

PRAWO W ZARZĄDZANIU BIZNESEM

Studia na kierunku prawo w zarządzaniu biznesem możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Prawo w zarządzaniu biznesem stopień: (I), czas trwania: 3 lata
  forma: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  PRAWO W ZARZĄDZANIU BIZNESEM studia – kierunek studiów

  Studia na kierunku prawo w zarządzaniu biznesem to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

  Studia na kierunku prawo w zarządzaniu biznesem
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
  Poziom studiów studia I i II stopnia
  Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

  Uczelnie

  Studia na kierunku prawo w zarządzaniu biznesem możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | prawo w zarządzaniu biznesem - uczelnie >

  Opis kierunku

  Studenci kierunku prawo w zarządzaniu biznesem zdobędą kompleksową wiedzę z obszaru nauk społecznych, ekonomicznych i gospodarczych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat biznesu oraz finansów i rachunkowości. Studenci nauczą się wykorzystania regulacji prawnych w praktyce oraz zarządzania przedsiębiorstwem i finansami.

   

  Praca po studiach

  Absolwenci znajdą zatrudnienie w instytucjach Unii Europejskiej, firmach konsultingowych czy w korporacjach międzynarodowych.

  JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

  Aby jak najlepiej wypaść w procesie rekrutacji na kierunek prawo w zarządzaniu biznesem, kandydaci powinni zapoznać się z wymogami i aktualnie obowiązującymi zasadami. W przypadku uczelni niepublicznych, przyszli studenci powinni zdać egzamin maturalny z dowolnych przedmiotów. Ponadto konieczne będzie dostarczenie wymaganych dokumentów, których lista dostępna jest na stronie internetowej uczelni.

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  PRAWO W ZARZĄDZANIU BIZNESEM - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO W ZARZĄDZANIU BIZNESEM?

  Znajomość prawa jest cechą docenianą przez pracodawców na całym świecie. Studenci kierunku prawo w zarządzaniu biznesem zdobędą wszechstronne wykształcenie, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Program nauczania na powyższym kierunku będzie oscylował wokół nauk społecznych, prawnych i ekonomicznych. Ponadto rozwiną kompetencje z zakresu nauk administracyjnych i biznesowych.

   

  1. Typ i tryb studiów:

  Studia na kierunku prawo w zarządzaniu biznesem możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

   

  2. Zdobywana wiedza i umiejętności

  Osoby, które aplikują na kierunek prawo w zarządzaniu biznesem zdobędą wiedzę z obszaru nauk społecznych, ekonomicznych i gospodarczych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat prowadzenia biznesu oraz zarządzania. W planie zajęć znajda się także przedmioty o tematyce związanej z wybranymi dziedzinami prawa, między innymi z prawem:

  handlowym

  gospodarczym

  administracyjnym

  podatkowym.

  Studenci rozwiną także kompetencje z obszaru finansów i rachunkowości oraz nauczą się zasad finansowania przedsiębiorstw czy zarządzania finansami. Ponadto poznają wybrane techniki marketingowe, które wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

  Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z zakresu przedsiębiorczości, prowadzenia biznesu oraz sprawnej organizacji pracy i komunikacji z innymi pracownikami. W planie zajęć znajdzie się również lektorat z języka obcego, dzięki któremu studenci zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   

  3. Gdzie studiować Prawo w zarządzaniu biznesem

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo w zarządzaniu biznesem:

   

  ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO W ZARZĄDZANIU BIZNESEM?

  Studia na kierunku prawo w zarządzaniu biznesem trwają 3 lata (studia I stopnia).

  JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO W ZARZĄDZANIU BIZNESEM?

  Studia na kierunku prawo w zarządzaniu biznesem przygotowują do podjęcia pracy na wielu ciekawych stanowiskach. Absolwenci, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, mogą związać swoją przyszłość z instytucjami Unii Europejskiej oraz firmami i korporacjami międzynarodowymi. Równie ciekawą opcją może być praca w działach administracyjno-prawnych spółek prawa handlowego. Po ukończeniu nauki na powyższym kierunku, zasadne będzie podjęcie zatrudnienia w bankach i agencjach ubezpieczeniowych.

  Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku prawo w zarządzaniu biznesem:

  • instytucje Unii Europejskiej
  • firmy konsultingowe
  • banki
  • agencje ubezpieczeniowe
  • instytucje finansowe
  • organizacje pozarządowe

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Prawo w zarządzaniu biznesem studia niestacjonarne

  Prawo w zarządzaniu biznesem studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Prawo w zarządzaniu biznesem studia I stopnia

  Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku PRAWO W ZARZĄDZANIU BIZNESEM

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
  • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

  Komentarze (0)