Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia studia – kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Nie ulega wątpliwościom, że zdrowie społeczeństwa, zarówno fizyczne jak i psychiczne, implikuje poprawność działania wszystkich systemów zbiorowości ludzkich, a co za tym idzie, całej gospodarki. Historia doskonale pokazuje, że wszelkie choroby, epidemie oraz wynikające z nich niepokoje społeczne toczące całe państwa były bezpośrednim powodem ich upadku. Pomimo rozwoju cywilizacji, profilaktyka zdrowotna w wielu miejscach świata wciąż pozostawia wiele do życzenia, a elementarna wiedza na temat chorób przewlekłych, takich jak AIDS, nie jest przekazywana w szkołach. Świadomość konsekwencji wynikających z pewnych ryzykownych zachowań praktycznie nie istnieje. Dla zainteresowanych tematyką zdrowia w sektorze publicznym powstały studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia. Jeśli od zawsze zdawałeś sobie sprawę z słuszności istnienia akcji propagujących zdrowy styl życia wśród społeczeństwa, nauki biologiczne to twój konik, a ponadto chciałbyś wiązać swoją przyszłość zawodową z sektorem medycznym, to studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia zostały stworzone dla ciebie!
 
Program studiów i przedmioty
W jakie umiejętności uposażą cię studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia? Zdobędziesz szeroką, kompleksową wiedzę z obszaru nauk medycznych, epidemiologii, zarządzania szpitalem i innymi jednostkami medycznymi oraz tworzenia programów zdrowotnych i zagadnień ekonomicznych. Staniesz się świadomym efektów swoich działań praktykiem, potrafiącym przełożyć zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną na konkretne działania w swoim obszarze zawodowym. Szczególny nacisk kładziony przez studia na kształcenie umiejętności interpersonalnych, a zwłaszcza empatii pozwoli ci na skuteczną komunikację z osobami chorymi z zachowaniem obustronnego szacunku i zrozumienia.  
 
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia? Pomimo tego, że polski rynek nie oferuje zbyt szerokiego wyboru zawodowego w obszarze kreślonym przez ten kierunek, dla entuzjastów praca z pewnością będzie satysfakcjonująca oraz dająca możliwość rozwoju osobistego. Będziesz mógł zatrudnić się w przychodniach zarówno prywatnych, jak i publicznych. Swoimi umiejętnościami zasilisz instytucje publiczne oraz firmy farmaceutyczne zajmujące się handlem i dystrybucją substancji zdrowotnych. Otworzy się przed tobą furtka do możliwości propagowania zdrowego trybu życia w szkołach, domach kultury, świetlicach oraz innych placówkach oświatowych. 

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia, na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, w procesie rekrutacji brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata semestralna.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZDROWIE PUBLICZNE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Medyczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Wiedza, którą zdobędziesz, studiując zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

    Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
    • polityki zdrowotnej Polski i krajów Unii Europejskiej
    • najnowszych trendów w medycynie
    • obserwacji, analizy, interpretacji i prognozy zdarzeń związanych z ochroną zdrowia
    • analizy procesu strategicznego w jednostkach medycznych
    • zarządzania strategicznego w usługach medycznych i ograniczeniach zarządzania strategicznego w sektorze opieki zdrowotnej
    • konstruowania programów zarządzania ryzykiem w zakładach opieki zdrowotnej

    Jak wyglądają studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia?

    Zastanów się, jaka forma kształcenia przyniesie ci najwięcej satysfakcji. Dziś masz bowiem możliwość nauki zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Każdy z nich może spełnić twoje cele w zależności od oczekiwań. Studia stacjonarne mają formę regularnych spotkań w tygodniu, dzięki czemu wiedza, którą będziesz zdobywać, szybko się usystematyzuje. Z kolei studia zaoczne mają formę weekendowych zjazdów naukowych, dzięki czemu miałbyś więcej czasu na inne aktywności zawodowe. Pamiętaj jednak, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat na czesne.

    Kierunki studiów takie jak zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia wykraczają znacznie poza obszar nauk medycznych. To idealna propozycja kształcenia dla osób, które jednocześnie czują się dobrze w środowisku zarządczym. Czekać będą na ciebie zajęcia chociażby poświęcone prawu i finansom, dzięki czemu otrzymasz niezbędne kompetencje, które pozwolą ci na zajmowanie się medycyną od strony… organizacyjnej. W siatce programowej tego innowacyjnego kierunku odnajdziesz przykładowo:

    • finanse przedsiębiorstwa;
    • zarządzanie usługami zdrowotnymi;
    • planowanie w przedsiębiorstwie i biznesplan itd.

     

    Studia na tym kierunku muszą przygotować cię do aktywnego zarządzania placówkami medycznymi, personelem, tworzenia dokumentacji medycznej, kontaktu z pacjentami i przedstawicielami innych branż medycznych (np. farmaceutycznych), dlatego też ważne jest, byś podczas ich trwania rozwiną niezwykle ważne kompetencje miękkie. To one znacząco poprawią jakość twojej komunikacji.

    Ile trwają studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia?

    Studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia dzielą się na dwa podstawowe cykle kształcenia. Absolwenci szkół średnich swoją przygodę akademicką rozpoczynają zatem od kształcenia na studiach I stopnia. Trwają one trzy lata, więc sześć semestrów. Dla przyszłych logopedów to czas zdobywania podstawowych kompetencji zawodowych. Zakończenie nauki na tym stopniu powinno wiązać się z obroną pierwszej pracy dyplomowej i otrzymaniem tytułu zawodowego licencjata.

    Zależy ci na pełni wykształcenia? Wybierz studia II stopnia – pozwolą ci one uzupełnić wiedzę i dodadzą nowe kwalifikacje. Po obronie drugiej – lecz najważniejszej pracy dyplomowej – otrzymasz tytuł zawodowy magistra. To dzięki niemu będziesz mógł znaleźć najbardziej satysfakcjonującą pracę.

     

    Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

    ZDROWIE PUBLICZNE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA STUDIA II STOPNIA

    Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

    Absolwent kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia znajdzie zatrudnienie w/jako:
    • instytucjach publicznych takich jak Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia
    • firmach zajmujących się propagowaniem zdrowia
    • prywatnych i publicznych przychodniach
    • firmach farmaceutycznych

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

    Komentarze (0)