Prawo medyczne studia

Prawo medyczne studia - kierunek studiów

Problematyka prawa medycznego w Polsce to temat niezwykle ciekawy poszerzony o aspekt prawa obowiązującego w Unii Europejskiej. Podyplomowe studia na kierunku Prawo medyczne skierowane są do osób wykonujących zawody medyczne, co oznacza nie tylko lekarzy czy pielęgniarki, ale także organizatorów oraz managerów opieki zdrowotnej, pracowników administracji publicznej czy absolwentów studiów medycznych. Jeżeli zatem wpisujesz się w opis to Prawo medyczne może być świetnym kierunkiem podnoszącym Twoje kompetencje w dziedzinie medycyny.

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo medyczne? Studia kształcą w zakresie analizy sytuacji medycznych oraz przedsięwzięcia właściwych kroków pod względem prawa medycznego. Co więcej, zdobędziesz wiedzę z zakresu etyki, bioetyki, dylematów medycznych, społecznych czy moralnych w zakresie realizacji zadań przez pracowników medycznych. Obce nie będzie Ci problematyka organizacji służby zdrowia oraz niwelowanie konfliktów na tle medycznym. Warto wiedzieć, że studia realizowane są w trybie niestacjonarnym I trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się zwykle co dwa lub trzy tygodnie. Forma studiów jest różnorodna zapewniając studentom dużą ilość warsztatów czy konwersatoriów. Studia będą stanowić dodatkowy wkład do Twojej, już zdobytej w czasie wcześniejszej edukacji, wiedzy w tym zakresie.

Ukończeniu studiów da Ci możliwość rozwoju Twojej kariery. Studia podyplomowe mają na celu podniesienie Twoich możliwości i być może umożliwią Ci zmianę pracy na ciekawszą lub w nieco innej branży. Studia na kierunku prawo medyczne pozwolą Ci na podjęcie pracy w placówkach odpowiedzialności zawodowej pracowników medycznych. Będziesz mógł także pracować jako rzecznik praw pacjenta, pracownik socjalny działający w zakresie szeroko rozumianej opieki zdrowotnej. Jeżeli zatem myślisz o studiach podyplomowych w tej dziedzinie to prawo medyczne może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawo medyczne

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk prawnych oraz politycznych, terminologii używanej w naukach społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem prawa oraz polityki,
  • strukturach oraz instytucjach Unii Europejskiej,
  • zasadach stanowienia oraz stosowania prawa, systemu prawa polskiego, europejskiego oraz międzynarodowego,
  • pozyskiwania danych, właściwe dla nauk prawnych i innych nauk społecznych, pozwalające opisywać struktury i instytucje społeczne oraz procesy zachodzące w Europie,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawo medyczne

Absolwent kierunku prawo medyczne znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w instytucjach i organizacjach krajowych i międzynarodowych,
  • pracownik w administracji państwowej,
  • pracownik instytucji Unii Europejskiej,
  • pracownik w szeroko pojętych mediach,
  • pracownik w placówkach kulturalnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku prawo medyczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: studia podyplomowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku PRAWO MEDYCZNE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Prawo medyczne

PRAWO MEDYCZNE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Kierunek prawo medyczne, prawa pacjenta i ubezpieczenia zdrowotne - studia podyplomowe prowadzony jest przez:

Wydział Prawa i Administracji UŁ

Komentarze (0)