COSMETOLOGY studia – kierunek studiów

Studia na kierunku cosmetology to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym

 

W czasie studiów na kierunku cosmetology, studenci zdobędą wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych i chemicznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat anatomii, dermatologii, medycyny estetycznej czy biochemii. Program kształcenia zakłada także realizacje warsztatów praktycznych, dzięki którym studenci poznają zasady obsługi specjalistycznej aparatury medycznej czy wykonywania zabiegów kosmetologicznych.

Absolwenci kierunku cosmetology mogą podjąć pracę w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, spa i wellness czy ośrodkach odnowy biologicznej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek cosmetology należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z obowiązującymi wymogami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni. Kandydaci na powyższe studia muszą zdać egzamin maturalny z wybranych przez siebie przedmiotów, uiścić wymaganą opłatę rekrutacyjną oraz donieść następujące dokumenty:

  • świadectwo maturalne
  • wniosek o przyjęcie na studia wyższe
  • zdjęcia legitymacyjne
  • zaświadczenie lekarskie

 

Jako że zajęcia na kierunku cosmetology prowadzone są w języku angielskim, studenci powinni znać go w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK COSMETOLOGY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
    typ studiów
    tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

      Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

      Nie znaleziono żadnej uczelni

      Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku cosmetology

      Tryb studiów
      Typ studiów
      Miasto
      Województwo
      SORTOWANIE:

      Nic nie znaleziono

      Zobacz inne kierunki Medyczne

      Typ studiów
      Województwo
      SORTOWANIE:

      JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU COSMETOLOGY?

      Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług medycyny estetycznej czy regularne wykonywanie zabiegów kosmetycznych, przez co zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kosmetologów nieustannie rośnie, zarówno w Polsce, jak i na rynku zagranicznym. Studia na kierunku cosmetology kształcą specjalistów z tej dziedziny. Studenci mają szansę zdobyć kompleksowe wykształcenie z zakresu nauk medycznych, chemicznych i biologicznych oraz cenne umiejętności praktyczne, które umożliwią im rozpoczęcie kariery w tek prężnie rozwijającej się branży.

       

      1. Typ i tryb studiów:

      Studia na kierunku Cosmetology możemy podzielić na:

      1. Typ

      • Studia I stopnia (licencjackie)

      2. Tryb:

      • studia stacjonarne
      • studia niestacjonarne

       

      2. Zdobywana wiedza i umiejętności

      Studenci kierunku cosmetology zdobędą wiedzę z zakresu nauk medycznych, chemicznych oraz biologicznych. W ramach licznych zajęć, dowiedzą się więcej na temat anatomii i fizjologii człowieka, a także funkcjonowania organizmu ludzkiego. Ponadto zagłębią się w takie dziedziny, jak dermatologia, alergologia czy fizjoterapia, a zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

      Powyższe studia będą miały wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci wykształcą szereg cennych umiejętności oraz zdobędą kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim nauczą się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Co więcej, poznają zasady przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych skóry, przy zastosowaniu odpowiednich preparatów i aparatury medycznej. Ważnym elementem kształcenia będzie rozwijania zdolności z zakresu wykonywania makijażu oraz stylizacji paznokci. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób analizować skład chemiczny preparatów kosmetycznych.

      ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU COSMETOLOGY?

      Studia na kierunku cosmetology będą trały 3 lata (studia I stopnia).

       

      Czas trwania studiów na kierunku cosmetology na poszczególnych uczelniach

      Tryb studiów
      Typ studiów
      Miejscowość
      Województwo
      SORTOWANIE:
      I stopnia II stopnia jednolite

      Brak wyników

      Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

      JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU COSMETOLOGY ?

      Absolwenci kierunku cosmetology, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim, idealnie odnajdą się jako pracownicy gabinetów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. Równie przyszłościowym rozwiązaniem może być praca w ośrodkach spa i wellness. Studenci często decydują się na zatrudnienie w uzdrowiskach i sanatoriach, gdzie mogą wykorzystać swoją wszechstronną wiedzę medyczną i biologiczną.

      Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku cosmetology:

      • salony spa i wellness
      • gabinety kosmetyczne
      • gabinety medycyny estetycznej
      • uzdrowiska i sanatoria
      • własna działalność gospodarcza

      Dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego, absolwenci mogą rozważyć rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

      MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU COSMETOLOGY

      Komentarze (0)