ADVANCED MEDIATOR - STUDIA PODYPLOMOWE

ADVANCED MEDIATOR - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku advanced mediator - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

    Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

    Advanced mediator - studia podyplomowe

    Studia na kierunku advanced mediator to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

    Studia na kierunku advanced mediator - studia podyplomowe
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów zjazdy
    Poziom studiów studia podyplomowe

    Uczelnie

    Studia na kierunku advanced mediator - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | advanced mediator - studia podyplomowe - uczelnie >

    Studia skierowane są do osób pracujących w roli mediatora, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie i lepiej przygotować się do prowadzenia postępowań mediacyjnych.

    Celem studiów jest uzupełnienie wiedzy prawnej i psychologicznej, udoskonalenie warsztatu mediatora i zapoznanie studentów z nowymi technikami mediacyjnymi. Idea studiów wpisuje się w cele kształcenia ustawicznego.

    JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

    O akceptacji kandydata na kierunek advanced mediator może decydować kolejność zgłoszeń. Na studiach może także obowiązywać minimalny i maksymalny limit miejsc. W celu rekrutacji na kierunek przeważnie wystarczy jedynie mieć ukończone studia I lub II stopnia, jednak żeby w pełni wykorzystać jego potencjał warto mieć już jakąś wiedzę i doświadczenie w mediacjach. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    szczegółowe wymagania na uczelniach

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADVANCED MEDIATOR?

    Kierunek advanced mediator jest prowadzony w trybie niestacjonarnym. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która może się składać z praktykujących mediatorów, prawników, psychologów czy terapeutów. Początkujący mediatorzy mogą być także nadzorowani i wspomagani przez doświadczonego superwizora.

    Studia są mocno nastawione na rozwijanie umiejętności praktycznych mediatorów, ale w programie mogą się także znaleźć informacje na temat regulacji prawnych i psychologicznych aspektów mediacji. Wykładowcy dbają także o samorozwój studentów i zachęcają ich do samodzielnego poszerzania wiedzy.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku advanced mediator możemy podzielić na:

    1. Poziom:

    2. Forma:

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    W programie studiów kierunku advanced mediator mogą się znaleźć różnorodne przedmioty, przygotowujące do pracy w roli mediatora. Studenci zdobywają podstawową wiedzę prawniczą m.in. z prawa rodzinnego, gospodarczego czy cywilnego i uczą się współpracować z pełnomocnikami prawnymi. Wykładowcy mogą także poruszyć zagadnienia z zakresu psychologii np. podejmowania decyzji czy motywacji. Zajęcia mogą przygotować do prowadzenia zarówno spraw gospodarczych, jak i rodzinnych, w czym mogą pomóc informacje o rozwoju dzieci i rodziny. Studenci zdobywają także umiejętności pisania ugody w sprawach, w których prowadzą mediacje.

    Przedmioty, które mogą zostać umieszczone w programie kierunku advanced mediator, to m.in.:

    • Psychologia podejmowania decyzji
    • Superwizja pracy mediatora
    • Techniki mediacji transformatywnej
    • Mediacja sporów gospodarczych wysokiej wartości - model „propozycji mediatora”
    • Personal branding w budowaniu praktyki mediatora

    W trakcie studiów dużą uwagę przywiązuje się do wzbogacenia warsztatu, poprzez ćwiczenie technik mediacyjnych. Studenci mogą także uczestniczyć w zajęciach pomagających im zbudować własną markę i praktykę mediacyjną. Poznają także metody i ćwiczą pozostawanie neutralnym i bezstronnym w procesach mediacyjnych. Mogą się także przekonać jak zrobić autodiagnozę swojego stylu myślenia i pracy czy systemu wartości.

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADVANCED MEDIATOR?

    Studia na kierunku advanced mediator trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADVANCED MEDIATOR?

    Studia na kierunku advanced mediator przygotowują studentów do pracy na stanowisku mediatora. Dzięki różnorodnym zajęciom absolwenci mogą wybierać, w jakich sprawach chcieliby się specjalizować i na ich podstawie szukać zatrudnienia. Czekają na nich stanowiska związane z mediacjami gospodarczymi, rodzinnymi czy w sprawach sądowych. Na studiach pokazane jest także jak budować markę osobistą, więc absolwenci mogą rozważyć otworzenie własnej działalności mediacyjnej.

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku advanced mediator:

    • sądownictwo
    • mediacje rodzinne
    • własna praktyka mediacyjna

    Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
    • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
    • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
    • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
    • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
    • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

    Komentarze (0)