Dodaj do ulubionych

Polski system prawny studia - kierunek studiów

Chociaż pojęcie systemu wydaje się czymś programowym, definicyjnym i leżącym daleko od rzeczywistości, z systemem prawnym spotykamy się na co dzień. Bywa, że o jego istnieniu przekonujemy się w sposób wyjątkowo dotkliwy: nieznajomość przepisów i norm prawnych potrafi sprowadzić nam na głowę niemałe kłopoty, ale orientację w zawiłościach systemu pozostawiamy specjalistom w dziedzinie. Na tak, a nie inaczej sformułowane prawo lubimy narzekać, uzupełniać je w myślach o domorosłe przepisy – zawsze doskonalsze od istniejących – lub zupełnie podważać konieczność istnienia prawa, ale chyba nikt nie ma wątpliwości co do wpływu, jaki porządek prawny wywiera na nasze życie. Dla osób, które chciałyby zdobyć rozległą wiedzę prawniczą w oparciu o teorię oraz kazusowe metody nauczania, angażujące studentów w rozwiązywanie realnych problemów prawnych specyficznych dla praktyki zawodowej adwokata, prokuratora czy radcy prawnego, powstały studia na kierunku polski system prawny.

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli z łatwością odnajdujesz się w gąszczu norm i przepisów, chcesz zdobyć kompleksową wiedzę prawniczą, ale zależy Ci również, by Twoje wykształcenie miało określony wektor i pozwalało Ci na szybkie odnalezienie się na rynku pracy, jesteś skrupulatny, konsekwentny, z łatwością nawiązujesz kontakty z innymi, uchodząc w towarzystwie za osobę, której warto posłuchać w wielu spornych kwestiach, studia na kierunku polski system prawny mogą się okazać tym, czego szukasz.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent tego kierunku? Zostaniesz przygotowany do rozumienia, interpretowania i wykorzystywania różnorodnych gałęzi prawa, takich jak prawo konstytucyjne, międzynarodowe prawo publiczne i prywatne, prawo administracyjne, publiczne prawo gospodarcze czy prawo cywilne, rodzinne i prawo pracy. Każde z nich zostanie potraktowane jako oddzielny przedmiot, umożliwiając Ci kompleksowe zapoznanie się z normami i przepisami porządkującymi poszczególne dziedziny rzeczywistości. Poznasz strukturę i sposoby funkcjonowania instytucji i organów Unii Europejskiej oraz ich zaplecze prawne, zgłębisz temat ubezpieczeń społecznych i gospodarczych oraz podstawy prawa podatkowego. Dowiesz się w jaki sposób normy i przepisy prawa porządkują system ochrony środowiska w Polsce, jak dzięki niemu funkcjonują banki, krajowa i międzynarodowa gospodarka oraz handel. Sprawdzisz na czym polega różnica między kryminalistyką i kryminologią, przyjrzysz się etycznym problemom prawa, opanujesz trudną sztukę logiki i argumentacji oraz alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów, takich, jak mediacje czy negocjacje. Będziesz przygotowany do tworzenia i obsługi prawniczych baz danych, poznasz poszczególne etapy prowadzenia postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, poznasz podstawy socjologii prawa, łaciny i wybrany przez siebie nowożytny język obcy – w mowie i piśmie.

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku polski system prawny? Sprawdzisz się wszędzie tam, gdzie swoje zastosowanie znajdzie niełatwa do opanowania, hermetyczna i dostępna nie dla każdego wiedza prawnicza, którą ty zdobędziesz w toku studiów w oparciu o teorię i praktykę. Wybór jednej z trzech specjalizacji (publicznoprawna, cywilnoprawna, karnoprawna) umożliwi Ci ponadto zdobycie ściśle ukierunkowanego wykształcenia i szybkie podjęcie zatrudnienia w organach administracji publicznej z włączeniem stanowisk kierowniczych oraz w sektorze korporacyjnym. Będziesz mógł zdecydować się na pracę w firmach, przedsiębiorstwach i organizacjach, które potrzebują stałego doradztwa prawnego, wybrać karierę naukowo-badawczą lub pójść w kierunku własnej działalności w zakresie doradztwa prawnego.

Jakie przedmioty zdawać na maturze ?

Przy rekrutacji na kierunek polski system prawny na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Polski system prawny jest dyplom ukończenia studiów I stopnia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK POLSKI SYSTEM PRAWNY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku polski system prawny

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku polski system prawny?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • teoretycznej znajomości, rozumienia, interpretowania i wykorzystywania w praktyce przepisów różnorodnych gałęzi prawa, takich, jak prawo konstytucyjne, międzynarodowe prawo publiczne i prywatne, prawo administracyjne, publiczne prawo gospodarcze czy prawo cywilne, rodzinne i prawo pracy
   • struktury i sposobów funkcjonowania instytucji i organów Unii Europejskiej
   • przepisów i norm prawnych regulujących funkcjonowanie rynku ubezpieczeń społecznych i gospodarczych
   • prawa podatkowego
   • norm i przepisów porządkujących system ochrony środowiska w Polsce i na świecie
   • prawnego zaplecza funkcjonowania banków, krajowej i międzynarodowej gospodarki i handlu
   • podstaw kryminalistyki i kryminologii
   • etycznych problemów prawa
   • logiki, argumentacji oraz alternatywnych metod rozwiązywania sporów, takich jak negocjacje czy mediacje
   • tworzenia i obsługi baz danych przydatnych w pracy prawnika
   • etapów prowadzenia postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego
   • podstaw socjologii prawa
   • podstaw łaciny i kultury antycznej
   • znajomości wybranego języka obcego w mowie i piśmie

   Jak wyglądają studia na kierunku polski system prawny?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek polski system prawny można realizować tylko w trybie niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób chcących połączyć naukę z innymi, codziennymi aktywnościami.

   Jeżeli zdecydujesz się na wybór powyższych studiów, zdobędziesz wszechstronne wykształcenie społeczne i prawne.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku polski system prawny będziesz miał okazję rozwinąć dotychczasową wiedzę z zakresu nauk społecznych, politycznych, prawnych oraz administracyjnych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów o tematyce powiązanej z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

   • prawo pracy
   • postępowanie karne
   • ekonomiczna analiza prawa
   • prawo karne skarbowe

    

   3. Nabywane umiejętności

   Ze względu na praktyczny wymiar studiów na powyższym kierunku będziesz, wykształcisz szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz regulacje prawa karnego, cywilnego oraz międzynarodowego oraz nauczysz się ich zastosowania w praktyce. Studenci poznają także zasady formułowania wypowiedzi ustnych przy zastosowaniu odpowiedniej terminologii prawniczej oraz sporządzania profesjonalnej dokumentacji. Ważnym elementem kształcenia będzie nauka wybranego języka obcego oraz specjalistycznej terminologii branżowej.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku polski system prawny będą trwały dwa i pół roku, czyli pięć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku polski system prawny na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku polski system prawny?

   Absolwent kierunku polski system prawny znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • organach administracji publicznej
   • krajowych i międzynarodowych korporacjach
   • firmach, organizacjach i przedsiębiorstwach potrzebujących stałego wsparcia i doradztwa prawnego

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLSKI SYSTEM PRAWNY

   Komentarze (0)