1. Typ i tryb studiów
Graphic arts to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Studia na kierunku graphic arts możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk artystycznych.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku graphic arts: teorie i koncepcje sztuki współczesnej, metody i sposoby autoprezentacji, koncepcja, tworzenie i wdrażanie projektów badawczych, konserwatorium lekturowe w języku angielskim, prawo autorskie i ochrona własności intelektualnej.
Jako student kierunku graphic arts rozwiniesz swoją wiedzę i zdolności artystyczne i poznasz różnorodne techniki graficzne. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
-
Digital Picture Editing
-
Printmaking – Linocut
-
Graphic Design
Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
W czasie licznych warsztatów przewidzianych na kierunku graphic arts rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, poznasz różnorodne techniki graficzne i projektowe. Ponadto nauczysz się tworzyć animacje oraz multimedia.
Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób korzystać z zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, stosowanych na co dzień w branży artystycznej. Jako że zajęcia na powyższych studiach będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz zdolności językowe, co zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
4. Dla kogo ten kierunek
Zawsze marzyłeś o tym, żeby zostać artystą i tworzyć zapierające dech w piersiach obrazy, jednak miałeś poczucie, że tylko nielicznym udaje się osiągnąć sukces na tym polu? To prawda, w dzisiejszych czasach tylko jedna na milion osób staje się cenionym w świecie malarzem.
Jednak to nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich pasji i zaprzepaścić swój talent plastyczny. Wprost przeciwnie! Współcześnie jest wiele opcji dla ludzi, którzy interesują się sztuką, a jednocześnie chcieliby zdobyć dobrze płatna i przyszłościową pracę.
Idealnym przykładem jest zawód grafika komputerowego, który umożliwia realizowanie artystycznych pasji w bardziej nowoczesnej i praktycznej formie. Nic więc dziwnego, że studia związane z tym tematem od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród studentów.
Wiele uczelni decyduje się także na wprowadzenie do swojej oferty studiów z wykładowym językiem angielskim, co umożliwia absolwentom rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Jednym z tego typu kierunku jest graphic arts, skierowany do wszystkich pasjonatów sztuki, którzy chcą związać z nią swoją zawodową przyszłość.
5. Gdzie studiować graphic arts
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek graphic arts: