Agroturystyka studia - kierunek studiów

Współczesny rynek turystyczny jest jednym z lepiej rozwijających się w Polsce. Na uwagę zasługuje agroturystyka, która cieszy się coraz większą popularnością. Dotyczy to zwłaszcza ludzi z większych miast, którzy mają ochotę zaznać odrobiny spokoju poznając tym samym kulturę regionu czy spróbować lokalnych potraw. Jeżeli zatem chciałbyś mieć udział w rozpowszechnianiu tej formy odpoczynku to Agroturystyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Agroturystyka? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej turystyki, a także w dziedzinie ekonomii oraz marketingu, co pozwoli Ci na swobodne poruszanie się w świecie biznesu. Obca nie będzie Ci także wiedza na temat znaczenia środowiska naturalnego w turystyce za względu na jego ochronę, ale też na atrakcyjność dla potrzeb turystycznych. Program studiów na kierunku Agroturystyka przewiduje także zajęcia z zakresu produkcji roślinnej czy hodowli. Wiedza ta przygotuje się fo podjęcia pracy w branży lub założenia działalności gosodarczej w tym zakresie.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Agroturystyka? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w takich ośrodkach jak: biuro podróży, hotel, ośrodek sportowy lub rekreacyjny, centrum odnowy biologicznej czy gospodarstwo agroturystyczne. Co więce, praca będzie na Ciebie czekać także w ośrodku doradztwa rolniczego czy organizacji społecznej. Nic nie stoi także na przeszkodzie do założenia własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Agroturystyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku agroturystyka, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Język polski, Język angielski, biologia geografia, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AGROTURYSTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując agroturystykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • pojęć charakteryzujących turystykę oraz klasyfikację zjawisk turystycznych,
  • zarządzania oraz marketingu,
  • środowiska naturalnego dla rozwoju turystyki,
  • prawidłowego żywienia człowieka oraz organizacji żywienia i usług gastronomicznych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku agroturystyka

Absolwent kierunku agroturystyka znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik biura podróży,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik ośrodka sportowego,
  • pracownik gospodarstwa agroturystycznego,
  • pracownik organizacji pozarządowej.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AGROTURYSTYKA

Komentarze (0)