Dodaj do ulubionych

STUDIA DOKTORANCKIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Studia doktoranckie na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska skierowane są do wszystkich absolwentów studiów magisterskich, którym zależy na nieustannym doskonaleniu i rozwijaniu swojej wiedzy i kompetencji z obszaru nauk biologicznych i pokrewnych dyscyplin naukowych. Historia biologi, jak odrębnej dziedziny sięga XIX wieku, jednak badaniem życia  organizmów żywych zajmowano się już zdecydowanie wcześniej.
Obecnie, biologia zyskuje coraz większą popularność, a jej dokonania wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu i gospodarki. Ze względu na tego typu tendencje i potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, specjaliści z obszaru nauk biologicznych są obecnie na wagę złota i mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy. Jeżeli dodatkowo marzysz o tym aby rozpocząć karierę naukową i mieć realny wpływ na kształtowanie dyscyplin biologicznych, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek!
 
 
Czego nauczysz się podczas studiów doktoranckich?
Bogata oferta studiów doktoranckich umożliwi Ci wybór najlepszej i najbardziej dopasowanej do twoich potrzeb i zainteresowań, ścieżki naukowej. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących i rozwijających kierunków, których tematyka oscyluje wokół dyscyplin biologicznych. Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia z zakresu biochemii, genetyki molekularnej, mikrobiologii,  czy biofizyki medycznej. Ponadto, zaznajomisz się z niezwykle popularnym zagadnieniem, jakim jest ekologia i ochrona środowiska.
Oprócz wiedzy kierunkowej, wykształcisz także swoje umiejętności z obszaru dydaktyki, metodyki i pedagogiki oraz wykorzystasz je podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które będą polegały na prowadzeniu zajęć akademickich. Jednak najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej, która zakończy ten etap nauki. W tym celu, zaznajomisz się z zasadami tworzenia i redagowania tekstów naukowych oraz technik kompletowania materiału. Wszyscy doktoranci będą mieli okazje brać udział w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym zaznajomią się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi oraz zyskają szasnę na przedstawienie własnych osiągnięć badawczych.
 
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i zarazem interesujących studiów będziesz mógł pochwalić się gruntowną i wszechstronną wiedzą z zakresu wielu dyscyplin naukowych powiązanych z biologią. Zdobyte kompetencje i wykształcenie pozwolą Ci zdobyć atrakcyjną pracę w wielu interesujących i prężnie rozwijających się branżach. Pzrede wszystkim, znajdziesz zatrudnienie w wielu gałeziach przemysłu, między innymi w medycynie, branży farmaceutycznej czy chemicznej.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm i instytucji zajmujących się ochroną środowiska i ekologią. Wykształcenie pedagogiczne sprawi, że będziesz mógł pracować na wszystkich szczeblach oświaty, jako nauczyciel przyrody lub biologii. Co więcej, możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi wydawnictwami naukowymi lub uczelniami wyższymi. Dodatkowo, bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku  musisz spełnić szereg warunków. Najważniejszym z nich jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów magisterskich. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą potwierdzić znajomość wybranych języków obcych na poziomie zaawansowanych oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną w trakcie której opowiedzą o swoich zainteresowaniach i planach naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2021
do 23.06.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2021
do 23.06.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 12.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 12.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia doktoranckie

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW DOKTORANCKICH:

 • umiejętność redagowania tekstów naukowych
 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza dydaktyczna
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność prowadzenia zajęć akademickich
 • wiedza z zakresu biochemii
 • wiedza z zakresu ekologii
 • wiedza z zakresu ochrony środowiska
 • wiedza z zakresu genetyki molekularnej
 • znajomość specjalistycznej terminologii

Czas trwania studiów na kierunku studia doktoranckie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW DOKTORANCKICH:

 • specjalistyczne wydawnictwa naukowe
 • laboratoria
 • ośrodki badawczo-naukowe
 • uczelnie wyższe
 • wykładowca akademicki
 • szkoły 
 • firmy i instytucje związane z ochroną środowiska
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE

Komentarze (0)