SYSTEMY DIAGNOSTYCZNE W MEDYCYNIE

SYSTEMY DIAGNOSTYCZNE W MEDYCYNIE

SYSTEMY DIAGNOSTYCZNE W MEDYCYNIE STUDIA – KIERUNEK STUDIÓW

Dla kogo ten kierunek

Medycyna to niezwykle dynamiczna i prężnie rozwijająca się branża, w której nieustannie zachodzą istotne zmiany. Ponadto, coraz częściej stosuje się w niej nowoczesne technologie medyczne, które pozwalają na bardziej efektywne i skuteczne leczenie oraz diagnostykę. Jako, że rynek ten podlega ciągłym zmianom i przeobrażeniom, to specjaliści posiadający wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru nauk technicznych, medycznych oraz innych powiązanych z tą branżą, dyscyplin są obecnie na wagę złota.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby stawiane przez dzisiejszy świat jest nowo powstały, innowacyjny i dopasowany do wymogów współczesnego rynku pracy, kierunek: systemy diagnostyczne w medycynie. Ich program skierowany jest do wszystkich tych, którzy mają zdolności techniczne, nauka przedmiotów ścisłych przychodzi im z łatwością, a dodatkowo chcą wykonywać pracę zaangażowaną społecznie. Jeżeli więc jesteś osobą empatyczną, której nie jest obojętny los innych ludzi, a dodatkowo chciałbyś związać swoją przyszłość z perspektywiczną branżą medyczną, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek, systemy diagnostyczne w medycynie.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku systemy diagnostyczne w medycynie?

W trakcie studiów, przede wszystkim będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacić ją o zupełnie nowe elementy z obszaru nauk medycznych, technicznych i ścisłych. Na zajęciach poświęconych tych zagadnieniom zaznajomisz się z osiągnięciami branży informatycznej, chemicznej oraz matematycznej. Jako student, dowiesz się więcej na temat budowy specjalistycznych aparatur medycznych i diagnostycznych oraz nauczysz się korzystać z nich podczas swojej pracy zawodowej.

Ponadto, rozwiniesz swoje kompetencje związane z naukami biologicznymi, ze szczególnym uwzględnieniem biologii człowieka. Oprócz wiedzy teoretycznej, będziesz miał okazję zyskać cenne umiejętności praktyczne. W ofercie kształcenia przewidziano liczne projekty badawcze i konferencje naukowe, dzięki którym poznasz najnowsze osiągnięcia branży medycznej i diagnostycznej. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku systemy diagnostyczne w medycynie będziesz miał gruntowną i wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, ścisłych i medycznych. Uzyskane kwalifikacje i kompetencje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach zatrudniających specjalistów z obszaru tych dziedzin.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w szpitalach, jednostkach klinicznych i innych organizacjach leczniczych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm specjalizujących się w tworzeniu aparatur medycznych i diagnostycznych oraz biur projektowych. Jako absolwent tego perspektywicznego kierunku możesz także związać swoją przyszłość z instytutami badawczo-naukowymi, specjalistycznymi laboratoriami oraz wydawnictwami.

Równie ciekawą opcją może być praca w jednostkach produkcyjnych czy handlowych. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej brane pod uwagę są wyniki egzaminów maturalnych z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, chemia, fizyka lub geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SYSTEMY DIAGNOSTYCZNE W MEDYCYNIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SYSTEMY DIAGNOSTYCZNE W MEDYCYNIE:

 • znajomość branży medycznej
 • wiedza z zakresu nauk ścisłych
 • podstawowa wiedza medyczna
 • wiedza biologiczna
 • wiedza fizyczna
 • znajomość nowoczesnych aparatur diagnostycznych
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość anatomii człowieka
 • znajomość różnych technik pomiarowych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SYSTEMY DIAGNOSTYCZNE W MEDYCYNIE:

 • jednostki doradcze
 • jednostki projektowe
 • ośrodki badawczo-rozwojowe
 • specjalistyczne laboratoria
 • firmy produkcyjne
 • szpitale
 • jednostki kliniczne
 • jednostki ambulatoryjne
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SYSTEMY DIAGNOSTYCZNE W MEDYCYNIE

Komentarze (0)