GRAPHIC ARTS

GRAPHIC ARTS

Studia na kierunku graphic arts możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Graphic arts stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku graphic arts

GRAPHIC ARTS studia - kierunek studiów

Studia na kierunku graphic arts to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku graphic arts
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku graphic arts rozpocznie się 17 kwietnia 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | graphic arts - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku graphic arts możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | graphic arts - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku graphic arts musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz certyfikat, potwierdzający znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

GRAPHIC ARTS - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GRAPHIC ARTS:

Czego nauczysz się na kierunku graphic arts?
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej dziedziny, jaką jest sztuka. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach teoretycznych, jak i tych nastawionych na kształtowanie zdolności praktycznych, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie grafika.
Kadra akademicka nauczy Cię korzystać z różnych technik graficznych, zarówno tych tradycyjnych, jak malarstwo i rysunek oraz cyfrowych.
Zapoznasz się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami multimedialnymi. Na licznych, przewidzianych w programie studiów, warsztatach będziesz pracował przy użyciu aplikacji Adobe. W ramach zajęć skupisz się na projektowaniu stron internetowych, tworzeniu multimediów, reklam czy cyfrowej edycji zdjęć.
Podczas dwuletniego kursu, będziesz miał możliwość poznawania różnych metod graficznych, między innymi: wklęsłodruku, druku reliefowego, sitodruku i grafiki eksperymentalnej. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uznanych artystów i naukowców, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Studia kończą się egzaminem dyplomowym, który polega na stworzeniu zbioru prac w wybranej technice i zaprezentowaniu ich na specjalnej wystawie. Dzięki wykładowemu językowi angielskiemu będziesz miał szansę zapoznać się z terminologią branżową i dzięki temu zwiększyć swoje szansę na międzynarodową karierę.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości tradycyjnych technik graficznych
 • znajomości cyfrowych technik graficznych
 • umiejętności aplikacji Adobe
 • umiejętności tworzenia reklam, multimediów oraz edytowania zdjęć
 • znajomości języka angielskiego

Jak wyglądają studia na kierunku graphic arts?

 

1. Typ i tryb studiów

Graphic arts to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

 

Studia na kierunku graphic arts możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk artystycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku graphic arts rozwiniesz swoją wiedzę i zdolności artystyczne i poznasz różnorodne techniki graficzne. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Digital Picture Editing
 • Printmaking – Linocut
 • Graphic Design

Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie licznych warsztatów przewidzianych na kierunku graphic arts rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, poznasz różnorodne techniki graficzne i projektowe. Ponadto nauczysz się tworzyć animacje oraz multimedia.

Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób korzystać z zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, stosowanych na co dzień w branży artystycznej. Jako że zajęcia na powyższych studiach będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz zdolności językowe, co zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Zawsze marzyłeś o tym, żeby zostać artystą i tworzyć zapierające dech w piersiach obrazy, jednak miałeś poczucie, że tylko nielicznym udaje się osiągnąć sukces na tym polu? To prawda, w dzisiejszych czasach tylko jedna na milion osób staje się cenionym w świecie malarzem.
Jednak to nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich pasji i zaprzepaścić swój talent plastyczny. Wprost przeciwnie! Współcześnie jest wiele opcji dla ludzi, którzy interesują się sztuką, a jednocześnie chcieliby zdobyć dobrze płatna i przyszłościową pracę.
Idealnym przykładem jest zawód grafika komputerowego, który umożliwia realizowanie artystycznych pasji w bardziej nowoczesnej i praktycznej formie. Nic więc dziwnego, że studia związane z tym tematem od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród studentów.
Wiele uczelni decyduje się także na wprowadzenie do swojej oferty studiów z wykładowym językiem angielskim, co umożliwia absolwentom rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Jednym z tego typu kierunku jest graphic arts, skierowany do wszystkich pasjonatów sztuki, którzy chcą związać z nią swoją zawodową przyszłość.
 
5. Gdzie studiować graphic arts

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek graphic arts:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku graphic arts trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku graphic arts studies będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GRAPHIC ARTS:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku graphic arts będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych technik graficznych, zarówno tych tradycyjnych, jak i cyfrowych. Ponadto, zaznajomisz się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi oraz aplikacjami wykorzystywanymi do tworzenia multimediów, reklam oraz edycji zdjęć.

Dzięki uzyskanym kwalifikacjom będziesz mógł podjąć pracę we wszystkich przedsiębiorstwach, szukających specjalistów z tego obszaru. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w działach marketingu i reklamy. Ponadto, idealnie sprawdzisz się na stanowisku grafika komputerowego lub Visual Designera oraz Product Designera. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w wydawnictwach i redakcjach, jako ilustrator.
 
Absolwent kierunku graphic arts znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • grafik komputerowy
 • ilustrator w wydawnictwach i redakcjach
 • Visual Designera
 • działy marketingu i reklamy

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Graphic arts studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Graphic arts studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku graphic arts

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki artystyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku GRAPHIC ARTS

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)