Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Studia na kierunku Ekologia miasta to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Opis kierunku
Ekologia miasta to interdyscyplinarny kierunek kształcenia, który umożliwia uzyskanie wysokich kwalifikacji w zakresie zrównoważonego rozwoju miasta. Łączy w sobie zagadnienia związane z planowaniem i projektowaniem urbanistycznym, biologią organizmów zamieszkujących obszary miejskie, problemami społecznymi w miastach, różnorodnością usług ekosystemowych, proekologiczną ochroną przed szkodliwymi organizmami w przestrzeni otwartej i zamkniętej, jak również racjonalnym gospodarowaniem wodą i odpadami.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia na kierunku ekologia miasta najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka i astronomia, geografia, historia, matematyka, historia sztuki, informatyka, język obcy, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Zdobyte na studiach wykształcenie stanowi przygotowanie do podjęcia pracy w jednostkach administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz w firmach, instytucjach, stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych zajmujących się projektowaniem nowoczesnych rozwiązań proekologicznych oraz działających na rzecz miasta w ramach szeroko rozumianego ekorozwoju.
Zakres przedmiotów branych pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym jest dość szeroki. Oznacza to, że o przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby o różnych zdolnościach i zainteresowaniach.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Ekologia miasta:
biologia,
chemia,
fizyka i astronomia,
geografia,
historia,
historia sztuki,
informatyka,
język obcy,
matematyka,
wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Ekologia miasta - zasady rekrutacji
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC EKOLOGIA MIASTA
W programie studiów na kierunku Ekologia miasta znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Zielona i niebieska infrastruktura w mieście
Awifauna w krajobrazie miejskim
Hydrologia i hydrografia miasta
Entomofauna użytkowa w miastach
Ekologia człowieka
Podstawy projektowania architektonicznego i urbanistycznego
Kształtowanie systemu ekologicznego miasta
Inteligentne miasto
Ochrona powietrza i modelowanie emisji
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
planowania i projektowania urbanistycznego
biologii organizmów zamieszkujących obszary miejskie
ludzkich problemów społecznych w miastach
proekologicznej ochrony przed szkodliwymi organizmami w przestrzeni otwartej i zamkniętej
racjonalnegoo gospodarowania wodą i odpadami
podejmowania działań oraz innowacyjnych postaw związanych z rozwiązywaniem aktualnych problemów środowiskowych
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKOLOGIA MIASTA?
Celem studiów na kierunku Ekologia miasta jest wykształcenie całościowego, holistycznego spojrzenia na miasto jako system ekologiczny, w którym rozwiązania przestrzenne i urbanistyczne oraz społeczno- gospodarcze powinny harmonizować ze wszystkimi elementami przyrody.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Ekologia miasta możemy podzielić na:
Program kształcenia kierunku Ekologia miasta zawiera między innymi takie przedmioty jak: hydrologia i hydrografia miasta, ekologia człowieka, modelowanie przestrzeni miasta, kształtowanie systemu ekologicznego miasta, ochrona roślin w terenach zurbanizowanych, inteligentne miasto.
Studenci Ekologii miasta pozyskują wiedzę między innymi na temat budowy, funkcjonowania i klasyfikacji organizmów żywych, koncepcji systemów ekologicznych miast, założeń planowania przestrzennego w Polsce, technologii oczyszczania i zagospodarowania wód i ścieków. Nabywają umiejętności w zakresie wyjaśniania procesów zachodzących w środowisku oraz zagrożeń wynikających z działalności człowieka, kształtowania środowiska miejskiego zgodnie ze współczesnymi trendami urbanistycznymi, wykonywania pomiarów i podstawowych prac geodezyjno- kartograficznych niezbędnych dla prac planistycznych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKOLOGIA MIASTA?
Studia na kierunku Ekologia miasta trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKOLOGIA MIASTA?
Absolwenci studiów na kierunku Ekologii miasta przygotowani są do podejmowania działań związanych z rozwiązywaniem aktualnych problemów środowiskowych oraz społeczno- gospodarczych współczesnego miasta. Potrafią wpływać na kształtowanie zintegrowanej polityki rozwoju miasta z dbałością o ekologię i jakość życia mieszkańców zrównoważonych i odpornych miast.
Z pozyskanym na studiach wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie w jednostkach administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz w firmach, instytucjach, stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych zajmujących się projektowaniem nowoczesnych rozwiązań proekologicznych oraz działających na rzecz miasta w ramach szeroko rozumianego ekorozwoju. Mogą również prowadzić działalność gospodarczą związaną z sektorem usług i konsultacji środowiskowych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Ekologia miasta:
jednostki administracji państwowej i samorządu terytorialnego,
firmy, instytucje, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe zajmujące się projektowaniem rozwiązań proekologicznych.
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa,
tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfshttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpgSzkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
ul. Marcina Kasprzaka 49, ,
01-234 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBEhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5f18-amnsh.jpgAkademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych
ul. Fredry 10,
61-701 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpgUniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu