NAUKI O ZDROWIU studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zdrowie jest najważniejszą wartością w życiu człowieka i choć zapewne każdy z nas jest tego świadomy, to często doceniamy je zbyt późno. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby kształcić specjalistów z obszaru tej dziedziny, którzy doskonale orientowaliby się w naukach związanych ze zdrowiem i potrafiłby nieść pomoc ludziom potrzebujących. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez współczesny świat i obecny rynek pracy, pojawia się coraz więcej kierunków medycznych i pokrewnych, skierowanych do osób empatycznych, którym nie jest obojętny los innych ludzi.
Co więcej, z myślą o szczególnie ambitnych studentach powstały niezwykle interesujące i perspektywiczne studia doktoranckie na kierunku nauki o zdrowiu. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach, chciałbyś rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie, a dodatkowo marzysz o karierze naukowej, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te rozwijające studia doktorskie.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku nauki o zdrowiu?
Ze względu na niezwykle bogaty i interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał szansę rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę medyczną i wzbogacić się o zupełnie nowe kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe. Jako student tego interesującego kierunku będziesz uczęszczał na liczne zajęcia i warsztaty, na których zaznajomisz się z wieloma cennymi i istotnymi aspektami wiedzy. Dowiesz się więcej na temat historii nauk medycznych i ztrozumiesz, w jaki sposób medycyna ewoluowała i zmieniała się na przestrzeni lat.
Co więcej, zapoznasz się głębiej z niezwykle ciekawymi zagadnieniami, jakimi są psychologia zdrowia oraz psychoprofilaktyka czy rehabilitacja. Oprócz wiedzy ścisłe medycznej zdobędziesz także kompetencje z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi czy placówkami medycznymi. Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności dydaktyczne i zaznajomisz się z podstawami metodyki, dzięki czemu będziesz kompleksowo przygotowany do odbycia obowiązkowych praktyk studenckich polegających na prowadzeniu zajęć akademickich. W trakcie kursu będziesz także uczęszczał na lektorat z języka obcego, co zdecydowanie zwiększy twoje szanse na karierę międzynarodową.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę związaną z naukami medycznymi, zarządzaniem oraz innymi ważnymi aspektami powiązanymi z tą dziedziną nauki. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę związaną z twoim wykształceniem. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia działalności naukowej i związania swojej przyszłości zarówno z polskimi, jak i międzynarodowymi uczelniami wyższymi.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik służby zdrowia, szczególnie na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Równie ciekawym rozwiązaniem może być praca w specjalistycznych wydawnictwach naukowych, redakcjach czasopism lub innych mediach. Jako absolwent odnajdziesz się także w zawodzie rehabilitanta medycznego. Dodatkowo, doskonała znajomość języka angielskiego umożliwi Ci rozpoczęcie kariery międzynarodowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku nauki o zdrowiu powinieneś spełnić kilka, istotnych warunków. Po pierwsze w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich oraz dokument potwierdzający twoją znajomość języka obcego. Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przejścia rozmowy o swoich dokonaniach i planach naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI O ZDROWIU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NAUKI O ZDROWIU

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O ZDROWIU:

 • znajomość historii nauk medycznych
 • wiedza z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi
 • znajomość nowoczesnych technologii informatycznych
 • znajomość prawa medycznego
 • wiedza z zakresu psychologii zdrowia i psychoprofilaktyki
 • wiedza z zakresu rehabilitacji medycznej
 • znajomość języka angielskiego
 • wiedza dydaktyczna

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O ZDROWIU:

 • wyższe uczelnie (polskie i zagraniczne)
 • ośrodki badawcze
 • instytucje medyczne
 • rehabilitant medyczny
 • wydawnictwa naukowe
 • media
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI O ZDROWIU

Komentarze (0)