Kierunki studiów w Warszawie w znacznej większości przypadków można podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Wielu przyszłych studentów planuje spróbować kształcenia zaocznego, gdyż jednym z głównych atutów tego trybu jest możliwość równoległego rozwijania się na szczeblu zawodowym lub osobistym. Przebieg Administracji w trybie niestacjonarnym ogranicza się jedynie do weekendów. Studenci są zobowiązani do stawiania się na zjazdach, odbywających się zgodnie z ustalonym wcześniej terminarzem, od piątku do niedzieli. Wówczas zostają im zaprezentowane treści dydaktyczne podczas całodziennych zajęć i wykładów.
Każdy przyszły student, rozważający którykolwiek z trybów swojego kształcenia, powinien zdawać sobie sprawę, że różnice w przebiegu edukacji, wynikające z odmiennej specyfiki trybu stacjonarnego i zaocznego, nie wpływają na ostatecznie zdobyte kompetencje, dzięki czemu każdy będzie mógł liczyć na równe szanse na dzisiejszym rynku pracy.
Popularność takich kierunków studiów, jak Administracja, wynika z kilku elementarnych czynników. Znaczna większość świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich marzy o podjęciu takiej drogi edukacyjnej, która doprowadzi ich do stabilnej i dobrze płatnej pracy. Ponadto wielu z nich ceni sobie wszechstronność zdobywanej wiedzy z uwagi na to, że ich zainteresowania nie ograniczają się do jednego konkretnego aspekty nauki. Administracja odpowiada na opisane potrzeby, dlatego stanowi bardzo atrakcyjną propozycję dydaktyczną, która może być realizowana w ramach trybu stacjonarnego oraz zaocznego.
Dla kogo są studia na kierunku administracja
Chociaż zagadnienia prezentowane na Administracji uchodzą za uniwersalne, a spektrum możliwości zawodowych po ukończeniu tego kierunku jest na tyle szerokie, że odpowie na potrzeby wielu osób, to bez wątpienia nie są to studia dla każdego. Ciężko mówić o idealnym zestawie cech i predyspozycji, gdyż kompletnie różni od siebie studenci potrafią radzić sobie z nauką tak samo dobrze, jednak pewne uwarunkowania mogą pomóc w czerpaniu pełni satysfakcji z nauki.
Jeśli myślisz o podjęciu Administracji w trybie niestacjonarnym, zastanów się, czy zdołasz pozostać w skupieniu przez kilka godzin, podczas których zostaną ci zaprezentowane treści programowe. Charakter tego trybu może okazać się problematyczny dla wielu osób. Administracja wymaga od studentów i przyszłych praktyków zawodu skrupulatności, dokładności i dokonywania przemyślanych decyzji, które mogą mieć niebagatelne znaczenie. Jeżeli widzisz swoją przyszłość na studiach administracyjnych, bez wahania aplikuj na uczelnię, której oferta edukacyjna najbardziej do ciebie przemawia.
Typ i tryb studiów
Studia niestacjonarne w Warszawie na kierunku administracja:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia niestacjonarne
-
studia online
Studia niestacjonarne na kierunku administracja w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające póltora roku lub dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia stacjonarnie (dzienne) realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów
Administracja jest niezwykle pojemną dziedziną, w której można znaleźć interdyscyplinarne zagadnienia z różnych dziedzin nauk społecznych i humanistycznych, dlatego bez wątpienia zasługuje ona na miano interdyscyplinarnej. Administracja jest swego rodzaju mediatorem pomiędzy różnymi instytucjami i organami, dzięki czemu umożliwia im prawidłowe i efektywne funkcjonowanie.
Studenci w trakcie swojej przygody z tym kierunkiem, zyskują szeroką wiedzę teoretyczną z zakresu prawa cywilnego, karnego, podstaw socjologii, a także statystyki, będącej nieocenionym wsparciem w dokonywaniu właściwych analiz pewnych tendencji społecznych. Siatka studiów nie jest pozbawiona części praktycznej, uposażającej studentów w konkretne umiejętności, możliwe do wykorzystania w pracy w różnorakich sektorach i instytucjach.
Czego się nauczysz na studiach
Program kształcenia obecny na Administracji przewiduje uposażenie przyszłych absolwentów w wiedzę prawniczą o państwie i świecie, podstawy ekonomii i zagadnień gospodarczych, statystyki, historii, podstaw socjologii, finansów publicznych, praw podatkowych oraz kodeksów regulujących funkcjonowanie różnych instytucji. W większości programów kształcenia znajdziesz następujące przedmioty:
-
prawo administracyjne,
-
organizacja i zarządzanie w administracji publicznej,
-
konstytucyjny system organów państwowych,
-
podstawy psychologii,
-
statystyka.
Jakie są ceny studiów na kierunku administracja w Warszawie
Studia na kierunku Administracja w Warszawie, odbywane w trybie niestacjonarnym zarówno na uczelniach prywatnych, jak i publicznych, generują koszty, wynikające z obowiązku opłacania edukacji. Student przed zgłoszeniem swojej kandydatury powinien przygotować odpowiednie zaplecze finansowe, które pozwoli mu na uiszczenie opłat ratalnych lub wniesienie jednej opłaty. Różnice w cenach, wyznaczanych przez konkretne uczelnie, są znaczne, dlatego przyszli studenci są proszeni o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami w tym temacie.
Administracja w Warszawie - ceny:
-
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie – od 5200 zł
-
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 3720 zł
-
Uniwersytet Warszawski – od 5000 zł
-
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie - od 6000 zł
-
Uniwersytet WSB Merito Warszawa - od 5256 zł
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - 4500 zł
-
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie – od 4600 zł
-
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie – od 4800 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku administracja w Warszawie
Gdzie studiować kierunek administracja niestacjonarnie w Warszawie
Limity miejsc
Kandydaci na poszczególne kierunki studiów przyjmowani są w oparciu o limit miejsc – przyszli studenci obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa.
Limity miejsc na kierunku administracja w Warszawie:
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie: 70
-
Uniwersytet Warszawski: 150
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki postępowania kwalifikacyjnego kandydaci poznają dzięki systemom rekrutacyjnym stosowanym przez poszczególne szkoły wyższe – najważniejsze informacje umieszczane są w prywatnych profilach kandydatów, dzięki czemu mogą oni poznać ostateczną decyzję uczelni o ich przyjęciu na wybrane kierunki studiów, a także dowiedzieć się, na czym polegają następne etapy rekrutacji.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie – lipiec 2025
-
Politechnika Warszawska – wrzesień 2025
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – lipiec 2025
-
Uniwersytet Warszawski – lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Kompletne zestawy dokumentów rekrutacyjnych składać można najczęściej osobiście do siedziby wybranej szkoły wyższej – niektóre uczelnie decydują się jednak na przyjmowanie dokumentacji wysłanej za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Niekiedy dokumenty dostarczać można także za pośrednictwem upoważnionych przez kandydata osób trzecich (np. rodziców). Przed dopełnieniem formalności należy zapoznać się z zasadami rekrutacji określonymi przez poszczególne szkoły wyższe.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Dokumenty rekrutacyjne należy dostarczyć do wybranej uczelni w terminie wyznaczonym przez szkołę – zazwyczaj można to zrobić niedługo po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci na dopełnienie formalności mają zaledwie kilka dni, dlatego warto wcześniej przygotować wszystkie niezbędne części dokumentacji. Spóźnienie w większości szkół wyższych jest równoznaczne z rezygnacją kandydata ze studiów.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie – od lipca do sierpnia 2025
-
Politechnika Warszawska – sierpień 2025
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – lipiec 2025
-
Uniwersytet Warszawski – lipiec 2025
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.