Hortiterapia studia - kierunek studiów

Czym jest hortiterapia? Jest to jedna z metod wykorzystywanych w celach terapeutycznych, poprzez kontakt z roślinami oraz pielęgnowanie ich, następuje zminimalizowanie odczuwanego stresu i napięcia. Jeśli ukończyłeś studia na takich kierunkach jak ogrodnictwo, terapia roślinami czy zielarstwo i poszukujesz innowacyjnego kierunku studiów magisterskich, to z całą pewnością powinieneś zwrócić uwagę na tę propozycję!

Na wstępie warto wspomnieć, że nauka trwa 3 semestry, a po ich ukończeniu otrzymasz tytuł magistra inżyniera. A jakie treści kształcenia obejmuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiadomości z obszaru psychologii oraz pedagogiki specjalnej. Oprócz tego poznasz zagadnienia z anatomii i fizjologii człowieka, fizjoterapii oraz nauczysz się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Duża część programu została przeznaczona na zapoznanie się z różnymi gatunkami roślin oraz poznanie zasad ich pielęgnacji. Oprócz obowiązkowych przedmiotów, każdy student ma do wyboru dodatkowe przedmioty z różnych bloków tematycznych.

Czy znajdę pracę po ukończeniu tego kierunku? Na pewno to pytanie pojawiło Ci się w trakcie czytania tego opisu i w związku z tym chciałbyś uzyskać konkretną odpowiedzieć. Jako absolwent kierunku Hortiterapia, będziesz mógł prowadzić zajęcia w takich miejscach jak, ogrody zielarskie, gospodarstwa agroturystyczne czy ośrodki pomocy społecznej. Oprócz tego Twoja innowacyjna wiedza może okazać się również pomocna w specjalistycznych placówkach terapeutycznych, rehabilitacyjnych oraz instytucjach opiekuńczo-wychowawczych. Jak na nietypowy charakter kształcenia, to studia na kierunku Hortiterapia mają do zaoferowania swoim studentom szeroki wachlarz możliwości zawodowych, zatem koniecznie weź pod uwagę tę propozycję przy wyborze studiów magisterskich!

WAŻNE TEMATY

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HORTITERAPIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Hortiterapię

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • psychologii, pedagogiki oraz socjologii
 • rozumienia wpływu kontaktu z roślinami na poziom jakości życia człowieka
 • znajomości gatunków roślin i sposobów ich pielęgnacji
 • przeprowadzania diagnozy potrzeb swoich podopiecznych oraz dopasowywania do nich konkretnych działań hortiterapeutycznych
 • dysponowania wiadomościami w temacie zasad projektowania ogrodów
 • znajomości specjalistycznej terminologii w obcym języku

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Hortiterapia

Absolwent kierunku Hortiterapia znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik domów pomocy społecznej
 • pracownik placówek opiekuńczo-wychowawczych
 • pracownik gospodarstw agroturystycznych
 • pracownik placówek terapeutycznych oraz rehabilitacyjnych
 • pracownik ogrodów zielarskich

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HORTITERAPIA

Komentarze (0)