Podatki i doradztwo podatkowe

Podatki i doradztwo podatkowe

Podatki i doradztwo podatkowe studia - kierunek studiów

Obecne systemy podatkowe to temat, który wielu z nas spędza sen z powiek. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie. Potrzebni są eksperci, dla których optymalizacja podatków oraz zmniejszenie obciążeń czy niewelizacja ryzyka nie stanowią żadnego problemu. Jeżeli zatem myślisz o przystąpieniu do egzaminu na doradcę podatkowego lub myślisz o pracy w administracji to podatki i doradztwo podatkowe może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku podatki i doradztwo podatkowe? Na studiach zdobędziesz wiedzę na temat zasad kontroli podatkowej i skarbowej. Będziesz także w stanie samodzielne rozliczać zobowiązania podatkowe. Studia sprawią, że będziesz sprawne poruszać się w prawie podatkowym, karnym i materialnym. Co więcej, interpretacja przepisów prawa nie będzie dla Ciebie stanowić najmniejszego problemu. Kierunek kształci w zakresie wiedzy oraz umiejętności, które konieczne są aby zdać egzamin na doradcę podatkowego. Co więcej, część programu studiów przygotuje Cię do egzaminu na biegłego rewidenta. Warto jednak pamiętać, że wpis na listę doradców lub biegłych wymaga uprzedniego odbycia praktyk i aplikacji (tylko w przypadku biegłego) oraz zdania egzaminów. Jednym zdaniem, staniesz się specjalistą do spraw podatkowych.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku podatki i doradztwo podatkowe? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako doradca podatkowy. Co więcej, pracę będziesz mógł podjąć w biurach rachunkowych, jednostkach samorządu terytorialnego, kancelarii prawnych prowadzących sprawy podatkowe oraz w urzędach kontroli skarbowej. Nic nie stoi także na przeszkodzie do założenia własnej działalności gospodarczej w tej dziedzinie. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to podatki i doradztwo podatkowe może być świetnym początkiem Twojej przyszej kariery zawodowej w tym zakresie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, fizyka z astronomią, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Kierunek podatki i doradztwo podatkowe prowadzony jest przez:

Wydział Prawa i Administracji UG

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując podatki i doradztwo podatkowe

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • procesu życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego, zarówno w skali lokalno-regionalnej jak i krajowo-midzynarodowej,
  • szeroko pojętej dziedziny komunikacji społecznej – w stosunkach publicznych, reklamie, promocji, instytucjach prowadzących edukację medialną,
  • zasad kontroli podatkowej i skarbowej oraz rozliczania zobowiązań podatkowych,
  • wykształcenia podstawowych umiejętności w zakresie gromadzenia, opracowywania oraz selekcjonowania informacji z różnych źródeł,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku podatki i doradztwo podatkowe

Absolwent kierunku podatki i doradztwo podatkowe znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • doradca podatkowy – po zdaniu egzaminu zawodowego,
  • pracownik w biurze rachnkowym,
  • pracownik w jednostkach samorządu terytorialnego,
  • pracownik kancelarii prawnych,
  • pracownik w urzędach kontroli skarbowej.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE

Komentarze (0)