Informatyka – studia podyplomowe
Dla kogo ten kierunek
Studia na kierunku informatyka - studia podyplomowe |
Rok akademicki |
2025/2026 |
Forma studiów |
zjazdy |
Poziom studiów |
studia podyplomowe |
Uczelnie
Studia na kierunku informatyka - studia podyplomowe możesz podjąć na | informatyka - studia podyplomowe - uczelnie >
Informatyka to obszar, który cały czas się rozwija i chyba nie będzie przesadą powiedzieć, że wykształcenie w tym obszarze jest gwarancją sukcesu zawodowego. Jeżeli ukończyłeś studia wyższe na poziomie licencjatu lub magistra i chcesz pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu, to studia podyplomowe na kierunku Informatyka będą świetnym pomysłem, ponieważ zyskasz nie tylko nowe, przydatne umiejętności, ale także otworzą się przed Toba nowe perspektywy zawodowe!
Program studiów i przedmioty
Program realizowany w ramach studiów podyplomowych obejmuje cztery przedmioty. Pewnie wydaje Ci się, że to mało? Na pierwszy rzut oka możesz mieć rację, ale ilość godzin przeznaczona na każdy przedmiot jest znacznie większa niż w tradycyjnych programach. W ramach zajęć z baz danych będziesz uczył się nimi zarządzać, projektować je oraz efektywnie wykorzystywać w codziennej pracy.
Drugi przedmiot koncentruje się na przypomnieniu sobie podstawowych zagadnień dotyczących możliwości jakie daje korzystanie z Internetu. Co jeszcze? Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z budową sieci komputerowych oraz zarządzania nimi, dlatego też takie zadania jak identyfikowanie pojawiających się problemów czy przeprowadzenie instalacji serwerów nie będą stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Ostatni przedmiot to programowanie obiektowe.
W jego ramach poznasz w jakich obszarach stosowanie tego rodzaju programowanie może okazać się dobrym rozwiązaniem. Oprócz tego zgłębisz języki programowania oraz nauczysz się nimi posługiwać.
Praca po studiach
A jak wyglądają Twoje perspektywy zawodowe? Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka możesz znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach z branży IT, w różnego rodzaju instytucjach administracji. Trudno opisać wszystkie miejsca, w których możesz podjąć pracę, ponieważ tak naprawdę kwalifikacje z zakresu informatyki są przydatne wszędzie tam, gdzie aktywność zawodowa opiera się na korzystaniu z komputerów.