AKWAKULTURA - STUDIA PODYPLOMOWE

AKWAKULTURA - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akwakultura - studia podyplomowe

Studia na kierunku akwakultura to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akwakultura - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akwakultura - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | akwakultura - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia przeznaczone są dla absolwentów uczelni wyższych, w szczególności kierunków przyrodniczych i ekonomicznych, którzy są zainteresowani zagadnieniami związanymi z akwakulturą. Będą odpowiednie także dla osób, które są zainteresowane tematami przyrodniczymi i biznesowymi z tego zakresu i chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i wzbogacić warsztat umiejętności.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek akwakultura przeważnie wystarczy jedynie wysłać zgłoszenie i odpowiednie dokumenty np. kwestionariusz osobowy i podanie. Warto także sprawdzić, czy wystarczy zarejestrować się elektronicznie, czy trzeba dostarczyć fizyczne kopie. Należy także pokazać świadectwo ukończenia studiów I lub II stopnia na dowolnym kierunku. Zwykle nie jest wymagane posiadanie konkretnej wiedzy czy umiejętności, jednak może być przydatna podstawowa wiedza przyrodnicza czy biznesowa. Studia mogą się wiązać także z dodatkowymi opłatami, a ma danym roku może zostać przyjęta określona liczba osób.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKWAKULTURA - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Pomorska w Słupsku

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKWAKULTURA?

Kierunek akwakultura jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą odbywać się na uczelni, ale czasem także w innych miejscach, związanych tematycznie z kierunkiem. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć pracownicy akademiccy i specjaliści z dziedziny akwakultury czy prowadzenia działalności gospodarczej. Wiedzę teoretyczną studenci mogą zdobywać na wykładach, a praktyczną podczas ćwiczeń. W niektórych przypadkach możliwe jest także odbycie praktyk w gospodarstwach rybnych, gdzie słuchacze mogą poznać tajniki prowadzenia działalności od osób, które zajmują się tym na co dzień.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akwakultura możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku akwakultura zdobywają kompleksową wiedzą potrzebną do prowadzenia przedsiębiorstw związanych z hodowlą ryb słodkowodnych. Mogą poznać podstawy ichtiologii, nauczyć się rozróżniać rodzaje ryb i organizmów wodnych oraz rozpoznawać ich potrzeby. Wykładowcy mogą także podzielić się podstawową wiedzą weterynaryjną na temat zdrowia i chorób ryb. Studenci uczą się także zasad żywienia, żeby jak najlepiej zająć się żywym inwentarzem.

Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku akwakultura, to np.:

  • akwakultura jako działalność gospodarcza
  • chemia wody
  • oddziaływanie akwakultury na środowisko

W trakcie zajęć studenci mogą także poznać podstawy prawne prowadzenia biznesu związanego z akwakulturą, żeby móc legalnie prowadzić działalność gospodarczą. Wśród przedmiotów na kierunku akwakultura, mogą się znaleźć także hydrofizyka czy hydrotechnika. Studenci mogą się także zająć aspektami ekologicznymi prowadzenia gospodarstwa i zapoznać się z podstawami hydroekologii.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKWAKULTURA?

Studia na kierunku akwakultura trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKWAKULTURA?

Absolwenci kierunku akwakultura są przygotowani do pracy w gospodarstwach rybackich zajmujących się hodowlą głównie ryb słodkowodnych. Mogą zostać zatrudnienie w małych, średnich i większych firmach związanych z akwakulturą śródlądową. Dzięki interdyscyplinarnej wiedzy zarówno przyrodniczej, jak i biznesowej mogą starać się o stanowiska kierownicze w nowych przedsiębiorstwach lub uzyskać awans w dotychczasowym miejscu pracy. Inną możliwością jest otworzenie, prowadzenie i rozwijanie własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo mogą się także zająć zarządzaniem produkcją w ośrodkach działających w branży rybackiej.

Miejsca, w których absolwenci kierunku akwakultura mogą szukać zatrudnienia to m.in.:

  • gospodarstwo rybackie
  • własne przedsiębiorstwo
  • ośrodki zajmujące się akwakulturą

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia