PSYCHOLOGIA W BIZNESIE studia-kierunek studiów

 

Psychologia to studia o bogatej i długoletniej tradycji, które cieszą się dużą popularnością wśród studentów i od lat zajmują czołowe miejsca w rankingach najpopularniejszych kierunków. Ich ukończenie jest gwarancją zdobycia ciekawej i atrakcyjnej pracy w dynamicznej i prężnie rozwijającej się branży. Jednak w dzisiejszych czasach wiedzę psychologiczną warto wzbogacić o dodatkowe kompetencje zawodowe, co będzie niezaprzeczalnym atutem na rynku pracy.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez współczesny świat, powstał niezwykle unikatowy i interdyscyplinarny kierunek, psychologia w biznesie. Jego program skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą poznać psychologiczne podstawy działań marketingowych i biznesowych i stać się specjalistą od tego typu zagadnień. Jeżeli więc jesteś ciekawy jak funkcjonuje dzisiejszy rynek reklamy i biznesu, to studia na kierunku psychologia w biznesie będą dla ciebie odpowienim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku psychologia w biznesie?

 

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk biznesowych i psychologicznych oraz innych dyscyplin bezpośrednio związanych z tematyką tego unikatowego kierunku. Jako student będziesz uczestniczył w niezwykle rozwijających zajęciach i wykładach, dzięki którym zyskasz cenne kompetencje i kwalifikacje zawodowe.

Dowiesz się więcej na temat specyfiki funkcjonowania biznesu oraz metod i technik marketingowych i reklamowych. Zrozumiesz także w jaki sposób marketingowcy stosują chwyty psychologiczne, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Ponadto, poznasz podstawy niezwykle popularnego w dzisiejszych czasach, mentoringu i coachingu i zostaniesz kompleksowo przygotowany do wykonywania tego zawodu. W trakcie studiów będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z angielskiego.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i rozwiniesz swoje kompetencje zawodowe. Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków, którzy podzielą się z tobą swoim długoletnim doświadczeniem i wiedzą.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu tych niezwykle rozwijających i unikatowych studiów uzyskasz cenne doświadczenie, wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, dzięki którym bez problemu znajdziesz przyszłościową i atrakcyjną pracę. Jako absolwent będziesz mógł podjąć zatrudnienie w działach zarządzania oraz sektorach marketingu i public relations. Ponadto będziesz miał wszelkie kwalifikacje do pracy w agencjach zatrudnienia i działach HR małych firm i dużych korporacji.

Równie ciekawym rozwiązanie może być związanie swojej przyszłości z agencjami badania rynku. Dodatkowo, możesz założyć własną działalność gospodarczą o profilu psychologicznym lub marketingowym. Dobra znajomość specjalistycznego i ogólnego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku psychologia w biznesie powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA W BIZNESIE:

 • wiedza z zakresu marketingu
 • znajomość podstaw zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi
 • podstawy coachingu i mentoringu
 • wiedza psychologiczna
 • znajomość psychologicznych podstaw marketingu i reklamy
 • kompetencje miękkie
 • umiejętność negocjacji
 • kompetencje społeczne
 • wiedza biznesowa

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA W BIZNESIE:

 • agencje reklamowe
 • agencje marketingowe
 • działy zarządzania
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • agencje badania rynku
 • agencje zatrudnienia
 • działy HR
 • własna działalność gospodarcza
 • działalność coachingowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Komentarze (0)