PSYCHOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

PSYCHOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

PSYCHOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zainteresowanie ludzkim umysłem, psychiką oraz motywacją konkretnych zachowań społecznych istnieje już od początków ludzkości. Jednak dopiero w XIX wieku nauka psychologiczna została skodyfikowana i zaczęła być traktowana na równi z innymi istotnymi dyscyplinami wiedzy. Od tamtego czasu pojawiło się wiele nowych prądów i dyscyplin z obszaru tej nauki.

Współcześnie, zawód psychologa jest niezwykle popularny i doceniany na całym świecie, a specjaliści z zakresu tej dziedziny mogą znaleźć pracę w wielu ciekawych i prężnie rozwijających się branżach. Nic więc dziwnego, że studia psychologiczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne wykształcenie i rozwijać swoje pasje. Niektórzy z nich decydują się kontynuować naukę na studiach doktoranckich, które otwierają wiele zawodowych drzwi. Jeżeli więc masz wykształcenie psychologiczne i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, to psychologia-studia doktoranckie są stworzone właśnie dla ciebie.

 

Czego nauczysz się na kierunku psychologia-studia doktoranckie?

 

Jako student tego niezwykle prestiżowego i perspektywicznego kierunku, ugruntujesz i rozwiniesz swoją dotychczasową wiedzę z zakresu nauk psychologicznych i pokrewnych. Będziesz miał szansę dowiedzieć się więcej na temat rożnych dziedzin, szkół i prądów psychologicznych.

Ponadto zyskasz niezwykle cenne kwalifikacje pedagogiczne i dydaktyczne, które będziesz mógł wykorzystać już podczas obowiązkowych praktyk na uczelni. Jednak, najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej. W tym celu, poznasz zasady tworzenia i redagowania specjalistycznych tekstów naukowych, tak aby osiągnąć najlepsze efekty końcowe.

Co więcej, dostaniesz możliwość uczestniczenia w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym zaznajomisz się z najnowszymi badaniami psychologicznymi oraz będziesz mógł przedstawić własny dorobek badawczy. W ofercie kształcenia przewidziano także wiele zajęć i wykładów fakultatywnych

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku psychologia- studia doktoranckie będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk psychologicznych i innych aspektów składających się na te niezwykle bogatą dyscyplinę.

Jako absolwent będziesz przede wszystkim kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery naukowej i związania swojej przyszłości z ośrodkami badawczo-naukowymi oraz uczelniami wyższymi, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Ponadto, będziesz mógł podjąć pracę terapeuty lub psychologa w różnych instytucjach. Równie ciekawym rozwiązaniem jest znalezienie zatrudnienia w specjalistycznych wydawnictwach i mediach.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku psychologia-studia doktoranckie musisz spełnić szereg warunków. Po pierwsze musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich z zakresu nauk humanistycznych lub społecznych. Ponadto, istotne jest potwierdzenie znajomości języka obcego na poziomie B2. Jednak decydująca będzie rozmowa kwalifikacyjna, na której opowiesz o swoich dokonaniach i planach naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA-STUDIA DOKTORANCKIE:

    • znajomość różnych szkół psychologicznych
    • wiedza psychologiczna
    • znajomość różnych działów psychologicznych
    • znajomość specjalistycznej terminologii naukowej
    • umiejętność tworzenia i redagowania tekstów naukowych
    • kompetencje pedagogiczne
    • kompetencje dydaktyczne
    • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej
    • znajomość języka obcego

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA-STUDIA DOKTORANCKIE:

    • ośrodki naukowo-badawcze
    • uczelnie wyższe
    • specjalistyczne wydawnictwa
    • psycholog
    • psychoterapeuta
    • działy HR

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

    Komentarze (0)