Podatki i doradztwo podatkowe

Podatki i doradztwo podatkowe

Podatki i doradztwo podatkowe studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Obecne systemy podatkowe to temat, który wielu z nas spędza sen z powiek. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie. Potrzebni są eksperci, dla których optymalizacja podatków oraz zmniejszenie obciążeń czy niewelizacja ryzyka nie stanowią żadnego problemu. Jeżeli zatem myślisz o przystąpieniu do egzaminu na doradcę podatkowego lub myślisz o pracy w administracji to podatki i doradztwo podatkowe może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku podatki i doradztwo podatkowe? Na studiach zdobędziesz wiedzę na temat zasad kontroli podatkowej i skarbowej. Będziesz także w stanie samodzielne rozliczać zobowiązania podatkowe. Studia sprawią, że będziesz sprawne poruszać się w prawie podatkowym, karnym i materialnym. Co więcej, interpretacja przepisów prawa nie będzie dla Ciebie stanowić najmniejszego problemu. Kierunek kształci w zakresie wiedzy oraz umiejętności, które konieczne są aby zdać egzamin na doradcę podatkowego. Co więcej, część programu studiów przygotuje Cię do egzaminu na biegłego rewidenta. Warto jednak pamiętać, że wpis na listę doradców lub biegłych wymaga uprzedniego odbycia praktyk i aplikacji (tylko w przypadku biegłego) oraz zdania egzaminów. Jednym zdaniem, staniesz się specjalistą do spraw podatkowych.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku podatki i doradztwo podatkowe? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako doradca podatkowy. Co więcej, pracę będziesz mógł podjąć w biurach rachunkowych, jednostkach samorządu terytorialnego, kancelarii prawnych prowadzących sprawy podatkowe oraz w urzędach kontroli skarbowej. Nic nie stoi także na przeszkodzie do założenia własnej działalności gospodarczej w tej dziedzinie. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to podatki i doradztwo podatkowe może być świetnym początkiem Twojej przyszej kariery zawodowej w tym zakresie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, fizyka z astronomią, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując podatki i doradztwo podatkowe

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • procesu życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego, zarówno w skali lokalno-regionalnej jak i krajowo-midzynarodowej,
  • szeroko pojętej dziedziny komunikacji społecznej – w stosunkach publicznych, reklamie, promocji, instytucjach prowadzących edukację medialną,
  • zasad kontroli podatkowej i skarbowej oraz rozliczania zobowiązań podatkowych,
  • wykształcenia podstawowych umiejętności w zakresie gromadzenia, opracowywania oraz selekcjonowania informacji z różnych źródeł,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe?

Prawo i doradztwo podatkowe to nowatorski kierunek, który można realizować zarówno w trynie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast jeżeli zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę będziesz musiał poświęcić wybrane weekendy semestru. Co więcej, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość jest ustalana przez władze uczelni.

Celem tych innowacyjnych studiów jest wykształcenie wszechstronnych specjalistów z zakresu finansów i doradztwa podatkowe. Dlatego studenci, którzy aplikują na ten kierunek będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z obszaru ekonomii, prawa, finansów czy administracji. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak: ubezpieczenia gospodarcze, administracja podatkowa, rachunkowość, finanse publiczne, prawo cywilne czy prawo administracyjne. Oprócz wiedzy teoretycznej rozwiniesz także cenne kompetencje praktyczne.

Jako student, nauczysz się technik analizy podatkowej i finansowej, prowadzenia ksiąg rachunkowych, wystawiana opinii podatkowej oraz wykorzystywania regulacji prawnych w praktyce. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które będziesz mógł zrealizować w biurach rachunkowych, centrach usług finansowych i innych miejscach, w których wymagana jest znajomość ekonomii i rynku finansowego.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE STUDIA NIESTACJONARNE

PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia?

Kierunek podatki i doradztwo podatkowe można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla absolwentów szkół średnich, którym zależy na zdobyciu wyższego wykształcenia. W tym przypadku studia trwają trzy lat, czyli sześć semestrów i kończą się egzaminem dyplomowym, po którym uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia magisterskie, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po ich ukończeniu będziesz mógł się pochwalić tytułem magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE STUDIA I STOPNIA

PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku podatki i doradztwo podatkowe

Absolwent kierunku podatki i doradztwo podatkowe znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • doradca podatkowy – po zdaniu egzaminu zawodowego,
  • pracownik w biurze rachnkowym,
  • pracownik w jednostkach samorządu terytorialnego,
  • pracownik kancelarii prawnych,
  • pracownik w urzędach kontroli skarbowej.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE

Komentarze (0)