Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia

Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia

Dodaj do ulubionych

Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym)

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Współczesne studia z realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia: fotografia, film animowany i efekty specjalne, fotografia, sztuka operatorska.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia w roku akademickim 2022/2023 najczęściej podstawą kwalifikacji na studia jest wynik egzaminu wstępnego.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: egzaminy wstępne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK REALIZACJA OBRAZU FILMOWEGO, TELEWIZYJNEGO I FOTOGRAFIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Jednostka prowadząca

Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia stopień: (II)  (Jednolite), czas trwania: 5 lat • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia

Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

Studia jednolite

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując publikowanie cyfrowe i sieciowe

Program studiów i przedmioty

Kiedy już zostaniesz przyjęty w poczet studentów będziesz uczęszczać na zajęcia, które przybliżą Ci w jaki sposób pracuje operator filmowy, reżyser, montażysta, scenarzysta, scenograf, kierownik produkcji oraz fotograf - czyli najważniejsi ludzie branży.

Będziesz zatem uczęszczać na takie zajęcia jak historia fotografii, materiały światłoczułe, systemy mediów w Europie i na świecie, technika i sprzęt operatorski, technika telewizyjna, obrazowanie komputerowe i fotografia cyfrowa, historia literatury i dramatu, podstawy reżyserii filmowej, dramaturgia obrazu filmowego, realizacja filmu reklamowego, film eksperymentalny i wideoart oraz wiele innych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • realizacji obrazu filmowego
 • fotografii i jej historii
 • współpracy operatora z reżyserem
 • plastyki i scenografii w filmie i telewizji
 • filmów animowanych
 • literatury i dramatu

Jak wyglądają studia na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia jest obecnie dostępny zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce. Jeżeli zależy Ci na większej swobodzie nauczania, wybierz studia niestacjonarne.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie związana z naukami artystycznymi.

 

Studia na kierunku Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia będziesz miał możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy z zakresu nauk artystycznych, kulturoznawczych, technicznych oraz informatycznych. Ponadto, w czasie studiów poznasz historię sztuki, filmu czy fotografii. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Obrazowanie komputerowe i fotografia cyfrowa
 • Montaż obrazu i dźwięku
 • Wprowadzenie do wiedzy o literaturze
 • Podstawy reżyserii filmowej

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz techniki operatorskie oraz nauczysz się realizacji obrazu filmowego.

Ponadto dowiesz się, w jaki sposób obsługiwać specjalistyczny sprzęt operatorski oraz profesjonalne programy informatyczne, dzięki którym będziesz mógł uzyskać komputerowe efekty specjalne. Studenci rozwiną także kompetencje z zakresu fotografii.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Świat kina jest światem obszernym. Zazwyczaj, gdy jesteś specjalistą w jednej dziedzinie - masz również wiedzę z dziedzin pokrewnych, a w dodatku znasz wiele osób, które też obracają się w tym świecie. Praca w tym przemyśle jest rozwojowa, ponieważ stawia przed Tobą zawsze nowe wyzwania i zmusza do kreatywnego myślenia.

Jeśli zatem jesteś osobą, która zawsze odczuwała swoisty pociąg do filmowego świata, jeśli nie rozstajesz się z aparatem fotograficznym i jesteś skrupulatny, odpowiedzialny, punktualny, kreatywny, otwarty i przedsiębiorczy, a ponad to nie boisz się wyzwań - studia na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia mogą okazać się idealnymi dla Ciebie!

Zanim jednak zdecydujesz się złożyć swoje papiery na daną uczelnię, musisz wiedzieć, że na kierunki artystyczne tego typu dostaniesz się tylko, gdy zdasz egzaminy wstępne. Na czym one polegają? Na przykład na ocenie Twoich prac, tj. fotografii, reportaży, realizacji wideo, prac plastycznych; na ocenie Twojej wiedzy z zakresu humanistyki - historii sztuki, fotografii, wiedzy o mediach, filmie oraz teatrze.

Możesz zostać również poproszony o analizę filmu oraz wykonanie zadań fotograficznych zleconych przez komisję - wszystko w zależności na jaką specjalność aplikujesz, ponieważ może to być sztuka operatorska, fotografia bądź film animowany oraz efekty specjalne.

 

5. Gdzie studiować Realizację obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografię

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia można realizować w trybie studiów jednolitych, na których nauka będzie trwała pięć lat, czyli dziesięć semestrów lub studiów drugiego stopnia, na których nauka będzie trwać dwa lata. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe

Absolwent kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • przemyśle filmowym i telewizyjnym
 • strukturach intermedialnych
 • instytucjach upowszechniania wiedzy z zakresu filmu
 • studiach fotograficznych
 • agencjach reklamowych
 • teatrze

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU REALIZACJA OBRAZU FILMOWEGO, TELEWIZYJNEGO I FOTOGRAFIA

Komentarze (0)