Protetyka słuchu studia - kierunek studiów

Obecnie ponad trzydzieści procent osób w Polsce jest dotkniętych niedosłuchem, co wytworzyło potrzebę wykształcenia spejalistów w zakresie protetyki słuchu. Rolą protetyka jest dobiór odpowiedniego aparatu oraz objęcia pacjenta opieką akustyczną do czego konieczna jest wiedza medyczna dotycząca procesu słyszenia. Jeżeli zatem myślisz o podjęciu pracy w tej branży to protetyka słuchu może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku protetyka słuchu? Studia kształcą w zakresie wiedzy medycznej dotyczącej takich dziedzin jak: audiologia, audiometria mowy, topodiagnostyka procesu słyszenia czy dopasowywanie aparatów. Oprócz tego większość uczelni realizuje przedmioty z zakresu umiejętności miękkich, co pozwoli na sprawne wdrożenie się w niełatwy rynek medyczny. Aby zostać studentem protetyki słuchu zwykle oprócz konkursu świadectw należy zdać egzamin wstępny z zakresu testu muzycznego obejmującego przesłuchania oraz test pisemny z wiadomości o muzyce. Jeżeli zatem masz dobry słuch to protetyka słuchu może być ciekawą opcją przy wyborze Twojej ścieżki edukacyjnej.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku protetyka słuchu? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako protetyk. Po przepracowaniu dwóch zdobędziesz prawo do rozliczania zleceń za aparaty słuchowe. Jest to na pewno kierunek przyszłościowy, dzięki któremu będziesz mógł podjąć pracę w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju, gdzie protetyka jest dziedzina bardzo powszechną i poszukiwaną przez pracodawców. Jeżeli zatem chcesz pomagać ludziom dotkniętych niedosłuchem to protetyka słuchu jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku protetyka słuchu, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka, chemia, biologia, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PROTETYKA SŁUCHU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując protetykę słuchu

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • akustyki, audiometrii mowy, otoplastyki,
  • rozwiązywania problemów na tle zawodowym,
  • przeprowadzania badań diagnostycznych dotyczących wad słuchowych,
  • dopasowywania aparatach słuchowych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku protetyka słuchu

Absolwent kierunku protetyka słuchu znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • protetyk słuchu,
  • pracownik pracowni audiometrycznej,
  • pracownik ośrodka badawczego,
  • pracownik firmy marketingowej,
  • pracownik firmy konsultingowej.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PROTETYKA SŁUCHU

Komentarze (0)