PRAWO ZATRUDNIENIA

PRAWO ZATRUDNIENIA

Studia na kierunku prawo zatrudnienia możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
    Więcej filtrów
    Poziom studiów
    Forma studiów
    Czas trwania
    Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

    Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

    Prawo zatrudnienia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
    forma: niestacjonarne

    PRAWO ZATRUDNIENIA studia-kierunek studiów

    Studia na kierunku Prawo zatrudnienia to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

    Studia na kierunku prawo zatrudnienia
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów niestacjonarne
    Poziom studiów studia II stopnia
    Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

    Uczelnie

    Studia na kierunku prawo zatrudnienia możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym | prawo zatrudnienia - uczelnie >

    JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

    Aby zostać studentem kierunku prawo zatrudnienia powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, każdy kandydat musi przejść rozmowę kwalifikacyjną, która zdecyduje o przyjęcie na studia.

    PRAWO ZATRUDNIENIA - zasady rekrutacji

    • Terminy rekrutacji

    • Czas trwania

    • Przedmioty maturalne

    • Limity

    • Progi

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO ZATRUDNIENIA:

    Czego nauczysz się na kierunku prawo zatrudnienia?

    Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku aspektów związanych z naukami prawniczymi oraz innymi dyscyplinami naukowymi.

    W trakcie kursu, przede wszystkim rozwiniesz swoje zdolności i umiejętności praktyczne, które wykorzystasz w swojej przyszłej karierze zawodowej. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, rozwijających zajęciach, na których dowiesz się więcej o prawie pracy oraz prawie podatkowym i ich zastosowaniu w praktyce.

    Ponadto, nauczysz się podstaw zarządzania przedsiębiorstwem oraz kadrą pracowniczą, a także zrozumiesz jak prawidłowo prowadzić dokumentacje kadrową. Co więcej, poznasz specjalistyczne programy informatyczne, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną i dokładniejszą.

    Oprócz umiejętności twardych zyskasz bardzo ważne kompetencje miękkie, których posiadanie jest szczególnie ważne w pracy związanej z kontaktem z klientem. Podczas kursu będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

     

    Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

    • znajomość prawa pracy
    • znajomość prawa podatkowego
    • znajomość prawa urzędniczego
    • znajomość prawa ochrony danych osobowych
    • znajomość procedur rekrutacyjnych
    • wiedza z zakresu psychologii pracy
    • umiejętność pozyskiwania funduszy unijnych
    • kompetencje miękkie
    • umiejętność przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych
    • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
    • znajomość języka obcego
    • znajomość specjalistycznej terminologii prawniczej

     

    Jak wyglądają studia na kierunku prawo zatrudnienia?

     

    1. Tryb i typ studiów

    Prawo zatrudnienia jest niejako kierunkiem unikatowym na skalę polską. Studia prawnicze tego typu możesz realizować tylko niestacjonarnie. Studia niestacjonarne odbywają się w weekendy (piątek, sobota, niedziela).

     

    Studia na kierunku Prawo zatrudnienia możemy podzielić na:

    1. Poziom:

     

    2. Forma:

     

    Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

    Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

    Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

     

    2. Program studiów i przedmioty

    Studia mają charakter praktyczny mimo wielu teoretycznych zagadnień, które ujęto w konstruowanym programie kształcenia. Interdyscyplinarny kierunek łączy prawo, zarządzanie, a nawet psychologię.

    Dzięki temu w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak: prawo stosunku pracy, pozyskiwanie funduszy unijnych, komunikacja społeczna w zatrudnieniu, psychologia pracy, kontrola podatkowa i celno-skarbowa, zarządzanie personelem, podstawy zatrudnienia pracowniczego.

    Studenci zdobywają gruntowne wykształcenie i szereg istotnych umiejętności, które w przyszłości pozwolą im tworzyć i prowadzić dokumentację kadrową, zarządzać personelem, zatrudniać pracowników. Zajmują się więc rekrutacją, prowadzeniem obsługi kadrowo-płacowej, negocjacjami.

    Z tego powodu muszą wykształcić umiejętności komunikacyjne i pracy w zespole, a także zdolności kierownicze, które pozwolą działać w obrębie zarządzania. Ćwiczą także siłę przebicia na podstawie stawianej argumentacji i zebranych informacji.

    Jest to bardzo ważne w przypadku negocjacji i mediacji. Prawo zatrudnienia nie jest wolne od nowych technologii. Studenci uczą się obsługi nowoczesnych programów kadrowo-płacowych.

     

    3. Dla kogo ten kierunek

    Prawo zatrudnienia to innowacyjne studia drugiego stopnia skierowane do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk prawniczych, ze szczególnym uwzględnieniem prawa pracy. Ich program jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań stawianych przez współczesny, zarówno polski, jak i międzynarodowy rynek pracy.

    Studia prawnicze od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, chcących zdobyć wszechstronne wykształcenie i szansę na atrakcyjną i perspektywiczną pracę. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną i lubisz rozwijać się na kilku polach jednocześnie, a do tego chciałbyś rozwijać swoje zainteresowania i pasje, to studia na kierunku prawo zatrudnienia są stworzone dla ciebie.

     

    4. Gdzie studiować Prawo zatrudnienia

    Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo zatrudnienia:

     

    Ile trwają studia na kierunku prawo zatrudnienia?

    Studia na kierunku Prawo zatrudnienia trwają 2 lata (studia II stopnia).

    Kierunek prawo zatrudnienia możesz realizować przede wszystkim na studiach magisterskich. Tytuł magistra z pewnością otworzy drzwi do wielu działów kadrowo-płacowych, działów HR czy zarządzania personelem. Studia magisterskie (drugiego stopnia) trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Kierunek mogą podjąć absolwenci, którzy mają tytuł licencjata bądź magistra, a zwłaszcza osoby pracujące w kadrach i płacach lub zajmujące się rekrutacją czy systemami wynagrodzenia.

    znajomość specjalistycznej terminologii prawniczej JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO ZATRUDNIENIA:

    Jaka praca po tym kierunku?

    Jako absolwent tego niezwykle prestiżowego i innowacyjnego kierunku studiów będziesz miał gruntowną wiedzę i umiejętności praktyczne z obszaru nauk prawniczych, zarządzania oraz innych ważnych aspektów.

    Po ukończeniu kursu będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w działach kadr i płac. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w sektorze HR, w którym będziesz odpowiedzialny za zatrudnianie odpowiednich pracowników.

    Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z agencjami zatrudnienia i biurach pośrednictwa pracy. Co więcej, staniesz się specjalistą do spraw polityki kadrowej, zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji. Dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

     

    Absolwent kierunku Prawo zatrudnienia znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
    • działy kadr i płac
    • działy HR
    • specjalista do spraw polityki kadrowej
    • specjalista do spraw personalnych
    • działy prawnicze
    • specjalista do spraw rekrutacji
    • specjalista do spraw zarządzania personelem
    • stanowiska kierownicze i menadżerskie
    • międzynarodowe firmy i korporacje

    Poziom i forma studiów

    Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    Prawo zatrudnienia studia niestacjonarne

    Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

    Prawo zatrudnienia studia II stopnia

    Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Miasta, które oferują studia na kierunku PRAWO ZATRUDNIENIA

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
    • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
    • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
    • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
    • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
    • Ogólnopolski Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska

    Komentarze (0)