W Warszawie stosunki międzynarodowe możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW) oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oraz Collegium Civitas w Warszawie.
Gdzie studiować stosunki międzynarodowe bezpłatnie w Warszawie
W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe, w roku akademickim 2025/2026, Uniwersytet Warszawski przygotuje 160 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.
Bezpłatne nauczanie oferuje również Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 4800 zł do 10350 zł za pierwszy rok studiów.
Kierunek stosunki międzynarodowe - uczelnie w Warszawie
Sprawdź
Żeby dostać się na studia na kierunku Stosunki międzynarodowe w Warszawie, będziesz musiał wykazać się doskonałą wiedzą z zakresu przedmiotów wiodących dla tego kierunku. Do ich kanonu należą: język obcy nowożytny, język polski, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, filozofia, język łaciński i kultura antyczna, biologia, chemia, fizyka i astronomia/ fizyka, informatyka.
Należy jednak pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni w Warszawie, a także ulegać zmianom. Dlatego śledzenie bieżących postanowień władz poszczególnych uczelni oraz Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego da najlepszą gwarancję tego, że proces rekrutacyjny odbędzie się bez przykrych niespodzianek.
Stosunki międzynarodowe Uniwersytet Warszawski - przedmioty maturalne
Kandydaci na studia 2025/2026 na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Warszawskim wśród przedmiotów maturalnych muszą uwzględnić 4 wymagane przedmioty, wśród których znajdują się język polski, matematyka, jeden język obcy (angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski) oraz jeden przedmiot spośród: język obcy nowożytny (inny niż wcześniej wybrany), historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, filozofia, język łaciński i kultura antyczna, biologia, chemia, fizyka, insotmratyka, historia muzyki czy historia sztuki. dowiedz się więcej
Rekrutacja na stosunki międzynarodowe w uczelniach niepublicznych (prywatnych)
Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.
* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.
Jak wygląda rekrutacja na stosunki międzynarodowe w Warszawie
Kwestie związane z polityką międzynarodową nie są Ci obce? Twoje ulubione przedmioty w szkole to historia, WOS czy języki obce? Jeśli odpowiadasz twierdząco na te pytania wybierz studia – stosunki międzynarodowe! Warszawa to miasto, w którym znajdziesz szereg propozycji kształcenia właśnie z tego obszaru!
Studenci otrzymają interdyscyplinarną wiedzę związaną między innymi z protokołem dyplomatycznym, prawem międzynarodowym czy zarządzaniem projektami. Stosunki międzynarodowe to studia, które pozwolą na kształtowanie kompetencji miękkich związanych z komunikacją czy prowadzeniem negocjacji.
Stosunki międzynarodowe należą do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrane były przez ponad 8,5 tys. kandydatów.
Stosunki międzynarodowe - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:
sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie
Limity miejsc
O zakwalifikowaniu kandydatów na wybrane kierunki studiów decyduje to, ile punktów uzyskali oni w postępowaniu kwalifikacyjnym, a także, które miejsce zajęli oni na liście rankingowej – liczba miejsc na studiach jest ograniczona, a kandydaci przyjmowani są w ramach limitu miejsc.
Limity miejsc na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie:
-
Uniwersytet Warszawski: 160
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
czytaj dalej
Kiedy wyniki rekrutacji
Uczelnie indywidualnie publikują informacje dotyczące wyników rekrutacji w samodzielnie wybranych terminach. Kandydaci o przyjęciu lub odrzuceniu zostają poinformowani w prywatnych profilach w systemie IRK lub ERK. Dzięki temu dowiadują się oni, ile punktów zdobyli w postępowaniu kwalifikacyjnym, a także które miejsce zajęli na liście rankingowej.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Uniwersytet Warszawski – lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli przez rekrutację, mogą dostarczać dokumenty rekrutacyjne do wybranych uczelni w terminach ustalonych indywidualnie przez szkoły wyższe. Preferowana forma doręczenia kompletu może różnić się w zależności od uczelni – kandydaci najczęściej dostarczają dokumenty osobiście lub za pośrednictwem poczty (tradycyjnej i elektronicznej).
Kiedy składamy dokumenty na studia
Dokumenty rekrutacyjne można zazwyczaj dostarczać do uczelni zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji – najczęściej zakwalifikowani kandydaci mają na to kilka dni. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może się skończyć dla kandydatów skreśleniem z listy osób, które zostały przyjęte na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Uniwersytet Warszawski – lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
59 Uczelni w Warszawie
Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.
Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.
Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie