1. Typ i tryb studiów
Kierunek agrobiologia można realizować w trybie stacjonarnym. Oznacza to, iż zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami rolniczymi i biologicznymi.
Studia na specjalności agrobiologia możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy aplikują na kierunek agrobiologia zdobędą specjalistyczną wiedzę na tematy związane z naukami biologicznymi i rolniczymi. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z tym obszarem tematycznym, między innymi takich jak:
-
fitosocjologia
-
biologia gleby
-
biologia molekularna
-
biologia stresów
W czasie studiów będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej o rolnictwie ekologicznym oraz wykorzystanych w nim metodach i rozwiązaniach przyjaznych środowisku naturalnemu.
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku agrobiologia wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się różnorodnych technik i metod biologicznych oraz ich zastosowania w nowoczesnym rolnictwie. Ponadto, poznasz zaawansowane programy oraz narzędzia informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę. Studenci rozwiną również zdolności językowe i nauczą się specjalistycznej terminologii językowej co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.
4. Dla kogo ten kierunek
Agrobiologia to dziedzina zajmująca się badaniami biologicznymi w środowisku rolniczym. Jest to nauka dająca duże możliwości rozwoju oraz odnosząca się do wielu dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o hodowli zwierząt, uprawie ekologicznej czy przetwórstwem spożywczym to Agrobiologia może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!
5. Gdzie studiować agrobiologię
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek agrobiologia: