Sztuka mediów i edukacja wizualna

Sztuka mediów i edukacja wizualna

Studia na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Sztuka mediów i edukacja wizualna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Sztuka mediów i edukacja wizualna stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Sztuka mediów i edukacja wizualna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna rozpocznie się 13 maja 2024 r. i potrwa do 20 września 2024 r. | sztuka mediów i edukacja wizualna - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | sztuka mediów i edukacja wizualna - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna najczęściej podstawą kwalifikacji na studia jest przegląd portfolio, autoprezentacja oraz konkurs świadectw dojrzałości: język polski albo historia albo historia sztuki (część pisemna) albo język obcy nowożytny (część pisemna).

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Podstawą kwalifikacji na studia jest przegląd portfolio, autoprezentacja oraz konkurs świadectw dojrzałości: historia albo historia sztuki albo język polski (część pisemna) albo język obcy nowożytny (część pisemna).

szczegółowe wymagania na uczelniach

Sztuka mediów i edukacja wizualna - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując sztukę mediów i edukację wizualną

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna: historia i teoria sztuki, percepcja sztuk wizualnych, działania artystyczno-edukacyjne, prawo autorskie i marketing, pedagogika i psychologia.

To, co leży u fundamentów tego kierunku studiów to postawa poznawcza w zakresie analizy wizualnej obrazów, poznawanie i racjonalizowanie przekazu wizualnego i audiowizualnego. Kierunek ten łączy w sobie klasyczne studia plastyczne z nowoczesnym kształceniem w zakresie multimediów.

Oznacza to, że jako student będziesz przyswajać wiedzę z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby i grafiki, a oprócz tego z zakresu fotografii (klasycznej analogowej oraz cyfrowej, studyjnej i plenerowej, reklamowej, dokumentalnej, użytkowej, alternatywnej, społecznej i artystycznej), intermediów, rysunku mediów, projektowania graficznego, animacji komputerowej, video i audio, grafiki i animacji komputerowej 2D i 3D, interaktywnych prezentacji multimedialnych, tworzenia stron internetowych, multimediów w reklamie, kultury muzycznej i audialnej, realizacji wideo oraz realizacji dźwięku, realizacji telewizyjnych i filmowych i wszechobecnego w naszych życiach Internetu.

Ponad to edukacja wizualna zakłada przyuczenie studenta do wykonywania zawodu nauczycielskiego z zakresu plastyki. Przykładowymi specjalnościami mogą być multimedia i fotografia albo rysunek mediów, elementy designu w mieście, projektowanie stron internetowych, projektowanie gier komputerowych, cyfrografia czy sama fotografia.

Absolwent takiego kierunku będzie posiadać kwalifikacje artysty sztuk pięknych, będzie świadomym i aktywnym uczestnikiem współczesnej kultury, wyposażonym w ogólnohumanistyczą wiedzę z doświadczeniem artystycznym.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • historii i teorii sztuki
 • malarstwa i rysunku
 • kreatywnego użycia narzędzi cyfrowych
 • kreowania i montażu obrazu
 • tworzenia i realizowania koncepcji artystycznych

Jak wyglądają studia na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek sztuka mediów i edukacja wizualna można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Studenci, którym zależy na połączeniu nauki z innymi aktywnościami powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie związana z naukami artystycznymi.

 

Studia na kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna, studenci zdobędą wszechstronną zarówno z zakresu nauk artystycznych, jak i dziennikarstwa i medioznawstwa. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

 • Nowe media w rysunku i malarstwie
 • Działania interdyscyplinarne
 • Historia sztuki

Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci powyższego kierunku, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcą także wiele cennych umiejętności praktycznych. W toku studiów nauczą się podstaw malarstwa, rzeźby, grafiki oraz fotografii.

Ponadto skupią się oni na doskonaleniu zdolności z zakresu wykonywania fotografii i animacji reklamowej. Studenci rozwiną także kompetencje związane z obsługą profesjonalnych narzędzi i programów informatycznych, stosowanych w branży reklamowej i artystycznej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Wraz ze zmianą czasów, w których przyszło nam żyć, zmieniają się pojęcia takie jak “sztuka”. Kiedyś odnosiło się ono tylko do malarstwa, rzeźby, pisarstwa, później do architektury, a teraz jest to również fotografia, film i wszelkie inne współczesne media elektroniczne.

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się historią sztuki, ma bardzo dobrą wiedzę z tego zakresu, a ponad to tematyka współczesnych mediów nie jest Ci obca - a wręcz przeciwnie, to w ramach pogłębienia i ukształtowania Twojej wiedzy, dobrym wyborem studiów byłby kierunek sztuka mediów i edukacja audiowizualna.

 

5. Gdzie studiować Sztukę mediów i edukację wizualną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Sztuka mediów i edukacja wizualna:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna

Absolwent kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • przemyśle medialnym (telewizja)
 • szkolnictwie
 • galeriach sztuki
 • wydawnictwach
 • muzeach
 • studiach komputerowych i graficznych 

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Sztuka mediów i edukacja wizualna studia niestacjonarne

Sztuka mediów i edukacja wizualna studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Sztuka mediów i edukacja wizualna studia II stopnia

Sztuka mediów i edukacja wizualna studia I stopnia

Zobacz inne kierunki artystyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)