CHEMIA APLIKACYJNA studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Chemia aplikacyjna to niezwykle przyszłościowe studia inżynierskie. Ich nowoczesność przejawia się w formule nastawionej na naukę umiejętności praktycznych. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek, będą uczestniczyć w licznych warsztatach i brać udział w projektach badawczych, które rozwiną ich kompetencje zawodowe.

Jesteś osobą, którą interesują nauki przyrodnicze i fascynujący świat chemii? Co więcej, marzysz o tym żeby twoja przyszła praca sprawiała Ci przyjemność i była jednocześnie twoją pasją? Jeżeli tak, to studia na kierunku chemia aplikacyjna będą dla Ciebie idealnym wyborem! Przekonaj się, że studia nie muszą oznaczać tylko godzin spędzonych na salach wykładowych, a mogą być także wspaniałą i niezwykle wartościową przygodą.

 

Czego nauczysz się na kierunku chemia aplikacyjna?

Podczas studiów, przede wszystkim przyswoisz wiadomości z zakresu dziedziny naukowej, jaką jest chemia. Kadra akademicka przekaże Ci niezbędną wiedzę teoretyczną, którą będziesz mógł wykorzystać podczas warsztatów praktycznych. Ta forma zajęć będzie przeważać nad innymi.

Dzięki pracowniom wyposażonym w odpowiedni sprzęt chemiczny, dowiesz się jak wygląda praca w specjalistycznych laboratoriach. Ponadto, w trakcie nauki, będziesz przygotowywał wiele różnorodnych i ciekawych projektów , rozwijających twoją wiedzę z obszaru chemii. Co więcej, zdobyte kwalifikacje będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich. Taki charakter studiów, oparty przede wszystkim na rozwijaniu praktycznych zdolności, sprawi że uzyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.

Dodatkowo, będziesz uczestniczył w zajęciach poświęconych projektowaniu syntezy chemicznej oraz podstawom chemii materiałów. Zdobędziesz na nich wiedzę teoretyczną, której poznanie jest konieczne do wykonywania pracy laboranta. Ze względu na to, że nowoczesne technologie zdominowały współczesną rzeczywistość, do programu studiów zostały wprowadzone zajęcia komputerowej analizy danych oraz oprogramowania wspomagającego pracę chemika, dzięki którym usprawnisz swoją działalność zawodową.

 

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku chemia aplikacyjna będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu chemii. Zdobędziesz także szereg umiejętności praktycznych, które umożliwią Ci zdobycie wymarzonej pracy. Absolwenci tych studiów są niezwykle docenianymi pracownikami na rynku pracy, ze względu na swoje doświadczenie badawcze zdobyte podczas kursu.

Jeżeli zdecydujesz się zostać studentem chemii aplikacyjnej i pozytywnie zdasz egzamin dyplomowy, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przemyśle chemicznym. Co więcej, będziesz mógł pracować w laboratoriach ośrodków badawczo-rozwojowych. Inną, równie ciekawą opcją może być rozpoczęcie kariery w branży farmaceutycznej. Ponadto, po ukończeniu studiów będziesz miał możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem studiów inżynierskich na kierunku chemia aplikacyjna, powinieneś zdać egzamin maturalny z: języka polskiego, języka obcego nowożytnego, fizyki, chemii, matematyki, geografii lub biologii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CHEMIA APLIKACYJNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU CHEMIA APLIKACYJNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC CHEMIĘ APLIKACYJNĄ:

  • umiejętność pracy w laboratorium chemicznym
  • wiedza z zakresu chemii materiałów
  • umiejętność posługiwania się nowymi technologiami w pracy
  • doświadczenie zdobyte podczas praktyk zawodowych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA APLIKACYJNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA APLIKACYJNA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU CHEMIA APLIKACYJNA:

  • laboratoria chemiczne w ośrodkach badawczo-rozwojowych i przemysłowych
  • firmy farmaceutyczne
  • koncerny chemiczne i farmaceutyczne
  • przemysł chemicznym

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA APLIKACYJNA

Komentarze (0)