Prawo podatkowe i rachunkowość

Prawo podatkowe i rachunkowość

Dodaj do ulubionych

Prawo podatkowe i rachunkowość studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności prawo podatkowe i rachunkowość możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie niestacjonarnym | prawo podatkowe i rachunkowość - uczelnie >

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich - na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, a w przypadku przekroczenia przyjętego limitu zgłoszeń w pierwszej kolejności zostaną przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia kierunku studiów należącego do dziedziny nauk społecznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO PODATKOWE I RACHUNKOWOŚĆ

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Prawo podatkowe i rachunkowość stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Prawo podatkowe i rachunkowość - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawo podatkowe i rachunkowość studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawo podatkowe i rachunkowość studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawo podatkowe i rachunkowość

Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowe? Studia kształcą w zakresie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu prawa oraz rachunkowości.
Dzięki takiemu połączeniu zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa podatkowego czy gospodarczego z wybranymi elementami kształcenia na kierunkach o charakterze ekonomicznym. Aby zostać studentem Prawa podatkowego i rachunkowości należy ukończyć studia licencjackie z obszaru nauk społecznych.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • prowadzenia podatkowo-prawnej obsługi przedsiębiorstwa oraz prowadzenia ksiąg rachunkowych,
 • sporządzania oraz analizy sprawozdań finansowych,
 • rachunkowości przedsiębiorstw oraz dotyczących ich prawa podatkowego,
 • doradztwa podatkowego oraz rachunkowego,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość określane są jako innowacyjne i interdyscyplinarne. Połączenie wiedzy prawniczej z zarządzaniem i rachunkowością jest możliwe w trakcie kształcenia w trybie stacjonarnym bądź niestacjonarnym. Studia niestacjonarne prowadzone są w trakcie zjazdów weekendowych.

 

Studia na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia przewiduje zajęcia odnoszące się do prawa podatkowego, prawa gospodarczego, prawa handlowego, a także z zakresu finansów i rachunkowości bądź zarządzania.

W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak: organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem, opodatkowanie dochodu w prawie polskim, sprawozdania finansowe w świetle regulacji międzynarodowych, instytucje prawa cywilnego w procesie zarządzania przedsiębiorstwem, międzynarodowe i europejskie prawo podatkowe.

Teoretyczne kształcenie ma wydźwięk praktyczny. Studenci, którzy wybrali tryb stacjonarny, są także zobowiązani do realizacji praktyk zawodowych, które pozwolą zweryfikować zdobytą wiedzę.

Dzięki gruntownemu wykształceniu i zdobywanym umiejętnościom absolwenci z powodzeniem mogą prowadzić podatkowo-prawną obsługę przedsiębiorstwa. Sporządzają i analizują sprawozdania finansowe oraz prowadzą księgi rachunkowe.

Są cennymi specjalistami w zakresie kwestii biznesowo-podatkowych, dlatego tak wiele firm poszukuje absolwentów prawa podatkowego i rachunkowości i pragnie korzystać z ich wiedzy i porad.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Sektor gospodarczy wymaga obecnie wszechstronnie wykształconych specjalistów w zakresie prawa podatkowego, którym nie obca jest rachunkowość.

Z myślą o wypełnieniu tej luki na rynku powstał kierunek w ramach studiów magisterskich o nazwie Prawo podatkowe i rachunkowość, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnych firm. Studia pozwolą absolwentom na swobodne poruszanie się w doradztwie biznesowo-podatkowym.

Jeżeli zatem myślisz o pracy w takim środowisku to Prawo podatkowe i rachunkowość mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

4. Gdzie studiować Prawo podatkowe i rachunkowość

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo podatkowe i rachunkowość:

 

Ile trwają studia na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość?

Studia na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia medyczne możesz realizować zazwyczaj w ramach pierwszego i/lub drugiego stopnia bądź w formie jednolitych studiów magisterskich. Kierunek prawo podatkowe i rachunkowość realizowany jest na studiach magisterskich (drugiego stopnia), które trwają cztery semestry, czyli dwa lata. Studia drugiego stopnia zapewniają w tym przypadku tytuł magistra i pozwalają uszczegółowić wiedzę na studiach podyplomowych. Studia magisterskie stanowią poszerzenie wiedzy dla stopnia pierwszego kierunków pokrewnych z zakresu prawa lub rachunkowości.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawo podatkowe i rachunkowość

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako pracownik placówek administracji skarbowej, główny księgowy, kierownik biura rachunkowego, kierownik działu finansowego czy dyrektor finansowy.

Połączenie wiedzy z zakresu prawa podatkowego oraz rachunkowości sprawia, że powinieneś bez problemu znaleźć pracę w zawodzie w dobie zapotrzebowania na specjalistów z kompetencjami interdyscyplinarnymi, które zdobędziesz podczas studiów na kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość

Jeżeli zatem nie przeraża Cię świat biznesu to Prawo podatkowe i rachunkowość może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery w tym zakresie!

 

Absolwent kierunku prawo podatkowe i rachunkowość znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik placówek administracji skarbowej,
 • główny księgowy,
 • kierownik biura rachunkowego,
 • kierownik działu finansowego,
 • dyrektor finansowy.

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRAWO PODATKOWE I RACHUNKOWOŚĆ

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO PODATKOWE I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)