Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia studia – kierunek studiów

Nie ulega wątpliwościom, że zdrowie społeczeństwa, zarówno fizyczne jak i psychiczne, implikuje poprawność działania wszystkich systemów zbiorowości ludzkich, a co za tym idzie, całej gospodarki. Historia doskonale pokazuje, że wszelkie choroby, epidemie oraz wynikające z nich niepokoje społeczne toczące całe państwa były bezpośrednim powodem ich upadku. Pomimo rozwoju cywilizacji, profilaktyka zdrowotna w wielu miejscach świata wciąż pozostawia wiele do życzenia, a elementarna wiedza na temat chorób przewlekłych, takich jak AIDS, nie jest przekazywana w szkołach. Świadomość konsekwencji wynikających z pewnych ryzykownych zachowań praktycznie nie istnieje. Dla zainteresowanych tematyką zdrowia w sektorze publicznym powstały studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia. Jeśli od zawsze zdawałeś sobie sprawę z słuszności istnienia akcji propagujących zdrowy styl życia wśród społeczeństwa, nauki biologiczne to twój konik, a ponadto chciałbyś wiązać swoją przyszłość zawodową z sektorem medycznym, to studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia zostały stworzone dla ciebie!
W jakie umiejętności uposażą cię studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia? Zdobędziesz szeroką, kompleksową wiedzę z obszaru nauk medycznych, epidemiologii, zarządzania szpitalem i innymi jednostkami medycznymi oraz tworzenia programów zdrowotnych i zagadnień ekonomicznych. Staniesz się świadomym efektów swoich działań praktykiem, potrafiącym przełożyć zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną na konkretne działania w swoim obszarze zawodowym. Szczególny nacisk kładziony przez studia na kształcenie umiejętności interpersonalnych, a zwłaszcza empatii pozwoli ci na skuteczną komunikację z osobami chorymi z zachowaniem obustronnego szacunku i zrozumienia.  
Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia? Pomimo tego, że polski rynek nie oferuje zbyt szerokiego wyboru zawodowego w obszarze kreślonym przez ten kierunek, dla entuzjastów praca z pewnością będzie satysfakcjonująca oraz dająca możliwość rozwoju osobistego. Będziesz mógł zatrudnić się w przychodniach zarówno prywatnych, jak i publicznych. Swoimi umiejętnościami zasilisz instytucje publiczne oraz firmy farmaceutyczne zajmujące się handlem i dystrybucją substancji zdrowotnych. Otworzy się przed tobą furtka do możliwości propagowania zdrowego trybu życia w szkołach, domach kultury, świetlicach oraz innych placówkach oświatowych. 

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia, na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, w procesie rekrutacji brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata semestralna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZDROWIE PUBLICZNE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Społeczna Akademia Nauk w Radomsku

Społeczna Akademia Nauk w Radomsku

Społeczna Akademia Nauk w Radomsku

Kierunek zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia prowadzony jest przez:

Zdrowie Publiczne i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • polityki zdrowotnej Polski i krajów Unii Europejskiej
  • najnowszych trendów w medycynie
  • obserwacji, analizy, interpretacji i prognozy zdarzeń związanych z ochroną zdrowia
  • analizy procesu strategicznego w jednostkach medycznych
  • zarządzania strategicznego w usługach medycznych i ograniczeniach zarządzania strategicznego w sektorze opieki zdrowotnej
  • konstruowania programów zarządzania ryzykiem w zakładach opieki zdrowotnej

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

Absolwent kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • instytucjach publicznych takich jak Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia
  • firmach zajmujących się propagowaniem zdrowia
  • prywatnych i publicznych przychodniach
  • firmach farmaceutycznych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Komentarze (0)