Dodaj do ulubionych

NAUKI O ZDROWIU studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zdrowie jest najważniejszą wartością w życiu człowieka i choć zapewne każdy z nas jest tego świadomy, to często doceniamy je zbyt późno. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby kształcić specjalistów z obszaru tej dziedziny, którzy doskonale orientowaliby się w naukach związanych ze zdrowiem i potrafiłby nieść pomoc ludziom potrzebujących. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez współczesny świat i obecny rynek pracy, pojawia się coraz więcej kierunków medycznych i pokrewnych, skierowanych do osób empatycznych, którym nie jest obojętny los innych ludzi.
Co więcej, z myślą o szczególnie ambitnych studentach powstały niezwykle interesujące i perspektywiczne studia doktoranckie na kierunku nauki o zdrowiu. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach, chciałbyś rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie, a dodatkowo marzysz o karierze naukowej, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te rozwijające studia doktorskie.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku nauki o zdrowiu?
Ze względu na niezwykle bogaty i interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał szansę rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę medyczną i wzbogacić się o zupełnie nowe kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe. Jako student tego interesującego kierunku będziesz uczęszczał na liczne zajęcia i warsztaty, na których zaznajomisz się z wieloma cennymi i istotnymi aspektami wiedzy. Dowiesz się więcej na temat historii nauk medycznych i ztrozumiesz, w jaki sposób medycyna ewoluowała i zmieniała się na przestrzeni lat.
Co więcej, zapoznasz się głębiej z niezwykle ciekawymi zagadnieniami, jakimi są psychologia zdrowia oraz psychoprofilaktyka czy rehabilitacja. Oprócz wiedzy ścisłe medycznej zdobędziesz także kompetencje z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi czy placówkami medycznymi. Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności dydaktyczne i zaznajomisz się z podstawami metodyki, dzięki czemu będziesz kompleksowo przygotowany do odbycia obowiązkowych praktyk studenckich polegających na prowadzeniu zajęć akademickich. W trakcie kursu będziesz także uczęszczał na lektorat z języka obcego, co zdecydowanie zwiększy twoje szanse na karierę międzynarodową.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę związaną z naukami medycznymi, zarządzaniem oraz innymi ważnymi aspektami powiązanymi z tą dziedziną nauki. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę związaną z twoim wykształceniem. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia działalności naukowej i związania swojej przyszłości zarówno z polskimi, jak i międzynarodowymi uczelniami wyższymi.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik służby zdrowia, szczególnie na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Równie ciekawym rozwiązaniem może być praca w specjalistycznych wydawnictwach naukowych, redakcjach czasopism lub innych mediach. Jako absolwent odnajdziesz się także w zawodzie rehabilitanta medycznego. Dodatkowo, doskonała znajomość języka angielskiego umożliwi Ci rozpoczęcie kariery międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku nauki o zdrowiu powinieneś spełnić kilka, istotnych warunków. Po pierwsze w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich oraz dokument potwierdzający twoją znajomość języka obcego. Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przejścia rozmowy o swoich dokonaniach i planach naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI O ZDROWIU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki o zdrowiu

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Medyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O ZDROWIU:

   • znajomość historii nauk medycznych
   • wiedza z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi
   • znajomość nowoczesnych technologii informatycznych
   • znajomość prawa medycznego
   • wiedza z zakresu psychologii zdrowia i psychoprofilaktyki
   • wiedza z zakresu rehabilitacji medycznej
   • znajomość języka angielskiego
   • wiedza dydaktyczna

   Czas trwania studiów na kierunku nauki o zdrowiu na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O ZDROWIU:

   • wyższe uczelnie (polskie i zagraniczne)
   • ośrodki badawcze
   • instytucje medyczne
   • rehabilitant medyczny
   • wydawnictwa naukowe
   • media
   • międzynarodowe firmy i korporacje

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI O ZDROWIU

   Komentarze (0)