Technologia biosurowców i biomateriałów

Technologia biosurowców i biomateriałów

Studia na kierunku technologia biosurowców i biomateriałów możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Technologia biosurowców i biomateriałów stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

Technologia biosurowców i biomateriałów studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.
 

Studia na kierunku technologia biosurowców i biomateriałów
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku technologia biosurowców i biomateriałów rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 14 lipca 2024 r. | technologia biosurowców i biomateriałów - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku technologia biosurowców i biomateriałów możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | technologia biosurowców i biomateriałów - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. technologii pozyskiwania, przetwarzania i oceny jakości biosurowców pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mikrobiologicznego.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, chemia, fizyka, biologia, matematyka, geografia, informatyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
 

Praca po studiach

Studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w sektorze rolniczym, spożywczym, kosmetycznym czy farmaceutycznym.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Technologia biosurowców i biomateriałów wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów:

 • język obcy,
 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • informatyka,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Technologia biosurowców i biomateriałów - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Technologię biosurowców i biomateriałów:

Studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów umożliwiają studentom m.in. zdobycie umiejętności planowania i wdrażania nowoczesnych technologii biosurowców i biomateriałów, przy uwzględnieniu aktualnych oczekiwań gospodarczych czy światowych trendów. Program studiów zakłada również, że poznają sposoby oceny jakości biosurowców pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego, z uwzględnieniem biomateriałów dla różnych branż, np. dla medycyny, biosurowców farmaceutycznych, spożywczych czy kosmetycznych.

Studenci kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów mogą też zdobyć umiejętności dotyczące zarządzania, rozwoju i funkcjonowania przedsiębiorstw, które są związane z branżą biomateriałów i biosurowców. Mają także możliwość zdobycia wiedzy z zakresu np. fizjologii i anatomii roślin, ekologii, ochrony środowiska, bioanalityki, analizy sensorycznej czy proteomiki. Mogą również zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi opakowalnictwa i bioopakowań, biosurowców energetycznych i nawozowych czy łańcuchów dostaw.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów: jakość surowców pochodzenia roślinnego, biosurowce przemysłu drzewnego, rynek biosurowców.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA BIOSUROWCÓW I BIOMATERIAŁÓW?

Technologia biosurowców i biomateriałów to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. technologii pozyskiwania, przetwarzania oraz sposobów oceny jakości biosurowców pochodzenia zwierzęcego, roślinnego i mikrobiologicznego.

Kierunki studiów takie jak Technologia biosurowców i biomateriałów daje studentom możliwość zapoznania się np. z technikami i narzędziami stosowanymi w analizie surowców i materiałow biogenicznego czy zasad zarządzania przedsiębiorstw związanych z tą branżą.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA BIOSUROWCÓW I BIOMATERIAŁÓW?

Studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNOLOGIA BIOSUROWCÓW I BIOMATERIAŁÓW

Studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w firmach produkcyjnych w branży rolniczej, spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, a także w jednostkach projektowych i certyfikujących jakość biosurowców i biomateriałów medycznych, jednostkach kontrolno-pomiarowych i nadzoru urzędowego, przedsiębiorstwach konsultingowych czy laboratoriach badawczych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów:

 • firmy produkcyjne branży rolniczej, spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej,
 • jednostki projektowe i certyfikujące jakość surowców i biomateriałów medycznych,
 • jednostki kontrolno-pomiarowe,
 • jednostki nadzoru urzędowego,
 • przedsiębiorstwa konsultingowe,
 • laboratoria badawcze.

 

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Technologia biosurowców i biomateriałów studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Technologia biosurowców i biomateriałów studia I stopnia

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku technologia biosurowców i biomateriałów

Miasta, które oferują studia na kierunku Technologia biosurowców i biomateriałów

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)