Bachelor of business and administration

Bachelor of business and administration

Dodaj do ulubionych

Bachelor of business and administration studia - kierunek studiów

Studia na kierunku bachelor of business and administration to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Jak skutecznie zarządzać firmą? Co powinno charakteryzować sprawną pracę instytucji działającej w sektorze publicznym? Między innymi odpowiedzi na te pytania otrzymają absolwenci kierunku takiego jak bachelor of business and administration. Co więcej – w trakcie nauki studenci zadbają również o rozwój kompetencji lingwistycznych oraz rozwiną swoje słownictwo branżowe. Zajęcia odbywają się bowiem w języku angielskim.

Po zakończeniu nauki można liczyć więc na zatrudnienie w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. Absolwenci znajdą pracę w instytucjach sektora publicznego, czekać na nich będą korporacje o różnorodnych profilach działalności. Wiedza i kwalifikacje pozyskane w trakcie wszystkich semestrów kształcenia sprawdzą się również podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Warunkiem przyjęcia na studia jest:a) posiadanie świadectwa uprawniającego do podjęcia studiów,b) przedstawienie zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B2 w skali Rady Europy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Bachelor of business and administration stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku bachelor of business and administration

Bachelor of business and administration - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bachelor of business and administration

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku bachelor of business and administration

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku bachelor of business and administration dają możliwość zagłębienia się w tajniki zaawansowanej wiedzy z zakresu prawa administracyjnego, podatkowego, ogólnie rozumianego zarządzania oraz funkcjonowania instytucji w Polsce i na całym świeciePonadto po ich ukończeniu student będzie mógł się nie tylko pochwalić znajomością zagadnień z dziedziny biznesu, ale także otworzyć własną działalność gospodarczą. 

Dzięki wiedzy z zakresu strategii i funkcjonowania przedsiębiorstw międzynarodowych, biegłej znajomości języka angielskiego i pojęć naukowych używanych w świecie biznesu, będziesz mógł doprowadzić swoją firmę na szczyt w hierarchi najlepiej prosperujących działalności na świecie.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • prawa gospodarczego, podatkowego i proceduralnego
 • prowadzenia ksiąg podatkowych
 • organizacji zaplecza prawnego na rzecz przedsiębiorstw
 • fachowej terminologii w zakresie administracji i biznesu w języku angielskim
 • strategii funkcjonowania przedsiębiorstw międzynarodowych

Jak wygadają studia na kierunku Bachelor of business and administration?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek bachelor of business and administration można realizować jedynie w trybie stacjonarnym, co będzie najlepszą opcją dla osób, które chcą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich.

 

Studia na kierunku bachelor of business and administration możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Osoby, które zdecydują się aplikować na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk administracyjnych, ekonomicznych i nauk o zarządzaniu.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku bachelor of business and administration będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat ekonomii, finansów i zarządzania. W czasie studiów będziesz uczęszczał na zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej o prowadzeniu biznesu i przedsiębiorczości.

Studenci poznają także regulacje prawa finansowego i gospodarczego oraz nauczą się wykorzystywać je w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W programie nauczania na kierunku bachelor of business and administration znajdzie się wiele warsztatów praktycznych, dzięki którym wykształcisz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Jako student rozwiniesz swoje kompetencje z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz innymi aspektami funkcjonowania przedsiębiorstwa

Ponadto, poznasz nowoczesne techniki marketingoweJako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to będziesz miał okazję nauczyć poznać specjalistyczną terminologię branżową i tym samym zwiększyć swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dobie coraz prężniej rozwijającego się przemysłu, usług i transportu logistyczne podejście do administracyjnej organizacji sektorów publicznych jest niezwykle ważne. Urzędnicy pracujący w administracji zajmują się nie tylko metodycznym przekładaniem papierów i umieszczaniem ich w szafkach z odpowiednimi oznaczeniami – co oczywiście również jest potrzebne, ale również mają realny wpływ na rozwój i funkcjonowanie organizacji, której są częścią.

Studia na kierunku administracja są jednymi z najpopularniejszych, naprzeciw wychodzi im kierunek bachelor of business and administration, poszerzający obszar kreślony przez administrację o zagadnienia biznesowe. Kierunek w całości prowadzony jest w języku angielskim, co jest dodatkowym atutem.

Jesteś niezwykle skrupulatny? Cechuje cię dokładność i uporządkowanie? W szkole zawsze chwalono twoją pracowitość i rzetelność? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z pracą w sektorze publicznym, korporacjach i firmach całego świata? Nie boisz się nużącej pracy biurowej na początku swojej przyszłej kariery? Bachelor of business and administration to kierunek dla ciebie!

 

5. Gdzie studiować bachelor of business and administration

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bachelor of business and administration:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku bachelor of business and administration trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek bachelor of business and administration można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku bachelor of business and administration

Praca po studiach

Gdzie zdobędziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku bachelor of business and administration? Wachlarz możliwości jest ogromny. Z powodzeniem zajmiesz się zarządzaniem zasobami ludzkimi, zostaniesz prezesem HR, a także będziesz miał szansę postarać się o posadę kierowniczą w firmach, w których wymagany jest nadzór nad pracą zespołu.

Jeśli chciałbyś pracować z ogromnym budżetem – możesz zostać dyrektorem finansowym ogromnych spółek, czy menedżerem rynku w pionie bankowości. Jeżeli cenisz sobie bezpośredni kontakt z ludźmi, możesz zostać specjalistą do spraw pozyskania i obsługi klientów zagranicznych. Znajdzie się dla ciebie miejsce w większości korporacji. Umiejętności zdobyte na studiach pozwolą ci na otworzenie własnej działalności i osiągnięcie niezależności. Wybór będzie należał do ciebie.

 

Absolwent kierunku bachelor od business and administration znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • urzędach skarbowych
 • sądach
 • punktach doradztwa i poradnictwa prawnego
 • korporacjach
 • firmach zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi
 • branży HR
 • pracownik do spraw pozyskiwania klientów zagranicznych

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION

Komentarze (0)