Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biomedycyna jest pojęciem szerokim i interdyscyplinarnym. Co to znaczy? Chociażby to, że łączy w sobie parę dziedzin z zakresu nauk przyrodniczych. Wykorzystuje ona osiągnięcia nauk biologicznych, biochemicznych, biofizycznych i biotechnologicznych.

Jakie ma zastosowanie? Biomedycyna jest niezwykle ważna przy prewencji, diagnostyce i leczeniu chorób. To również nie wszystkie jej zastosowaia, bowiem oprócz fizjologicznego i patologicznego kontekstu zdrowotności człowieka, podejmuje pytania natury etycznej i prawnej, które dotyczą zapładniania in vitro czy choćby klonowania człowieka.

Znajduje ona również swoje zastosowania w diagnostyce laboratoryjnej i ochronie zdrowia z ramienia nauk o życiu. Łączy w sobie zatem zależności między fizjologią, patologią, etyką człowieka oraz psychologią. Jeśli więc interesują Cię te aspekty medycyny, jej złożoność i interdyscyplinarność; jeśli czujesz się na siłach, aby podjąć naukę na tak wymagającym kierunku, posiadasz rozległą wiedzę z zakresu biologii, chemii i fizyki oraz jeśli chcesz mieć szerokie perspektywy zawodowe po ukończeniu nauki - studia na kierunku biomedycyna powinny spełniać Twoje wymagania.

Studia na tym kierunku zapewnią Ci wiedzę z zakresu genetyki, biologii molekularnej, anatomii, histologii czy farmakologii. Jako student będziesz zatem uczęszczał na zajęcia takie jak chemia ogólna podstawowa i rozszerzona, chemia bioorganiczna podstawowa i rozszerzona, anatomia czynnościowa podstawowa i rozszerzona, terminologia bioedyczna w języku angielskim, biologia komórki rozszerzona, biochemia i regulacja metabolizmu rozszerzona, biofizyka rozszerzona, obrazowanie biomedyczne, modelowanie matematyczne w biomedycynie, mikrobiologia podstawowa, analiza chemiczna i biochemiczna biocząsteczek, immunologia, podstawy patomorfologii, epidemiologia z elementami biostatystyki, socjologia medycyny i tym podobne. Zajęcia teoretyczne będą się również przekładały na zajęcia praktyczne, gdzie będziesz mógł wykorzystać wiedzę przyswojoną na wykładach.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku biomedycyna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: podstawą kwalifikacji będzie wynik egzaminu maturalnego zdawanego na poziomie rozszerzonym obowiązkowo z języka angielskiego oraz do wyboru dwa różne przedmioty na poziomie podstawowym lub rozszerzonym spośród: biologii, chemii, matematyki, fizyki, informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOMEDYCYNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

POPULARNE MIASTA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując biomedycynę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • biochemii podstawowej i rozszerzonej
  • obrazowania biomedycznego
  • specjalistycznej terminologii biomedycznej w języku angielskim i innym wybranym języku obcym
  • immunologii
  • socjologii i psychologii medycyny

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku biomedycyna

Absolwent kierunku biomedycyna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • instytucjach badawczych
  • przemyśle farmaceutycznym
  • firmach i przedsiębiorstwach biotechnologicznych
  • instytucjach ochrony zdrowia
  • laboratoriach biomedycznych i biotechnologicznych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOMEDYCYNA

Komentarze (3)

J odpowiedz

Kierunek brzmi super obiecująco, opinie ma świetne, naprawdę dużo o nim (i chętnie) opowiadają wykładowcy czy inni studenci. Po ostatnich dniach otwartych uczelni już jestem zdecydowany że wybiorę biomedycynę. Super sprawa

K odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

BARDZO ciężki kierunek. Interesujący ale ciężki. Studiuję biomedical science w Anglii i jeśli ktoś nie ma czasu na naukę, odradzam, nie dacie sobie rady.

Bela W odpowiedzi do: K odpowiedz

Dzięki za info!