Dodaj do ulubionych

PRAWO ZATRUDNIENIA studia-kierunek studiów

Studia na kierunku Prawo zatrudnienia to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku prawo zatrudnienia powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, każdy kandydat musi przejść rozmowę kwalifikacyjną, która zdecyduje o przyjęcie na studia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO ZATRUDNIENIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo zatrudnienia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

PRAWO ZATRUDNIENIA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRAWO ZATRUDNIENIA STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRAWO ZATRUDNIENIA STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo zatrudnienia

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO ZATRUDNIENIA:

Czego nauczysz się na kierunku prawo zatrudnienia?

Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku aspektów związanych z naukami prawniczymi oraz innymi dyscyplinami naukowymi.

W trakcie kursu, przede wszystkim rozwiniesz swoje zdolności i umiejętności praktyczne, które wykorzystasz w swojej przyszłej karierze zawodowej. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, rozwijających zajęciach, na których dowiesz się więcej o prawie pracy oraz prawie podatkowym i ich zastosowaniu w praktyce.

Ponadto, nauczysz się podstaw zarządzania przedsiębiorstwem oraz kadrą pracowniczą, a także zrozumiesz jak prawidłowo prowadzić dokumentacje kadrową. Co więcej, poznasz specjalistyczne programy informatyczne, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną i dokładniejszą.

Oprócz umiejętności twardych zyskasz bardzo ważne kompetencje miękkie, których posiadanie jest szczególnie ważne w pracy związanej z kontaktem z klientem. Podczas kursu będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość prawa pracy
 • znajomość prawa podatkowego
 • znajomość prawa ochrony danych osobowych
 • znajomość procedur rekrutacyjnych
 • wiedza z zakresu psychologii pracy
 • znajomość prawa urzędniczego
 • umiejętność pozyskiwania funduszy unijnych
 • kompetencje miękkie
 • umiejętność przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii prawniczej

 

Jak wyglądają studia na kierunku prawo zatrudnienia?

 

1. Tryb i typ studiów

Prawo zatrudnienia jest niejako kierunkiem unikatowym na skalę polską. Studia prawnicze tego typu możesz realizować tylko niestacjonarnie. Studia niestacjonarne odbywają się w weekendy (piątek, sobota, niedziela).

 

Studia na kierunku Prawo zatrudnienia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia mają charakter praktyczny mimo wielu teoretycznych zagadnień, które ujęto w konstruowanym programie kształcenia. Interdyscyplinarny kierunek łączy prawo, zarządzanie, a nawet psychologię.

Dzięki temu w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak: prawo stosunku pracy, pozyskiwanie funduszy unijnych, komunikacja społeczna w zatrudnieniu, psychologia pracy, kontrola podatkowa i celno-skarbowa, zarządzanie personelem, podstawy zatrudnienia pracowniczego.

Studenci zdobywają gruntowne wykształcenie i szereg istotnych umiejętności, które w przyszłości pozwolą im tworzyć i prowadzić dokumentację kadrową, zarządzać personelem, zatrudniać pracowników. Zajmują się więc rekrutacją, prowadzeniem obsługi kadrowo-płacowej, negocjacjami.

Z tego powodu muszą wykształcić umiejętności komunikacyjne i pracy w zespole, a także zdolności kierownicze, które pozwolą działać w obrębie zarządzania. Ćwiczą także siłę przebicia na podstawie stawianej argumentacji i zebranych informacji.

Jest to bardzo ważne w przypadku negocjacji i mediacji. Prawo zatrudnienia nie jest wolne od nowych technologii. Studenci uczą się obsługi nowoczesnych programów kadrowo-płacowych.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Prawo zatrudnienia to innowacyjne studia drugiego stopnia skierowane do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk prawniczych, ze szczególnym uwzględnieniem prawa pracy. Ich program jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań stawianych przez współczesny, zarówno polski, jak i międzynarodowy rynek pracy.

Studia prawnicze od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, chcących zdobyć wszechstronne wykształcenie i szansę na atrakcyjną i perspektywiczną pracę. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną i lubisz rozwijać się na kilku polach jednocześnie, a do tego chciałbyś rozwijać swoje zainteresowania i pasje, to studia na kierunku prawo zatrudnienia są stworzone dla ciebie.

 

4. Gdzie studiować Prawo zatrudnienia

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo zatrudnienia:

 

Ile trwają studia na kierunku prawo zatrudnienia?

Studia na kierunku Prawo zatrudnienia trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek prawo zatrudnienia możesz realizować przede wszystkim na studiach magisterskich. Tytuł magistra z pewnością otworzy drzwi do wielu działów kadrowo-płacowych, działów HR czy zarządzania personelem. Studia magisterskie (drugiego stopnia) trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Kierunek mogą podjąć absolwenci, którzy mają tytuł licencjata bądź magistra, a zwłaszcza osoby pracujące w kadrach i płacach lub zajmujące się rekrutacją czy systemami wynagrodzenia.

znajomość specjalistycznej terminologii prawniczej JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO ZATRUDNIENIA:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle prestiżowego i innowacyjnego kierunku studiów będziesz miał gruntowną wiedzę i umiejętności praktyczne z obszaru nauk prawniczych, zarządzania oraz innych ważnych aspektów.

Po ukończeniu kursu będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w działach kadr i płac. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w sektorze HR, w którym będziesz odpowiedzialny za zatrudnianie odpowiednich pracowników.

Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z agencjami zatrudnienia i biurach pośrednictwa pracy. Co więcej, staniesz się specjalistą do spraw polityki kadrowej, zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji. Dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

 

Absolwent kierunku Prawo zatrudnienia znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • działy kadr i płac
 • działy HR
 • specjalista do spraw polityki kadrowej
 • specjalista do spraw personalnych
 • działy prawnicze
 • specjalista do spraw rekrutacji
 • specjalista do spraw zarządzania personelem
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • międzynarodowe firmy i korporacje

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO ZATRUDNIENIA

Komentarze (0)