Dodaj do ulubionych

Nursing studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Nursing to studia licencjackie lub inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

 

Co zdawać na maturze?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NURSING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Jednostka prowadząca

Nursing stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Nursing stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Nursing - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

NURSING STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

NURSING STUDIA I STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nursing

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku nursing

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • fachowej terminologii medycznej w języku angielskim
 • szczegółowej wiedzy w dziedzinie pielęgniarstwa
 • ogólnej wiedzy z obszaru innych nauk medycznych
 • norm etycznych odnoszących się do zawodu pielęgniarki
 • podejmowania opieki nad pacjentem chorym, niepełnosprawnym i umierającym
 • nawiązywania współpracy z resztą personelu medycznego
 • umiejętności interpersonalnych zapewniających prawidłową komunikację z pacjentem

Jak wyglądają studia na kierunku nursing?

 

1. Tryb studiów

Zastanów się, co możesz zrobić, by twoje wykształcenie zapewniło ci jak najlepsze warunki rozwoju w przyszłości. Może warto zastanowić się nad wyborem kierunków anglojęzycznych z grupy kształcenia medycznego? Uczelnie w Polsce przygotowały i taką propozycję dla swoich studentów, którzy dzięki temu będą mogli rozwijać aktywnie karierę na arenie międzynarodowej.

 

Studia na kierunku Nursing możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie/inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Kierunki takie jak nursing mają aktualnie formę stacjonarną. Zajęcia odbywają się w trakcie trwania tygodnia od poniedziałku do piątku, studenci mogą swoje wątpliwości rozwiewać na bieżąco podczas kontaktu z wykładowcami. Trzeba pamiętać jednak, że wszystkie przedmioty, które znalazły się w siatce dydaktycznej, prowadzone są w języku angielskim.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku nursing otrzymają pogłębioną wiedzę medyczną, która pozwoli przykładowo na:

 • świadomą realizację opieki pielęgniarskiej;
 • udzielanie świadczeń w zakresie opieki zdrowotnej;
 • kompleksowe dbanie o chorego podczas diagnozy, leczenia, czy rekonwalescencji.

 

Pamiętaj, że w programie dydaktycznym musi się znaleźć wiele przedmiotów kierunkowych, które sprawią, że twoje umiejętności będą w przyszłości budzić zaufanie wśród pacjentów. Dlatego też studia na kierunku nursing zakładają szczególną dbałość o kompetencje miękkie, które znacząco wpłyną na twoje umiejętności komunikacji z chorym i jego najbliższym otoczeniem.

Możesz mieć pewność, że czeka cię wiele pięknych, ale i intensywnych chwil podczas edukacji. Wybierz ten kierunek tylko wtedy, gdy czujesz powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu.

 

3. Nabywane umiejętności

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku nursing? Zagłębisz podstawową wiedzę medyczną pozwalającą ci na podjęcie asysty podczas operacji i innych zabiegów. Szczegółowa znajomość teoretyczna i praktyczna zagadnień z dziedziny pielęgniarstwa pozwoli ci na pełnienie tej niezwykle odpowiedzialnej i wymagającej roli.

Zajęcia z farmakologii pozwolą ci we właściwy sposób dozować i podawać leki pacjentom. Położnictwo nauczy prawidłowej opieki nad kobietą ciężarną, w późniejszym czasie nad noworodkiem oraz samego odbierania porodu.

Siatka studiów przewiduje zajęcia z podstaw psychologii, abyś w przyszłości umiał rozmawiać z pacjentem w sposób pełen zrozumienia, szacunku i empatii, czego często brakuje starszemu personelowi medycznemu. 

Jako, że studia w całości prowadzone są w języku angielskim, będziesz miał okazję poszerzyć swoją biegłość o fachową terminologię medyczną, która zapewni ci możliwość podjęcia bardziej opłacalnej pracy za granicą.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Opieka zdrowotna we wszystkich placówkach medycznych nie istniałaby, gdyby nie personel pielęgniarski. Zaraz po wejściu do szpitala, kliniki czy przychodni najczęściej początkowo mamy styczność nie z lekarzem, ale właśnie z pielęgniarką lub pielęgniarzem.

Wyobrażając sobie placówkę medyczną bez pielęgniarki, jawiłby nam się obraz sal szpitalnych pełnych pacjentów pozostawionych samym sobie, umierających w oczekiwaniu na wizytę lekarza, która odbywa się raz dziennie. W przekonaniu znacznej części społeczeństwa, w hierarchii medycznej pracownicy z branży pielęgniarskiej znajdują się prawie na samym dole.

Jest to niesamowicie krzywdzące przekonanie z uwagi na fakt, że mają oni częstszy i cięższy kontakt z pacjentem niż lekarze. Liczne głośne protesty przedstawicieli tego zawodu utwierdzają ludzi w przekonaniu, że pomimo ogromnie ważnej roli, jaką pełnią, wciąż są niedoceniani, a wypłacane im wynagrodzenie w Polsce jest niewspółmierne do pracy, jaką wykonują na co dzień.

Studia na kierunku nursing powstały w odpowiedzi na niekończące się zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel medyczny zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym, gdzie praca pielęgniarek jest zdecydowanie bardziej opłacalna. Czujesz powołanie do niesienia pomocy ludziom?

Dysponujesz ogromnymi pokładami empatii i cierpliwości względem nawet najtrudniejszych w obyciu ludzi? Biegle posługujesz się językiem angielskim i chciałbyś z nim połączyć wykonywany w przyszłości zawód? Jeśli tak, studia na kierunku nursing zostały stworzone dla ciebie!

 

5. Gdzie studiować Nursing

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Nursing:

 

Ile trwają studia na kierunku nursing?

Studia na kierunku Nursing trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia).

Aktualnie studia na kierunku nursing mają tylko formę kształcenia I stopnia. Zadedykowane jest ono absolwentom szkół średnich, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę akademicką. Trwają one trzy lata, więc sześć semestrów. Będzie to czas zdobywania podstawowej wiedzy i kwalifikacji, które pozwolą na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych.

Zanim jednak do tego dojdzie, studenci będą musieli obronić pracę dyplomową, która zagwarantuje im tytuł zawodowy licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku nursing?

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku nursing? Z otwartymi ramionami przyjmą cię szpitale, kliniki i przychodnie zarówno publiczne jak i prywatne w kraju i za granicą. 

Zasilisz szeregi recepcji medycznej, gdzie zajmiesz się rejestrowaniem pacjentów i wydawaniem im wcześniej wypisanych przez lekarza recept. Będziesz mógł zostać położnikiem i oferować pomoc świeżo upieczonym rodzicom w podstawowej opiece przy ich noworodku.

 

Absolwent kierunku nursing znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • przychodniach, szpitalach, niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, gabinetach rehabilitacyjnych
 • żłobkach, przedszkolach, szkołach
 • zakładach opiekuńczo - leczniczych
 • domach opieki
 • domach pomocy społecznej
 • hospicjach
 • placówkach rehabilitacyjnych

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NURSING

Komentarze (0)