BIOBEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE

BIOBEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE

BIOBEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE studia-kierunek studiów

Od zawsze fascynował Cię świat przyrody, jej różnorodność i piękno? Nie jest Ci obojętny los środowiska naturalnego oraz zwierząt? Co więcej jesteś osobą empatyczną o dużej wrażliwości społecznej? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco to kierunek biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe jest stworzony dla ciebie!

Studia te łączą w sobie kilka dyscyplin wiedzy, dzięki czemu są niezwykle nowatorskie, a ich ukończenie zapewnia zdobycie wszechstronnego i gruntownego wykształcenia. Jeżeli więc masz naturę lidera, umiesz zarządzać innymi oraz chciałbyś zawodowo zająć się czymś istotnym i mającym duże znaczenie dla całego społeczeństwa to nie wahaj się i wybierz studia na tym kierunku!

Czego nauczysz się na kierunku biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dyscyplin wiedzy, między innymi nauk przyrodniczych, społecznych oraz weterynaryjnych. Ta niezwykle szeroka oferta umożliwi Ci zdobycie gruntownego wykształcenia oraz rozwijanie kilku pasji jednocześnie. Jako student zaznajomisz się z rodzajami i skalą zagrożeń fizycznych, chemicznych i biologicznych.

W toku kursu będziesz uczestniczył w zajęciach, na których dowiesz się więcej na temat toksykologii, epidemiologii, zagrożeń genetycznych oraz bezpieczeństwa cyfrowego i wielu innych aspektów wpływających na sytuacje całego państwa i społeczeństwa. Nauczysz się także w jaki sposób przeciwdziałać zagrożeniom oraz zarządzać w sytuacjach kryzysowych.

Dzięki licznym warsztatom, wizytom w laboratoriach i wyjazdom terenowym zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym oraz rozwiniesz swoje zainteresowania. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich. Co więcej, będziesz miał dostęp do najnowszych technologii informatycznych i sal wyposażonych w profesjonalny sprzęt laboratoryjny.

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów będziesz miał gruntowne wykształcenie z kilku dziedzin wiedzy oscylujących wokół zagadnień związanych z różnego rodzaju zagrożeniami przyrodniczymi oraz sposobami przeciwdziałania niebezpieczeństwom. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu instytucjach, zatrudniających specjalistów z obszaru tej dyscypliny. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w jednostkach zajmujących się funkcjonowaniem systemu bezpieczeństwa oraz wdrażaniem działań mających na celu ochronę społeczeństwa przed zagrożeniami.

Dzięki szerokiej wiedzy teoretycznej oraz umiejętnościom praktycznym odnajdziesz się w pracy w centrach zarządzania i powiadamiania kryzysowego. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w służbach mundurowych, takich jak straż graniczna, służba celna czy straż miejska. Ponadto, po ukończeniu nauki możesz związać swoją przyszłość zawodową z laboratoriami lub stacjami sanitarno-epidemiologicznymi.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka obcego nowożytnego, biologii, fizyki, chemii, informatyki, matematyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOBEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BIOBEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE:

 • wiedza z zakresu nauk przyrodniczych, weterynaryjnych i społecznych
 • znajomość zagrożeń fizycznych, chemicznych i biologicznych
 • znajomość metod przeciwdziałania zagrożeniom fizycznym, chemicznym i biologicznym
 • znajomość aspektów prawnych związanych z biobezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym
 • umiejętności praktyczne

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BIOBEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE:

 • centra zarządzania i powiadamiania kryzysowego
 • straż graniczna
 • służba celna
 • straż miejska
 • stacje sanitarno-epidemiologiczne
 • laboratoria

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOBEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE

Komentarze (0)