Przyrodoznawstwo i filozofia przyrody

Przyrodoznawstwo i filozofia przyrody

Dodaj do ulubionych

Przyrodoznawstwo i filozofia przyrody studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Obecnie w kulturze współczesnej obserwuje się trend łączenia nauk humanistycznych z filozofią oraz naukami przyrodniczymi. Studia na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody są skierowane do osób, których mocną stroną jest biologia, fizyka czy geografia, także w ujęciu filozoficznym. Jeżeli zatem interesujesz się problematyką przyrodniczą to przyrodoznawstwo i filozofia przyrody może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody? Studia kształcą w zakresie nauk przyrodniczych oraz wiedzy w zakresie matematyki czy nauk przyrodniczych, takich jak: fizyka, biologia,chemii oraz nauk o Ziemi. Co więcej, zdobędziesz wiedzę z zakresu filozofii przyrodoznawstwa, przyrody oraz tłumaczenie obcojęzycznych tekstów przyrodniczych. Ten interdyscyplinarny kierunek oferuje do wyboru dwie specjalności: nauki o zyciu oraz nauk o Ziemi i Wszechświecie. Kierunek daje na pewno możliwość ukształtowania poglądów dotyczących przyrody i miejsca człowieka w otaczającym go ekosystemie dzięki znajomości problematyki filozoficznej. Takie połączenie wiedzy oraz umiejętności praktyczne powinny sprawić, że nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w zawodzie.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako nauczyciel, ponieważ ukończenie studiów I i II stopnia pozwolą Ci uzyskać kwalifikacje nauczycielskie i prawo do nauczania przyrody na drugim (po pierwszym stopniu) oraz na czwartym (po drugim stopniu) etapie edukacyjnym. Jeżeli chciałbyś nauczać na wyższym stopniu edukacyjnym, uczelnia oferuje także studia podyplomowe. Jeżeli zatem myślisz o studiowaniu nauk przyrodniczych to przyrodoznawstwo i filozofia przyrody może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZYRODOZNAWSTWO I FILOZOFIA PRZYRODY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując przyrodoznawstwo i filozofia przyrody

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • matematyki oraz nauk przyrodniczych, takich jak: biologia, fizyka czy nauki o Ziemi,
   • tłumaczenie specjalistycznych obcojęzycznych tekstów przyrodniczych,
   • historii nauk przyrodniczych,
   • filozofii przyrodoznawstwa,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek przyrodoznawstwo i filozofia przyrody zdobędą wszechstronne wykształcenie przyrodnicze.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W ramach studiów na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych, w tym zagadnień przyrodniczych, biologicznych, filozoficznych czy geograficznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Ekologia i ochrona środowiska
   • Historia nauk przyrodniczych i techniki
   • Filozofia przyrody ożywionej i filozofia ochrony środowiska

   Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na powyższy kierunek przyrodniczy będą miały dostęp do ciekawych warsztatów praktycznych czy wyjazdów terenowych, dzięki którym wykształcą szereg umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się podejmować działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska. Ponadto poznasz zasady analizy wybranych zjawisk przyrodniczych, biologicznych oraz chemicznych. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności językowych i nauka wybranego języka obcego oraz łaciny.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody

   Absolwent kierunku przyrodoznawstwo i filozofia przyrody znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • nauczyciel przyrody na drugim (po pierwszym stopniu) oraz na czwartym (po drugim stopniu) etapie edukacyjnym,
   • pracownik instytucji kulturowych,
   • pracownik parków krajobrazowych,
   • pracownik laboratorium,
   • pracownik firmy zajmującej się ochroną środowiska.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZYRODOZNAWSTWO I FILOZOFIA PRZYRODY

   Komentarze (0)