Nursing studia - kierunek studiów

Opieka zdrowotna we wszystkich placówkach medycznych nie istniałaby, gdyby nie personel pielęgniarski. Zaraz po wejściu do szpitala, kliniki czy przychodni najczęściej początkowo mamy styczność nie z lekarzem, ale właśnie z pielęgniarką lub pielęgniarzem. Wyobrażając sobie placówkę medyczną bez pielęgniarki, jawiłby nam się obraz sal szpitalnych pełnych pacjentów pozostawionych samym sobie, umierających w oczekiwaniu na wizytę lekarza, która odbywa się raz dziennie. W przekonaniu znacznej części społeczeństwa, w hierarchii medycznej pracownicy z branży pielęgniarskiej znajdują się prawie na samym dole. Jest to niesamowicie krzywdzące przekonanie z uwagi na fakt, że mają oni częstszy i cięższy kontakt z pacjentem niż lekarze. Liczne głośne protesty przedstawicieli tego zawodu utwierdzają ludzi w przekonaniu, że pomimo ogromnie ważnej roli, jaką pełnią, wciąż są niedoceniani, a wypłacane im wynagrodzenie w Polsce jest niewspółmierne do pracy, jaką wykonują na co dzień. Studia na kierunku nursing powstały w odpowiedzi na niekończące się zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel medyczny zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym, gdzie praca pielęgniarek jest zdecydowanie bardziej opłacalna. Czujesz powołanie do niesienia pomocy ludziom? Dysponujesz ogromnymi pokładami empatii i cierpliwości względem nawet najtrudniejszych w obyciu ludzi? Biegle posługujesz się językiem angielskim i chciałbyś z nim połączyć wykonywany w przyszłości zawód? Jeśli tak, studia na kierunku nursing zostały stworzone dla ciebie!

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku nursing? Zagłębisz podstawową wiedzę medyczną pozwalającą ci na podjęcie asysty podczas operacji i innych zabiegów. Szczegółowa znajomość teoretyczna i praktyczna zagadnień z dziedziny pielęgniarstwa pozwoli ci na pełnienie tej niezwykle odpowiedzialnej i wymagającej roli. Zajęcia z farmakologii pozwolą ci we właściwy sposób dozować i podawać leki pacjentom. Położnictwo nauczy prawidłowej opieki nad kobietą ciężarną, w późniejszym czasie nad noworodkiem oraz samego odbierania porodu. Siatka studiów przewiduje zajęcia z podstaw psychologii, abyś w przyszłości umiał rozmawiać z pacjentem w sposób pełen zrozumienia, szacunku i empatii, czego często brakuje starszemu personelowi medycznemu. Jako, że studia w całości prowadzone są w języku angielskim, będziesz miał okazję poszerzyć swoją biegłość o fachową terminologię medyczną, która zapewni ci możliwość podjęcia bardziej opłacalnej pracy za granicą.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku nursing? Z otwartymi ramionami przyjmą cię szpitale, kliniki i przychodnie zarówno publiczne jak i prywatne w kraju i za granicą. Zasilisz szeregi recepcji medycznej, gdzie zajmiesz się rejestrowaniem pacjentów i wydawaniem im wcześniej wypisanych przez lekarza recept. Będziesz mógł zostać położnikiem i oferować pomoc świeżo upieczonym rodzicom w podstawowej opiece przy ich noworodku.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku nursing na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę: świadectwo maturalne uprawniające do podjęcia studiów wyższych, dokument potwierdzający umiejętność posługiwania się językiem angielskim na poziomie B2 oraz opłata semestralna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NURSING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku nursing

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • fachowej terminologii medycznej w języku angielskim
  • szczegółowej wiedzy w dziedzinie pielęgniarstwa
  • ogólnej wiedzy z obszaru innych nauk medycznych
  • norm etycznych odnoszących się do zawodu pielęgniarki
  • podejmowania opieki nad pacjentem chorym, niepełnosprawnym i umierającym
  • nawiązywania współpracy z resztą personelu medycznego
  • umiejętności interpersonalnych zapewniających prawidłową komunikację z pacjentem

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku nursing?

Absolwent kierunku nursing znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • przychodniach, szpitalach, niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, gabinetach rehabilitacyjnych
  • żłobkach, przedszkolach, szkołach
  • zakładach opiekuńczo - leczniczych
  • domach opieki
  • domach pomocy społecznej
  • hospicjach
  • placówkach rehabilitacyjnych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NURSING

Komentarze (0)