BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES

BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES

BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES studia – kierunek studiów

Biomedical engineering and technologies to nowoczesne studia, których program jest w pełni dopasowany do potrzeb i oczekiwań współczesnego, zarówno krajowego, jak i zagranicznego rynku pracy. W dobie rozwoju technologii i medycyny, niezbędne stało się wykształcenie specjalistów potrafiących połączyć te dwie skrajne dziedziny wiedzy i zastosować swoje kompetencje i rozległą wiedzę w praktyce.

Te niezwykle innowacyjne i zarazem ciekawe studia są odpowiedzią na tego typu potrzeby, a absolwenci są kompleksowo przygotowani do podjęcia pracy w wielu prężnie funkcjonujących branżach. Jeżeli więc masz duże zdolności techniczne oraz wszechstronne zainteresowania, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na ten kierunek!

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych innowacyjnych i przyszłościowych studiów powinieneś zdać maturę z matematyki, języka angielskiego, języka obcego, fizyki, chemii, biologii

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES :

 • wiedza medyczna
 • wiedza z zakresu elektroniki
 • wiedza matematyczna
 • znajomość budowy aparatury i sprzętów medycznych
 • umiejętność projektowania aparatury medycznej
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku biomedical engineering and technologies?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek biomedical engineering and technologies można realizować jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia.

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami ścisłymi, biologicznymi i technicznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek biomedical engineering and technologies bedą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, medycznych oraz ścisłych. W siatce zajęć przewidziano wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z powyższymi obszarami tematycznymi, między innymi takich jak:

 • Materials Science
 • Electronics and Electrical Engineering
 • Biomechanical Engineering

 

W czasie studiów nauczysz się także szczegółów ludzkiej anatomii i fizjologii, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Ponadto, dowiesz się więcej na temat takich dziedzin, jak informatyka czy elektronika.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku biomedical engineering and technologies wykształcisz także niezwykle istotne umiejętności praktyczne oraz kwalifikacje zawodowe. Podczas licznych warsztatów, nauczysz się budowy, projektowania oraz obsługi zaawansowanej aparatury medycznej. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe, które dodatkowo ugruntujesz podczas semestru spędzonego na zagranicznej uczelni.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Biomedical engineering and technologies?

Jako student tego niezwykle prestiżowego i nowoczesnego kierunku będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne elementy. W trakcie studiów będziesz uczęszczał na liczne, rozwijające wykłady i warsztaty praktyczne, dzięki którym zyskasz cenne kompetencje i kwalifikacje, które wykorzystasz podczas swojej przyszłej pracy zawodowej. W ofercie kształcenia przewidziano zajęcia oscylujące zarówno wokół nauk medycznych, jak i tych nastawionych na kształcenie umiejętności technologicznych.

Ponadto, dowiesz się więcej na temat informatyki, elektroniki i technologi materiałowych. Co więcej, zaznajomisz się z budową i konstrukcją specjalistycznych aparatur medycznych i dowiesz się w, jaki sposób je zaprojektować.

Wszyscy studenci, którzy zdecydują się na te studia będą musieli zrealizować przynajmniej jeden semestr na uczelni zagranicznej, dzięki czemu zaznajomią się z wymaganiami zagranicznego rynku pracy. Jako że studia są w całości realizowane po angielsku, rozwiniesz swoje zdolności językowe, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. U

zyskane umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku biomedical engineering and technologies będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES :

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu studiów na kierunku Biomedical engineering and technologies będziesz miał wszechstronną wiedzę z obszaru nauk biologicznych, technicznych i medycznych. To niezwykle wielopłaszczyznowe i interdyscyplinarne wykształcenie sprawi, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Jako absolwent możesz związać swoją przyszłość ze szpitalami, jednostkami klinicznymi oraz ambulatoryjnymi.

 

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w firmach wytwarzających aparatury i sprzęt medyczny. Równie ciekawą opcją może być praca w biurach projektowych, jednostkach produkcyjnych oraz handlowych. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w administracji państwowej lub organizacjach pozarządowych. Znajomość języka obcego w stopniu zaawansowanym otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery oraz do firm i korporacji, w których wymagana jest znajomość języka obcego.

Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

 

Absolwenci będą mogli znaleźć zatrudniwnie w takich miejscach jak:

 • poradnie
 • szpitale
 • jednostki ambulatoryjne
 • jednostki zajmujące się wytwarzaniem aparatury medycznej
 • jednostki obrotu handlowego
 • jednostki projektowe
 • jednostki konstrukcyjne
 • ośrodki naukowo-badawcze
 • specjalistyczne laboratoria
 • administracja państwowa
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • firmy konsultingowe
 • administracja medyczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOMEDICAL ENGINEERING AND TECHNOLOGIES

Komentarze (0)