Bachelor of business and administration

Bachelor of business and administration

Bachelor of business and administration studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

W dobie coraz prężniej rozwijającego się przemysłu, usług i transportu logistyczne podejście do administracyjnej organizacji sektorów publicznych jest niezwykle ważne. Urzędnicy pracujący w administracji zajmują się nie tylko metodycznym przekładaniem papierów i umieszczaniem ich w szafkach z odpowiednimi oznaczeniami – co oczywiście również jest potrzebne, ale również mają realny wpływ na rozwój i funkcjonowanie organizacji, której są częścią. Studia na kierunku administracja są jednymi z najpopularniejszych, naprzeciw wychodzi im kierunek bachelor of business and administration, poszerzający obszar kreślony przez administrację o zagadnienia biznesowe. Kierunek w całości prowadzony jest w języku angielskim, co jest dodatkowym atutem. Jesteś niezwykle skrupulatny? Cechuje cię dokładność i uporządkowanie? W szkole zawsze chwalono twoją pracowitość i rzetelność? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z pracą w sektorze publicznym, korporacjach i firmach całego świata? Nie boisz się nużącej pracy biurowej na początku swojej przyszłej kariery? Bachelor of business and administration to kierunek dla ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku bachelor of business and administration dają możliwość zagłębienia się w tajniki zaawansowanej wiedzy z zakresu prawa administracyjnego, podatkowego, ogólnie rozumianego zarządzania oraz funkcjonowania instytucji w Polsce i na całym świecie. Ponadto po ich ukończeniu student będzie mógł się nie tylko pochwalić znajomością zagadnień z dziedziny biznesu, ale także otworzyć własną działalność gospodarczą. Dzięki wiedzy z zakresu strategii i funkcjonowania przedsiębiorstw międzynarodowych, biegłej znajomości języka angielskiego i pojęć naukowych używanych w świecie biznesu, będziesz mógł doprowadzić swoją firmę na szczyt w hierarchi najlepiej prosperujących działalności na świecie.

 

Praca po studiach

Gdzie zdobędziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku bachelor of business and administration? Wachlarz możliwości jest ogromny. Z powodzeniem zajmiesz się zarządzaniem zasobami ludzkimi, zostaniesz prezesem HR, a także będziesz miał szansę postarać się o posadę kierowniczą w firmach, w których wymagany jest nadzór nad pracą zespołu. Jeśli chciałbyś pracować z ogromnym budżetem – możesz zostać dyrektorem finansowym ogromnych spółek, czy menedżerem rynku w pionie bankowości. Jeżeli cenisz sobie bezpośredni kontakt z ludźmi, możesz zostać specjalistą do spraw pozyskania i obsługi klientów zagranicznych. Znajdzie się dla ciebie miejsce w większości korporacji. Umiejętności zdobyte na studiach pozwolą ci na otworzenie własnej działalności i osiągnięcie niezależności. Wybór będzie należał do ciebie.

WAŻNE TEMATY

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Żeby dostać się na kierunek bachelor of business and administration należy posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej uprawniające do podjęcia studiów oraz udokumentowaną znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2. Opłata roczna za studia na tym kierunku wynosi 8360 zł.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku bachelor of business and administration

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • prawa gospodarczego, podatkowego i proceduralnego
  • prowadzenia ksiąg podatkowych
  • organizacji zaplecza prawnego na rzecz przedsiębiorstw
  • fachowej terminologii w zakresie administracji i biznesu w języku angielskim
  • strategii funkcjonowania przedsiębiorstw międzynarodowych

  Jak wygadają studia na kierunku Bachelor of business and administration?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Kierunek bachelor of business and administration można realizować jedynie w trybie stacjonarnym, co będzie najlepszą opcją dla osób, które chcą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich.

  Osoby, które zdecydują się aplikować na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk administracyjnych, ekonomicznych i nauk o zarządzaniu.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Jako student kierunku bachelor of business and administration będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat ekonomii, finansów i zarządzania. W czasie studiów będziesz uczęszczał na zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej o prowadzeniu biznesu i przedsiębiorczości.

  Studenci poznają także regulacje prawa finansowego i gospodarczego oraz nauczą się wykorzystywać je w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  W programie nauczania na kierunku bachelor of business and administration znajdzie się wiele warsztatów praktycznych, dzięki którym wykształcisz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Jako student rozwiniesz swoje kompetencje z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz innymi aspektami funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ponadto, poznasz nowoczesne techniki marketingowe.

  Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to będziesz miał okazję nauczyć poznać specjalistyczną terminologię branżową i tym samym zwiększyć swoje szanse na międzynarodową karierę.

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Kierunek bachelor of business and administration można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku bachelor of business and administration

  Absolwent kierunku bachelor od business and administration znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • urzędach skarbowych
  • sądach
  • punktach doradztwa i poradnictwa prawnego
  • korporacjach
  • firmach zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi
  • branży HR
  • pracownik do spraw pozyskiwania klientów zagranicznych

  W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION

  Komentarze (0)