biomedycyna studia

Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biomedycyna jest pojęciem szerokim i interdyscyplinarnym. Co to znaczy? Chociażby to, że łączy w sobie parę dziedzin z zakresu nauk przyrodniczych. Wykorzystuje ona osiągnięcia nauk biologicznych, biochemicznych, biofizycznych i biotechnologicznych.

Jakie ma zastosowanie? Biomedycyna jest niezwykle ważna przy prewencji, diagnostyce i leczeniu chorób. To również nie wszystkie jej zastosowaia, bowiem oprócz fizjologicznego i patologicznego kontekstu zdrowotności człowieka, podejmuje pytania natury etycznej i prawnej, które dotyczą zapładniania in vitro czy choćby klonowania człowieka.

Znajduje ona również swoje zastosowania w diagnostyce laboratoryjnej i ochronie zdrowia z ramienia nauk o życiu. Łączy w sobie zatem zależności między fizjologią, patologią, etyką człowieka oraz psychologią. Jeśli więc interesują Cię te aspekty medycyny, jej złożoność i interdyscyplinarność; jeśli czujesz się na siłach, aby podjąć naukę na tak wymagającym kierunku, posiadasz rozległą wiedzę z zakresu biologii, chemii i fizyki oraz jeśli chcesz mieć szerokie perspektywy zawodowe po ukończeniu nauki - studia na kierunku biomedycyna powinny spełniać Twoje wymagania.

Studia na tym kierunku zapewnią Ci wiedzę z zakresu genetyki, biologii molekularnej, anatomii, histologii czy farmakologii. Jako student będziesz zatem uczęszczał na zajęcia takie jak chemia ogólna podstawowa i rozszerzona, chemia bioorganiczna podstawowa i rozszerzona, anatomia czynnościowa podstawowa i rozszerzona, terminologia bioedyczna w języku angielskim, biologia komórki rozszerzona, biochemia i regulacja metabolizmu rozszerzona, biofizyka rozszerzona, obrazowanie biomedyczne, modelowanie matematyczne w biomedycynie, mikrobiologia podstawowa, analiza chemiczna i biochemiczna biocząsteczek, immunologia, podstawy patomorfologii, epidemiologia z elementami biostatystyki, socjologia medycyny i tym podobne. Zajęcia teoretyczne będą się również przekładały na zajęcia praktyczne, gdzie będziesz mógł wykorzystać wiedzę przyswojoną na wykładach.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując biomedycynę

 • Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • biochemii podstawowej i rozszerzonej
 • obrazowania biomedycznego
 • specjalistycznej terminologii biomedycznej w języku angielskim i innym wybranym języku obcym
 • immunologii
 • socjologii i psychologii medycyny
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku biomedycyna

Absolwent kierunku biomedycyna znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • instytucjach badawczych
 • przemyśle farmaceutycznym
 • firmach i przedsiębiorstwach biotechnologicznych
 • instytucjach ochrony zdrowia
 • laboratoriach biomedycznych i biotechnologicznych

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku biomedycyna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: podstawą kwalifikacji będzie wynik egzaminu maturalnego zdawanego na poziomie rozszerzonym obowiązkowo z języka angielskiego oraz do wyboru dwa różne przedmioty na poziomie podstawowym lub rozszerzonym spośród: biologii, chemii, matematyki, fizyki, informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku BIOMEDYCYNA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Biomedycyna

BIOMEDYCYNA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Komentarze (3)

J odpowiedz

Kierunek brzmi super obiecująco, opinie ma świetne, naprawdę dużo o nim (i chętnie) opowiadają wykładowcy czy inni studenci. Po ostatnich dniach otwartych uczelni już jestem zdecydowany że wybiorę biomedycynę. Super sprawa

K odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

BARDZO ciężki kierunek. Interesujący ale ciężki. Studiuję biomedical science w Anglii i jeśli ktoś nie ma czasu na naukę, odradzam, nie dacie sobie rady.

Bela W odpowiedzi do: K odpowiedz

Dzięki za info!